Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nem vágyunk 2. gyerekre, ez...

Nem vágyunk 2. gyerekre, ez normális vajon?

Figyelt kérdés
Annyira jól elvagyunk a kislányunkkal.. :)) Imádjuk! Eleinte 2-őt terveztünk, de egyre inkább úgy érezzük, hogy nem vállalunk másodikat. Majdnem 3 éves már. Nagyon jól érezzük magunkat így most. Ez normális?! :((( És gondolkodni már nincs sok időm (korunk miatt). Volt így még valaki közületek? És mi történt utána?
2011. ápr. 28. 14:02
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
43%

3 évesen én sem vágytam 2. gyerekre, nekem ez sokkal.

Így szültem csak 9 éves korában, 37 évesen.


1-2 év után szülni következőt és mint egy robot túléln, amíg kicsik, na ez nekem nem volt alternatíva.

2011. ápr. 28. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
72%
Masodik valaszado vagyok. Persze, hogy nem vagy egyedul. :) Ez is ugyanolyan termeszetes, hogy valakinek 1 gyereke legyen mint az akinek 2-3 van. Csak az okok elterok, van aki az anyagiak miat dont az 1 gyerek mellett, van aki azert amiert en es... A lenyeg az, hogy ne band meg a dontesed, haladj a sajat utadon es eld a sajat eleted, ugy ahogy te jonak latod. Ne mas eletet nezd es ne hasonlits ossze magatokat masokkal. Ne az alapjan donts teso kerdesben, hogy valakinek mar van 2 vagy 1. A te almaidat, lehetosegeidet, vagyaidat nezd. Ha boldog vagy igy es ugy erzed nem akarsz masodik babat akkor ezzel nincs semmi gond. Rosszabb az, ha bevallalod ugy, hogy nem vagy biztos magadba. Nekem edesanyam nagyon ki volt borulva, hogy nem lesz a fiamnak kistestvere. Zokogott amikor elajandekoztam a fiam cuccait mert tudta komolyan beszelek. Viszont mondott egy mondatot ami eleg mely nyomot hagyot bennem es en is gondolkodtam egy ideig: "lanyon az, a lehetoseg, hogy a fiadnak testvere legyen nem lesz veled orokke, telik az ido, oregszunk vagy elsz most a lehetoseggel vagy keosbb megbanod". Aztan rajottem, hogy nem fogom megbanni mert ha a fiamnak sosem lesz testvere akkor nem tudom mihez hasonlitani a mostani helyzetemet tehat sosem fogom megtudni milyen let volna ha... ezert nincs mit megbanni. Varjatok meg egy kicsit es majd meglatod, kesobb, hogyan erzel. De semmi gond nincs azzal, ha valaki 1 gyereket akar barmi legyen is az oka.
2011. ápr. 28. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm 2. válaszoló (és mindenkinek!) :)


Én is elajándékoztam a kis ruhákat, babakocsit, bébiülést, mindent a babázáshoz kell. Nekem amúgy nem is jutott volna eszembe ezen filózni, csak az anyukám kérdezett rá a minap, hogy akkor most mi van (hogyhogy vissza megyek dolgozni??!!), és pár napja ez úgy szöget ütött a fejembe. Mert hát ő persze úgy gondolta, hogy gyorsan "lezavarunk még egyet". Hát nem... :) És sajnos, ahogy telik az idő, egyre inkább távolabb érzem magamtól a 2. gyerek vállalásának gondolatát.

2011. ápr. 28. 14:37
 14/18 anonim ***** válasza:
49%

Kérdező, legalább ettől megmenekülsz:


http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__babak_..



És magatokra is marad időd! :)

2011. ápr. 28. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Mi se tervezünk. 27 hónapos a kisfiúnk. Mi úgy vagyunk vele, hogy 1 gyereknek mindent meg tudunk adni, de kettőnek már nem mindent. Miért kapjon kevesebbet mind a kettő csak azért, mert estvére van? Én nem értek azzal egyet, hogy ahol 1 gyerek elfér, ott van hely még 1-nek. Én pl. nem tudtam továbbtanulni, mert a szüleim nem tudták fizetni, mondván, van egy testvéred. Elmentem dolgozni, évek múlva megpróbáltam az egyetemet, de nem tudtam összeegyztetni a munkával. Mindig használt, szakadt ruhákat kaptam, mert a tesódnak is kell, ennyire futja. Míg mások jártak nyaralni, mi csak álmodozhattunk róla. Pedig átlagkeresőek voltak a szüleim, csak lakáshitel, stb. Én nem ilyen életet akarok a gyerekemnek. Tudjam taníttatni, sportolhasson, amit csak akar. Nem fogom ezeket elvenni tőle, de cserébe lesz egy tesója, akit majd lehet utálni fog, amiért miatta kellett lemondania olyan dolgokról, amiket szeretett volna. Úgyhogy mi se tervezünk.
2011. ápr. 28. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Ne aggódj,mi sem tervezzük,a lányunk 2.5 éves.Néha eszembe jut,hogy esetleg 2-3-4 év múlva,de egyáltalán nem erős az érzés,inkább azt mondanám,hogy én sem szeretnék.Amúgy meg én is úgy érzem mint a 2.válaszoló.Élvezem,hogy már "nagy" a lányunk és bizonyos szempontból önálló és lehet vele kommunikálni,bohóckodni és,és hogy csacsog:-)Szép volt a újszülött és csecsemőkor,de örülök,hogy eltelt.
2011. ápr. 28. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm Lányok! Köszönöm az értékes, normális hozzászólását mindenkinek, az volt mindegyik! :)
2011. ápr. 28. 22:31
 18/18 anonim ***** válasza:

Én sem érzem úgy hogy kéne a kisfiamnak tesó. Most 2 éves a kisfiam és nagyon imádom :)!

Nekem is fura lenne ha most jönne egy kicsi mert nem érzem úgy hogy a szeretet ketté tudnám osztani.

Sokan nekem is mondják,hogy nem lesz még kistesó.

Annyira élvezem hogy már ő is "nagyfiú" és el tudunk menni csavarogni meg mindenfelé.

Majd lehet pár év múlva azt mondom hogy szülök még egyet bár nem hiszem mert nem érzem olyan erősnek ezt, de most egyenlőre biztos hogy nem!!

2011. ápr. 30. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!