Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hová fordulhatunk? Óvoda és...

Hová fordulhatunk? Óvoda és óvónő bajok.

Figyelt kérdés

Egy ismerősöm kislánya 5 éves és ismét ovit kell váltson. Most már muszáj lesz neki járnia hiszen óvoda köteles korú.

A történet úgy szól,hogy már a 3, csoportba és a második oviba jár a kislány,mert olyan óvónénije van. A mostani rendszeresen lebutázza ha valamiben nem ügye vagy öltözéskor elmarad a többiektől. Aztán ha sír ilyenekkel fenyegeti, hogy nem jön érte az anyukája, ha sír az oviban. Egyik nap az udvaron a fiuk "focizás" közben 3x is fejbe rúgták. Mikor a szülő kérdezte erről az óvónőt ö nem tudott semmit, illetve az volt a válasza, hogy talán meglegyintette a labda.

A gyerekorvos óvoda váltást javasolt, mert a kislány naponta zokogva menekül az anyjához mikor az megy érte. nagyon megviseli. ilyenkor mit lehet tenni. Hiszen nyilvánvalóan az óvó nőkkel van a baj nem a kislánnyal? Vezető óvónő? Önkormányzat? Hol lehet panaszt tenni?


2009. márc. 10. 16:57
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Először is a vezető óvónőnek kell szólni, ha baj van. Semmiképpen ne hagyják annyiban a dolgot! Aztán ha nem intézkedik, akkor az igazgatónak kell szólni. Sok sikert!
2009. márc. 10. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Az igazgató és a vezető óvónő ugyanaz.
2009. márc. 10. 17:07
 3/17 anonim ***** válasza:
93%
a fenntartónál tegyél panaszt. biztos, h kivizsgálják.
2009. márc. 10. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Azt nem tudom, hogy hova fordulhatnátok, mert általában a vezető óvónők lojálisak a munkatársaikhoz... De én azt tudom nektek javasolni, hogy ha van a városotokban egyházi óvoda oda írassátok be a kicsit. Nekem ugyan még nincs gyerekem, de a közeli családban van valaki aki egy ilyen intézményben óvónő. Egészen másképp állnak a gyerekekhez( persze ne szektákra gondolj, hanem a történelmi egyházakra.)Ha nem vagytok vallásosak az sem akadály vagy a más vallás sem. Én ilyen intézménybe jártam nyolc évig, (8 osztályos gimibe, nem oviba :D) és csak kaptam. A gyerek megismeri a hagyományokat, lesz egy kis rálátása az ünnepeink eredetére stb.


Ha már két ovit kipróbáltatok biztos nagyobb városban laktok, ahol találtok ilyen intézményt. Sok sikert és szerintem gyorsan váltsatok, mert a kisgyerek megsínyli nagyon a gonosz pedagógusokat!

2009. márc. 10. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Előző vagyok. Közben láttam, h érkezett már más válsz is a kérdésre, bocs ha offoltam, de nekem ez a véleményem / tapasztalatom.
2009. márc. 10. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
44%

Nyugodtan pontozzatok le! Véleményem: Ha már 2 ovi se volt jó, azért el lehetne gondolkodni, hogy tényleg az óvónőkben van-e a hiba? a többi gyerek szeret járni abba az oviba? Nem csak agyon van tutujgatva a kislány? esetleg fantáziál? és anyuka mindent elhisz neki? Az oviban ált. 25-30 gyerek van egy csoportban, nem lehet elvárni, hogy csak egy körül forogjon a világ. És előfordul gyerekek között is a verekedés, vagy durva játék, amit nem mindig tud megakadályozni az óvónő. De ki lehet próbálni, 25 gyerekkel egyszerre legalább, hogy te tudnál-e mindenkinél jó lenni?

üdv. Egy óvó néni

2009. márc. 12. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Kedves Óvüvnéni. Nem kell azonnal rosszindulatúan válaszolni.

Sajnos a tények azt mutatják,hogy nem a kislánnyal és a szülővel van a baj.( Vagyis hát bizonyos szempontból igen) más is panaszkodott ezekre az óvónőkre. A kislányt felmérte egy gyerekpszichológus és megállapította, hogy a koránál intelligensebb. Olvas 4,5 évesen folyamatosan ( magától tanult meg senki nem erőltette) érdekli minden ami egy iskolást. S igen ezt az óvónénik nem tolerálják.

A gyerekek azért nem szeretik,mert olyanokról beszélgetne amit nem értenek: kiérdekelnek a majmok, meg a dínók? Azt,hogy melyiknek milyen foga van 4,5 évesen?



Megértem,hogy 30 gyerekkel pokolian nehéz. De akkor sem kell ellenségesnek lenni, mert rosszat hallunk.

Minden tiszteletem azé az óvónőé aki tud hatni a gyerekekre.

2009. márc. 13. 13:57
 8/17 anonim ***** válasza:
83%

Nálunk is volt probléma. Szóvá kell tenni és kész...először a vezetőnél,majd meglátják,hogy változott e a dolog vagy sem,ha nem lehet feljebb intézkedni.

Egy kicsit az óvónőket pártolva,elég lehet azért 20-30 gyerekre figyelni. Nem akarom megsérteni az ismerősödet,de nem lehetséges hogy nagyon anyás a kislány vagy egyszerűen nem bírja elviselni a társaságot? Nekem is volt egy ismerősöm aki lánya azt akarta hogy folyamatosan ő legyen körberajongva,aztán szóltak az anyukának hogy beszélgessen el a gyerekkel,hogy nem csak ő létezik az óvódában. A gyerekkel később szót lehetett érteni.

De nem egyből ovit kell váltani,hanem megoldani a problémát. A gyerek látja majd azt is hogy megint kivették az oviból,na sírok egyet megint és majd átraknak máshova... Ez sem épp a legjobb neki,hogy állandóan váltogatja az ovit.

Az hogy foci közben megrúgják az ellen nem lehet senkinek semmit tennie,hány ilyen előfordul még csak az ovis évek során.

Az óvonéni meg ha lebutázza a gyereket szépen el kell magyarázni neki,hogy ő nem azért van ott,hogy ítélkezzen a gyerek felett,hogy h*lye e vagy nem,hanem azért hogyha esetleg nem tudja felhúzni a cipőjét segítsen neki.

Szerintem nem lényeg az hogy tud e olvasni vagy sem,hanem már egy 5 éves gyereknek(aki lassan iskolás)nem lenne szabad lemaradnia az öltözködésben.

2009. márc. 13. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Óvó néni vagyok! Bocsi, nem ellenségeskedtem, csak leírtam általam már többször tapasztalt dolgot. És az előző válaszé a pont, ugyanis csak megerősíteni tudom, hogy nem rögtön ovit kell váltani, hanem problémát megoldani. Egyébként megjegyeztem előzőleg, hogy vajon szeret-e oda járni minden gyerek? mert ha több is panaszkodik, akor természetesen óvó néni hiba van. Sajnos nem mindenki rátermett a pályára. Nekem 28 gyerekem van jelenleg, és egy főiskola tanárom szavait soha nem fogom feledni: Egy napnak sem szabad eltelni úgy, hogy nem hajoltam oda valamelyik gyerekhez kedvesen, szeretetet jelezve felé. Igyekszem, de nem könnyű.
2009. márc. 13. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Ne haragudj Óvó néni. Nem tudom pontosan miért váltott óvodát előző esetekben az anyuka. Csak az utolsó eset története háborított fel és ezért kérdeztem mit lehet tenni.

Nem irigyellek benneteket mikor 30 kicsi "őrjöng " körülöttetek. Fárasztó lehet és nem tudtok minden pillanatban ott lenni minden gyerek mellet.

Köszönöm,hogy vagytok. S főleg azoknak akik szívvel lélekkel teszik a dolgukat.

2009. márc. 17. 21:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!