Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nem féltitek a gyerekeiteket...

Nem féltitek a gyerekeiteket a pedagógusoktól?

Figyelt kérdés

Én amióta megszültem a lányomat azon agyaltam, hogy mi lesz, ha pl. utálja az óvó nénit, vagy a tanító nénit. Nekem nagyon sok komplexust okoztak a kiábrándult, lelketlen, hozzá nem értő tanárok, pedig jó gyerek voltam. A férjem is azt mondta, hogy verték a tanárok az iskolában, mert balkezes volt. Engem anyu minden reggel úgy vitt az óvodába, hogy sírtam, hogy nem akarok. Nekem ehhez nem lenne szívem.

Félreértés ne essék a jó pedagógusokat nem akarom bántani, de sajnos én azt tapasztaltam, hogy több a rossz, mint a jó. Hogy lehet ezt kezelni?

Az én szüleim szerintem nem jól kezelték, nekem mindig kuss volt, mert a tanárnak van igaza. De az sem jó, ha összeveszek velük, máshova vinni a gyereket sincs mindig lehetőség.

2 hónapja jár oviba a gyerekem, és már konfliktus van az óvó nénivel. A lányom már nem akar oviba menni. Elkeserítő.


2011. máj. 2. 16:44
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

Mi az hogy nem fogad szót az óvónőnek? És ez az óvónő hibája? Jó hogy konfliktus van az oviban. Szerencsétlen óvónőnek még 20 másik gyerekre is figyelni kell, ha a tiéd nem hallgat rá, még jó hogy zavarja. Ez nehogy már az oktatási rendszer és a pedagógusok hibája legyen.

Tudom most le leszek pontozva, de nevelni kéne néha a gyereket és nem rögtön mást hibáztatni.

Tisztelet a kivételnek de miért van az, hogy a tanárok gyerekei a legrosszabbak? A mi sulinkban (mind általános, mind gimi) azok a gyerekek voltak a legkezelhetetlenebbek akiknek tanárok voltak a szülei.

Ismét kiemelném, tisztelet a kivételnek!

2011. máj. 2. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

Nem védem a kérdezőt, de azért az meg milyen már, hogy az óvónő kijelenti, ne vigye a gyereket??? Hát már Uram bocsá', de azért kapja a fizetését!

Kérdező: tényleg ne parázz, mondd el szépen a kislányodnak, hogy az óvónő neki akar jót (még ha te nem is gondolod így), és mivel napközben ott van, neki kell szót fogadnia! Próbálj kedvesen beszélni neki az óvónőről, még akkor is ha nem az, mert a gyerek valószínúleg tényleg érzi, hogy te negatív vagy és ezért ő is máshogy áll a dolgozkhoz!

Ha már most gond van a szófogadással, mi lesz még a suliban??

Egyébként meg az aki azt írta, ilyen szülőtől mentse meg a jó Isten: hát, ez aztán nagy intelligenciára vall, gratulálok hozzá!

2011. máj. 3. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%

Ágika86-nak üzenem, hogy az én gyerekemet meg az olyan óvónőtől mentese meg az ég, mint te.

Remélem nem fogod a pályát sokáig gyakorolni.

A gyerekek többségével oviban ilyen-olyan probléma előfordul. Azért vagy, hogy megold, és ne mindent a szülőre háríts! Persze neveljen a szülő, de ezek szerint neked diplomád is van a gyerekek neveléséhez. Lehet próbálkozni és hárítás helyett inkább segíteni a szülőt, ha látod, hogy kudarcot vallott a gyereknevelésben.

2011. máj. 3. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:

Hát inkább ide nem is viszem a gyereket, ilyen óvónőhöz. Már másokkal is beszéltem a faluban erről a nőről, és mondták, hogyha egy gyerek nemet mer neki mondani, akkor azonnal hisztizni kezd, és beutaltatja a gyereket a pszichiátriára. Nekem meg egyszerűbb volt azt mondani, hogy ne menjen a gyerek oviba, jövőre úgysem az ő csoportjába kerül.

Aki meg azt mondja, hogy neveljem meg: 3 éves, néha ellenkezik. Van gyereked? Egyébként itthon nincs vele soha probléma.

2011. máj. 3. 11:18
 15/19 anonim ***** válasza:
hát nem könnyű a helyzet.Biztos vagyok benne hogy nem csak a te gyereked nem fogad szót az óvónéninek,a gyerekek ilyenek próbálkoznak mint ahogy itthon is,de mint szülő tudom,hogy a határozott,következetes nevelés utasítás esetleg a büntetés eredményt hoz.Nehezen hiszem,hogy egy óvónő aki nap kint nap ezt tapasztalja,és tanulta és tanulja is folyamatosan,hogy hogyan kell nevelni,tanítgatni,fegyelmezni az ilyen gyerekeket is.olyan gyerek nincs akit reggel 8-délután 4-ig jó gyerek,hogy soha semmi probléma nincs vele,ilyen nincs,csak van problémamegoldó képesség,van szeret.és igen,azért ezt itthon kell elkezdeni tanítgatni neki.ha úgy érzed vidd máshová,viszont a konfliktusokat nem tudod mindenhol kiszűrni.
2011. máj. 3. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

Végigolvastam a válaszokat, de most nem reagálok rájuk, csak a kérdésedre.

Vagyis: nem féltem-e a gyerekem a pedagógusoktól? A válasz: inkább magamat féltem! Pont a konfliktusok miatt, mert utálok komfrontálódni, főleg olyan emberekkel, akiknek nap mint nap jó pofát kellene vágnom, mert úgy illik és úgy szokás. A bölcsiben megtapasztaltam, milyen ha az én gyerekemre van valami panasz, és szerintem nem jól látják a helyzetet. És nem volt jó élmény, se az ebből következő fintorgások meg elnyomott konfliktushelyzet. Meg a nagy veszekedés se, mikor betelt a pohár. Ki kell állni magatokért, vedd úgy, hogy véded a gyermeked és magad, legyél anyatigris, mert annak is szar következménye van, ha elnyomott vita van, hidegháború, ugyanúgy a pici gyerek szív miatta, a nagy balhéval legalább elérhetsz valamit, ha kölcsönös ellenszenv van, az úgyis megmarad. Szóval én előre utálom az ovis vitákat, a sulis vitákat, meg a már zajló játszótéri konfliktusokat a más beállítottságú anyukákkal :S

2011. máj. 3. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen, végre egy normális válasz.

Nem védem a kérdezőt, írta valaki. Miért nem? Mégis mi rosszat kérdeztem, hogy így nekem ugrotok? Hogy védjem meg a gyerekemet? Szerintem meg az a rossz szülő, aki egy ilyen konfliktushelyzetben a gyereket támadja. Még csak 3 éves könyörgöm! Ki védje meg, ha nem az anyja?!

Egyébként most beszéltem egy anyukával itt a faluban, az ő "gyereke" is problémás, őt is megkérte az óvónő, hogy inkább ne is vigye. Szerintem túl sokan vannak a csoportban, és ahol tudja, hogy az anyuka otthon van a kistesóval előadja ezt a műsort.

Ha olyan szülő lennék, mint ahogy itt egyesek szerint az ideális, még el is hittem volna, hogy debil a gyerekem. Állítólag a következő csoport óvó nénije jobb, megvárjuk azt.

2011. máj. 3. 15:23
 18/19 anonim ***** válasza:

Én írtam, hogy nem védelek (viszont nem is támadtalak!). Örülök, hogy ennyi ragadt meg a válaszomból!

Lehet, hogy oda kellett volna írnom azt is, hogy Lányom csak szeptemberben kezdi a bölcsit, így igazából nem tudom mit teszek majd ilyen helyzetben. Amúgy meg sztem semmi rosszat nem írtam, mégis nekem szólsz be! Köszi szépen!

2011. máj. 3. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:
A férjem is azt mondta, hogy ha kiállok a gyerekért, akkor nem fogják piszkálni. Anyu szerint meg annál inkább. Hát, nem tudom. Én amikor tanítottam, inkább békén hagytam azt a gyereket, akinek tudtam, hogy balhés az anyja. De nem biztos, hogy mindenki így gondolja.
2011. máj. 5. 18:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!