Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikortól lehet fogszuvasodás?

Mikortól lehet fogszuvasodás?

Figyelt kérdés
8hónapos kisfiam két felső fogának felszínén kis bemélyedést vettem észreNagyon kicsike alig látható mégis nyugtalanít.Mitől lehet?Még csak szopizik, cumisüvegből nem tud inni, pohárból se és nem is iszik semmi édeset, szóval ezektől nem lehet.
2009. nov. 30. 12:41
 1/1 anonim ***** válasza:
Vidd el fogorvoshoz, az a biztos! Az én fiamnak 12 hónapos korában vettük észre, hogy a fogzománca elszíneződött (neki már 10 foga volt akkor és a felső négyen láttuk meg). Nem kapott addig cukrosat, szopizott, inni csak vizet kapott, nem tudom mi lehet a baj. A dokinéni megnézte és mondta, hogy a fogzománca kezd gyengülni. Az Elmex gyermekfogkrémet ajánlotta, hogy az ujjammal kenjem be vele esténként úgy, hogy lehetőleg minél kevesebbet nyeljen le, mivel a fluorid bánthatja a pociját. Addig nem is használtam fogkrémet, csak vizes fogkefével mostuk a fogát. De minden fog más, ezért inkább bízd fogorvosra. Semmi rosszat nem fog csinálni, csak megnézi!
2009. nov. 30. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!