Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Fogszuvasodás 2 évesen?

Fogszuvasodás 2 évesen?

Figyelt kérdés
2 éves kislányomnak olyan mintha szuvasodna, lyukadna kifelé a foga, a szemfog. Fehér maga fog, de a közepébe van egy mélyedés. Nagyon kétségbe vagyok esve, mert első perctől vigyázok a fogaira, minden este mossuk a fogát. Mi a teendő ilyenkor, milyen fogorvoshoz vigyem, a körzetihez ahová tartozom oda kell őt is vinnem? Van valaki akinek 2 éves gyerekének gond van a fogával?
2011. szept. 19. 15:04
 1/6 anonim ***** válasza:
Az én fiam 2,5 éves és a bal első fogán belűlről vagy egy pici pötty. Az én fogász dr-nőmnek mutattam és azt mondta sajnos szuvasodni kezdett. Nagyon vigyázok a gyerekeim fogára, mossák mindig. De nem csinál vele semmit egyenlőre, úgyis kiesik. Addig meg remélem nem romlik el nagyon. Totál meg ijedtem én is!
2011. szept. 19. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Mi nem rég voltunk a két éves fiammal fogorvosnál.A körzeti fogorvosnál voltunk ahova tartozunk.Viszont ha szuvasodik is ,mivel tejfog nem fognak csinálni vele nagyon semmit,mert az kiesik majd magától,de menjetek el,lehet nincs is gond a fogával.
2011. szept. 19. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Valami gond biztos van vele, mert egy luk van a fogacskájába de nincs elszíneződve. Nagyon bánt mert nagyon odafigyelek rá és mégis. Nem szeretném ha jövőre mire megyünk oviba csúnyák legyenek a fogai, mert félek, hogy csúfolnák. Ilyen kicsi korban nem tömik be, hogy a többi fogacska ne romoljon? Mindenféle képen viszem holnap és megmutatom.
2011. szept. 19. 15:23
 4/6 anonim ***** válasza:
tejfogat nem tömnek sajnos,de egy két éves amúgy sem ülné végig nyugodtan.Sok más kisgyereknek is rossz a foga.Ilyenért nem hinném,hogy csúfolják.keresztfiam tejfogai is több helyen szuvasak lettek az ovi alatt.Most másodikos,de még mindíg van egy két rossz tejfoga.Ne hibáztasd magad,én is állandóan mosom a fogát,most még szépek,de lehet,hogy egy hónap múlva már nem lesznek azok.
2011. szept. 19. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Szerintem vidd el fogorvoshoz, de inkább kifejezetten gyerekfogászatra. A tejfogat is be lehet tömni és kell is, mert a csontfogat is tönkreteheti, ha nem kezelik a szuvas tejfogat.
2011. szept. 19. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Először a körzetihez viszem, mert őt ismerem és szereti a gyerekeket, és megkérdezem tőle, hogy tud e ajánlani gyerekfogorvost, ha ő esetleg nem tud vele mit kezdeni. Nyíregyházán lakunk sok fogorvos van itt, de gyerek fogorvost nem ismerek. találtam egyet itt a neten, 3000Ft a vizsgálat és tanácsadás, a tömés 6000-12000Ft között, ez van az árlistáján.Ezért is gondolom, hogy először a körzetihez megyünk.
2011. szept. 19. 15:47

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!