Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Fehér foltok a lányom fogain,...

Fehér foltok a lányom fogain, mi lehet? Ez már a fogszuvasodás?

Figyelt kérdés
A férjem szerint azért van, mert sok tejet iszik, és nem rosszak a fogai.
2011. máj. 6. 22:03
 1/8 anonim ***** válasza:

ha nem rendszeresen mossa a fogát attól is lehet..

ha rendszeresen esetleg meglehetne látogatni az orvost

2011. máj. 6. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
előző vagyok fogorvost akkartam irni
2011. máj. 6. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Nem. Ez zománchiány. Sajnos nem igazán van rá gyógymód (nekem is van 1 ilyen fogam). Ha még tejfogak akkor reménykedhettek, hogy a csontfogak már egészségesek lesznek.

Addig is nagyon vigyázzatok ezekre a fogakra.

Jah,és a tejnek ehhez semmi köze.

2011. máj. 6. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Mossuk rendszeresen, de nem valami alaposan, mert nem nagyon engedi. Fogorvoshoz tervezek elmenni, de hónapok múlva tud csak fogadni. Egyébként sem tudom mit tud vele csinálni. Tömni lehet egy ekkora gyereknek?
2011. máj. 6. 22:33
 5/8 anonim ***** válasza:
Mint a kommented előtti válaszoló írta:ez zománchiány.Ezt nem lehet tömni!Ha tejfogról van szó,reménykedhettek benne,hogy a csontfogakon nem lesz.Az én másod-unokatestvérem metszőfogain is vannak.Anno(20 éves a srác),és most sem tudnak vele mit csinálni.
2011. máj. 6. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ezzel semmit nem lehet kezdeni!
2011. máj. 7. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Én írtam a zománchiányt. Azt még megjegyezném, hogy erről egyáltalán nem ti tehettek. Ez egy apró gén hiba ami szerencsére nem feltétlen az egész fogsort érinti.

Viszont ezekre a fogakra értelemszerűen nagyon kell vigyázni.

Próbáljátok a kislányotoknak valamilyen mesén keresztül elmondani, hogy mennyire fontos a fogmosás. Lehet nem árt egy picit ráijeszteni, hogy kipotyognak a fogai, meg csúnya lesz stb.

2011. máj. 7. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A felnőtt fogak is ilyenek lesznek??? Nekem mindkét lányomnak ez a baja.
2011. máj. 7. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!