Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » S. O. S.! 15hónaposan fogszuva...

S. O. S.! 15hónaposan fogszuvasodás?

Figyelt kérdés
15hónapos a fiam!és van egy kis probléma a fogaival!Azaz csak a felső kettővel!Ha jól láttam!Még cumis üvegezik de próbál csőrös pohárból inni!Cukrosat nem kap inni csak reggel teát és reggel este mosom a fogát!Nem cumizik!Mégis elkezdett barnulni a foga és szegénynek múltkor egy esés következtében le is tört egy pici darab!Azóta még jobban romlik!A fogászaton mit tudnak vele csinálni??Ha egyáltalán tudnak???
2011. márc. 17. 20:37
 1/6 anonim ***** válasza:

Kicsit off, de:


Este a vacsora után mosol neki fogat? Tehát nem iszik utána semmit?


Lehet, hogy genetika is sajnos :( Nekem anno 3 évesen már húzták ki a nagyőrlőket :( Én is folyton lesem a fiam fogait. Most 17 hónapos és 16 foga van. Én Weleda fogkrémmel mosom. Te mivel?

2011. márc. 17. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Este vacsi után mosunk fogat és utána csak vizet iszik!Elmex fogkrémet használunk!Sajnos nekem ennyi idős koromban konkrétan nem volt elöl fogam mert amint kijött el is romlott úgyhogy szegény még hajlamos is rá!Csak az gyerek orvosunk olyan lekezelő volt mert már meg is gyanúsított hogy azért romlanak a fogai mert biztos egész nap a cukros üdítőt szopogatja!Pedíg ez nem igaz!
2011. márc. 17. 21:33
 3/6 anonim ***** válasza:
Barátnőm kisfiánál is hasonló a helyzet. Nála 18 hónaposan fedezték fel,hogy a felső két foga elkezdett barnulni. Elvitték gyerekfogászatra,ott mondta a doktornő,hogy ez attól van,hogy hiányzik a gyerek fogairól a zománc,ez egy örökletes dolog sajnos. Nem nagyon lehet vele mit kezdeni,főleg ilyen pici korban. Elmex gyermekfogkrémet ajánlott nekik a doktornő és 2 havonta kell ellenőrzésre járniuk. Csak pohárból szabad innia és a cukros üdítőket,teákat kerülni kell. Nem csak a cukor,de a citromlé is nagy mértékben roncsolja a zománchiányos fogakat.
2011. márc. 17. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
.
2011. márc. 18. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Szia!Én is így jártam a lányommal sajnos,pedig nagyon figyeltem rá,csőrös pohárból ivott,nem szereti az édességet most sem,nem cumizott üveggel...stb.Egy hibát követtem el:hipp granulátum tea!soha többet.A fogászaton azt mondták,60% genetika!Apukája fogai sajnos nem túl jók.Mi folyamatosan jártunk a gyerekfogászatra szinte 6 éves koráig havonta.Meg is őrizük a tejfogakat végig,nem töredeztek le neki a fogak.Elmex géllel kezelte a doktornéni.Mi is itthon+elmex fogkrém.Vidd el és ha szerencséd van kifogsz egy olyan tündéri doki nénit,mint a miénk,aki mindent elmagyaráz,tanácsokat ad és havonta kezelgeti a fogait.
2011. márc. 18. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! :) Hát sajnos nekem és a férjemnek sem volt egészséges a fogsora gyerekként úgyhogy szegény úgy látszik örökölte....! :( Minden képpen elviszem a fogászatra!
2011. márc. 18. 12:34

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!