Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nem vágyunk 2. gyerekre, ez...

Nem vágyunk 2. gyerekre, ez normális vajon?

Figyelt kérdés
Annyira jól elvagyunk a kislányunkkal.. :)) Imádjuk! Eleinte 2-őt terveztünk, de egyre inkább úgy érezzük, hogy nem vállalunk másodikat. Majdnem 3 éves már. Nagyon jól érezzük magunkat így most. Ez normális?! :((( És gondolkodni már nincs sok időm (korunk miatt). Volt így még valaki közületek? És mi történt utána?
2011. ápr. 28. 14:02
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
46%
Sajnos az én szüleim is így érezték :((((( A legrosszabb döntés volt, amit életükben meghoztak!
2011. ápr. 28. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Nekem sincs testvérem, a férjemnek 2 van. Én ettől nem éreztem a gyerekkoromat rosszabbnak, mint akinek voltak testvérei. Sőt! :) Szóval nem tudom..
2011. ápr. 28. 14:09
 3/18 anonim ***** válasza:
62%
Mi sem vagyunk tesora a kisfiunk melle. A ferjem mondjuk ugy van vele, hogy nem banja ha lesz teso de en nem vagyok ra egyaltalan. En ugy erzem, hogy a csaladom igy teljes ahogy van. Minden szabad percet a kisfiammal akarok tolteni, imadom ot. Azt mondjak, hogy a szeretet sokszorozodik masodik gyerkek erkezesekor de a nap 24 oraja nem. En nem tudom elekpzelni azt, hogy megegy gyerekkel foglalkozzam a kisfiam mellett mert ugy erzem ez tolle elvett ido. Hetvegen jokat kirandulunk, mostmar o is nagyocska. Eljarunk fagyizni, pizzazni, nyaron nyaralni. Olyan jo neha csak leulni vele es inni egy langyos kakaot delutanonkent es enni egy kekszet, megolelni ot, nem kell megegy gyereket ellatni. Nem akarok megegy csecsemokort vegig csinalni. Elvezem azt, hogy mar nem olyan ici-pici, visszajottem dolgozni es eletem legboldogabb idoszakat elem. Nem vagyom masodik gyerekre. De nagyon jol erzem igy magam es o az eletem ertelme. Nem vagy egyaltalan egyedul es szerintem semmivel sem rosszabb az ha valaki 1 gyerekre vagyik mind aki 2 vagy 3-ra. Mindenkinek masak az almai es az elkepzelesei. Ettol nem vagyunk jobb vagy rosszabb emberek csak masak. Emiatt ne aggodj. :))
2011. ápr. 28. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
58%
Egy testvér pótolhatatlan! Mi csakis ezért vállaltunk két gyereket, pedig hidd el nekünk is elég lett volna egy is a mai világban. A fiaim imádják egymást, szerintem ne foszd meg a lányodat attól, hogy megismerje milyen is a testvéri szeretet:))
2011. ápr. 28. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
mi is így vagyunk.bár a párom szeretett volna de ma már ő sem.bár nem egyedüli gyerek,mert van egy nagyon nagy féltestvére,de az még sem ugyanaz mintha lenne most egy kis tesó.De mégis úgy döntöttünk nem lesz.viszont annyira gyerek centrikus a fiam,hogy volt idő mikor miatta szültem volna,de most ez az érzés is elmúlt.Nekem van tesóm,de sosem voltunk jó testvérek.páromnak is,ők jó tesók voltak mindig,szóval ezt igazán igy megállapítani nem nagyon lehet.várjatok még egy kicsit,hátha megjön a belső anyai ösztön.
2011. ápr. 28. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

A lányom születése után nagyon akartam és ahogy teltek a hónapok,akkor már nem annyira.Párom viszont igen.

Mivel annyira nem zárkóztam el előle,így a most 15 hónapos lányom mellé szeptemberre jön a kistesó.Igazából nem bánom,mert később még inkább nem akartam volna tesót.Nem akartam úgymond önző lenni,ezért nem akartam,hogy egyke lány legyen.De többet semmiképp sem szeretnék.Érzem,hogy nekem nem elég a "kapacitásom" több gyerekhez.Még most sem tudom,hogy fogom a szeretetemet szétosztani ennél jobban. :)De biztos ki fog ez alakulni.

Néha elgondolkodok,hogy nem lett volna-e jobb,ha csak a lányom van,mert egyszerűen nagyon imádjuk,de aztán eszembe jut,hogy talán ezután talán még jobb lesz! :D

2011. ápr. 28. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
De jó 2. hogy nem vagyok akkor egyedül :) Nem lesz megfosztva a gyerektársaságtól, mert a férjem mindkét testvérének van egy-egy gyereke, 3- és 4 évesek és itt laknak a szomszédban :)
2011. ápr. 28. 14:15
 8/18 A kérdező kommentje:

Jaj de jó, hogy ilyen sokan írtatok! :) Köszönöm!


Az az igazság, hogy lehet, hogy el is kényelmesedtünk... Már nagy túrákat is lehet tenni a lányunkkal (akár egész naposakat is - persze napközben azért alszik még), megyünk vele biciklizni, ide-oda, tengerparton is voltunk már.


Mennék vissza dolgozni szeptembertől, és már úgy várom. Viszont nem szívesen lennék ismét terhes, szülés, szoptatás, pelenkázás, éjjeli kelések (2 éves koráig nem igazán aludtunk át egy éjszakát sem), szóval most annyira, de annyira jól érezzük magunkat a bőrünkben mind a 3-an.


Na és az anyagiak.. azért az sem mindegy ám sajnos... :( Eddig úgy vagyok, hogy 90% a nem, és 10% kb. az igen felé...

2011. ápr. 28. 14:18
 9/18 anonim ***** válasza:
87%
Tudod, azt szokták mondani, hogy ne a gyerekednek szülj testvért, hanem magatoknak gyereket, vagy gyerekeket! Totál hülyeség csak azért szülni, hogy legyen testvére. Ha nektek egy gyerekkel az igazi a család, akkor nem kell erőltetni a 2. gyerkőcöt, hidd el! A falra mászom én is, mikor mondják a fiamra, hogy egy gyerek nem gyerek. Vissza szoktam kérdezni, hogy hát akkor mi? Kiskutya? (látnod kéne a fejüket a válasz után). Szóval ne a társadalmi elvárások szerint alakuljon a családotok létszáma! Hanem ahogy nektek jó!!
2011. ápr. 28. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Persze hogy normális,a te/ti életetek,a te/ti döntésetek!Ha nincs meg a belső késztetés(szavaidból úgy érzem,nem az anyagi az akadály)erőltetni nem lehet,és nem is kell.Rengeteg előnye van a testvérségnek, mint ahogy az egykeségnek is!Szerintem ezt csak te tudod eldönteni,és még változhat az érzésed 1-2 év múlva(az még nem olyan késő)Hidd el ha tényleg elkap a "gépszíj" azt elementális erővel érezni fogod!Nekem 2 gyerek volt az álom(teljesült is)és normálisnak tartom azt is aki egyet álmodott magának,és azt is aki kettőnél többet :)
2011. ápr. 28. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!