2,5 éves fiamat hogyan vegyem rá, hogy segítsen összepakolni a játékait?
Nyugodj bele a fiúk nem pakolnak...genetikailag.:)Persze ez csak vicc volt.(vagy mégsem?)
-próbáld játékosan-pl tudja-e mi hova való
-vagy csináljátok közösen
-dicsérd,hogy milyen ügyes nagyfiú
-kapjon érte esetleg matricát egy matricás könyvbe...
Próbálkozz,sok sikert!:)
Nekem 1x kellett kidobni a szeme láttára a játékát, azóta elég megemlíteni ezt a lehetőséget és már csinálja is.
Persze általában többször kell szólni/ kérni, aztán valahogy mindig közös pakolás lesz belőle, de még mindig jobb, mintha tojna arra amit mondok neki.
Köszi első válaszoló, ezeket már próbáltuk, de sajna nem vált be.
Neked is köszönöm, második válaszoló, ezt még nem próbáltuk. :) Mi csak annyit csináltunk, hogy elvettük tőle a legót, és pár napig nem kapta vissza. Igaz, ez sem segített.
A dicsérettel maximálisan egyetértek, na de matricát? Miért jutalmazzam olyasmiért, aminek evidensnek kéne lennie? És 10 év múlva meg pénzt adsz majd neki hogyha kegyeskedik levinni a szemetet?
Én hiszek abban, hogy minden családtagnak igenis legyen "feladata" otthon, ne csak elvárások legyenek mindenki részéről, hanem tegyen is a közösért. És a kérdező ezt nagyon is jól érzi, hogy nem helyes, ha egy 2.5 éves magasról tesz rá, hogy mit szeretnének tőle a szülei. Ők már nagyon is rafináltak ahhoz, hogy a kedvük szerint alakítsák a helyzeteket, és bizony abba is bele kell gondolni, hogy egy gyereket kb 6 éves korig lehet igazán csiszolni, utána vajmi kevéssé alakul a személyisége (változatlan körülmények között, pl súlyos és tartós válsághelyzet stb kivétel).
már hogyne tudna visszapakolni!
Nem csodagyerek a lányom, 2.5 éves, és igenis mindennek tudja a helyét és képes pakolni!
Persze nem árt, ha nem 28000 db játék van bezsúfolva a szobába, és kategorizálva lehet tárolni. Pl külön doboz az építőkockáknak, külön tároló a plüssöknek stb. Nálunk igenis működik, és már az egy évesem is szorgalmasan viszi/dobálja a megfelelő dobozba a kisautóit!
Különben nem azért, de a bölcsiben is elpakoltatnak az ekkora gyerekekkel maguk után!
Nálunk matricás/szmájlis rendszer van.
A konyhában van kifüggesztve a nevük egymás alatt. Ha valami miatt jutalmat, dicséretet érdemelnek (pl. segít pakolni, nem hisztizik, fogat mos...), kapnak a nevük mellé egy mosolyjelet (régen matrica volt, ma már rajzoljuk), ha panasz van rájuk, sírós szmájlit. Hónap végén összesítünk, kinek hány mosolyjele lett (a szomorú arcok pontlevonást érnek), és az alapján kapnak jutalmat.
Az elején döcögősen indult, nem igazán értették, de 2-3 hónap múlva már rájuk sem lehetett ismerni, igyekeznek egymást túllicitálni, hogy ki a jobb :)
Nagyon élvezik is, mert izgalmas versenynek fogják fel, közben meg abszolút kezelhetők, úgyhogy több legyet ütök egy csapásra. 2-3 éves koruktól kezdtük, lassan két éve.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!