Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nem féltitek a gyerekeiteket...

Nem féltitek a gyerekeiteket a pedagógusoktól?

Figyelt kérdés

Én amióta megszültem a lányomat azon agyaltam, hogy mi lesz, ha pl. utálja az óvó nénit, vagy a tanító nénit. Nekem nagyon sok komplexust okoztak a kiábrándult, lelketlen, hozzá nem értő tanárok, pedig jó gyerek voltam. A férjem is azt mondta, hogy verték a tanárok az iskolában, mert balkezes volt. Engem anyu minden reggel úgy vitt az óvodába, hogy sírtam, hogy nem akarok. Nekem ehhez nem lenne szívem.

Félreértés ne essék a jó pedagógusokat nem akarom bántani, de sajnos én azt tapasztaltam, hogy több a rossz, mint a jó. Hogy lehet ezt kezelni?

Az én szüleim szerintem nem jól kezelték, nekem mindig kuss volt, mert a tanárnak van igaza. De az sem jó, ha összeveszek velük, máshova vinni a gyereket sincs mindig lehetőség.

2 hónapja jár oviba a gyerekem, és már konfliktus van az óvó nénivel. A lányom már nem akar oviba menni. Elkeserítő.


2011. máj. 2. 16:44
1 2
 1/19 anonim válasza:
nálunk iskolába 1. óta nincs olyan hogy a tanár verne soha
2011. máj. 2. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim válasza:
7. osztályos vagyok
2011. máj. 2. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
51%
mi a konfliktus az ovónővel? amúgy szerintem már most olyan problémán aggódsz ami nem is létezik , hogy mi lesz majd ekkor és ekkor. ezzel akaratlanul is a félelmeidet átülteted a lányodba. az meg hogy egy kisgyerek nem akar oviba/iskolába menni teljesen általános dolog. emlékszem én is sokszor hisztiztem pedig nagyon aranyos ovónők voltak.
2011. máj. 2. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
Kifejtenéd, hogy mi is az a konfliktus? Neked van vele problémád vagy a gyereknek? Vagy neki van gondja veletek? Azért ez így elég homályos. És valóban kicsit túl parázod a dolgot, a gyerekek többsége nem szeret oviba menni, de ott lenni már jó. Ovi előtt járt gyerekközösségbe a lányod? Bölcsi, játszótér, baba-mama klub? Mert ha nem nagyon akkor ez még simán belefér a beszokási időszakba.
2011. máj. 2. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
86%
Nem féltem, mert mindig lesznek az életében olyan emberek, akikkel nem fog kijönni. Lesz majd főnöke is akit nem fog kedvelni, lesz majd bunkó professzora az egyetemen is, lesznek gondjai hivatalokban, hatóságoknál. Ne tanulja meg kezelni ezeket, mert csúnyán néz rá az óvónéni? Életre kell nevelni a gyereket, az élet meg nem habos-babos. Kell neki az oviscsoport, a jó óvónéni, a rossz óvónéni, a jópajtás, a bunkó verekedős Pistike, minden de minden kell neki mert az élet ilyen, és nem az a burok, amiben te tartani akarod!
2011. máj. 2. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
31%
Néztél egy kicsit magadba is? Mert tény hogy minden szakmában van selejt, de az a kijelentésed, hogy több a rossz pedagógus mint a jó az azért túlzás. Vagy az a bajod, hogy nem úgy vannak a dolgok, ahogy Te akarod? Mert akkor amíg a gyereked iskolába fog járni, folyamatosan konfliktusaid lesznek a pedagógusokkal.
2011. máj. 2. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

Ez így nem igaz, hogy félteném a gyerekemet a pedagógustól. De mivel én is pedagógus vagyok, így más szemmel nézem őket, nemcsak mint a gyerekem óvónénijét, nevelőjét, hanem mint szakembert. Van tanítói diplomám, és gyógypedagógiai, egy normál gyakorló oviban dolgozom, és sajnos biztos, hogy szakmai szemmel is figyelni fogom őket.

Ez nem azt jelenti, hogy minden kis dologért jártatom a számat, és nem is fogom a gyerekeimet ellenük nevelni.

Pontosabban még nem tudom milyen lesz, mert csak szeptemberben kezdi a lányom az ovit.


Ha gondod van a pedagógussal, akkor legelőször is vele beszéld meg! Sok dologra van megoldás, és próbáld meg ne a gyereked előtt szapulni másoknak. Fontos, mert így ő sem fog hozzá normálisan viszonyulni, a kicsik sem hülyék, már bocsánat. Úgy viszonyulnak ők is a felnőttekhez, mint ahogy a szüleik.

2011. máj. 2. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
Sose volt bajom se bölcsibe, se oviba, se suliba a tanárokkal. Ezzel nem állítom, hogy ők szentek, van köztük jó és rossz. De előre félni felesleges, ha majd baj lesz akkor kell gondolkodni a megoldáson.
2011. máj. 2. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

Én is tanítottam 4 évig, és hát, láttam, hogy a legtöbb kollégám ott tett keresztbe a gyereknek, ahol tudott.

Konkrétan az a bajom az óvó nénivel, hogy a gyerek nem fogad neki szót, és ezért már többször összevesztek. Most ott tartunk, hogy bejelentette, hogy mivel úgyis otthon vagyok a 2. gyerekkel GYES-en ne is vigyem a gyereket, mert neki nincs hozzá türelme. Azt hiszem ezt nem én fújom fel. Nem a gyerek előtt beszéltük meg.

Azt is tudom, hogy az élet tele van konfliktussal, de olyan kicsi még ezt elkezdeni. Vigyem minden nap sírva az óvódába, amikor az óvó néni is mondta, hogy jobban örülne, ha ott sem lenne a gyerekem?

2011. máj. 2. 21:13
 10/19 anonim ***** válasza:
21%
Tán meg kéne tanítani a gyereknek, hogy az óvó néninek szót kell fogadni! Óvónő ként ilyen szülőktől mentsen meg a jó Isten!
2011. máj. 2. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!