Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Segítség! Kikészít a fiam!?

Segítség! Kikészít a fiam!?

Figyelt kérdés

22 hónapos kisfiammal egyszerűen nem tudom, hogy mit kezdjek. 1 percet sem hajlandó ellenni nélkülem. Ott kell ülnöm mellette és játszani vele, különben üvölt és toporzékol. Ha valami nem úgy van ahogy ő akarja, szintén ez a reakció. Már wc-re sem tudok elmenni nyugodtam. Ez kb. 1 hónapja tart nála. Én meg vagy elsírom magam vagy rákiabálok hogy hagyja már abba. Egyszerűen nem bírom ezt idegileg.

Nem akarom, hogy minden úgy legyen ahogy ő akarja, de azt sem, hogy úgy érezze nem veszem figyelembe amit ő szeretne.

Mit tegyek???


2011. ápr. 21. 09:55
 1/10 anonim ***** válasza:
34%
A sírásoddal és a rákiabálással rontasz csak a helyzeteden. Légy türelmes, játszatok együtt sokat, de úgy, hogy Te is élvezd a játékot, ne legyen kényszeres játék, mert a gyerekek megérzik, hogy minél gyorsabban szeretnél tőle szabadulni, csakhogy a Magad dolgát végezd. Este 20.00 után szabad a pálya, szerintem éjfélig lehet takarítani, vasalni, mosogatni...
2011. ápr. 21. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
76%
Próbáltad elmagyarázni neki, hogy miért nem ülhetsz egész nap mellette? Az én lányom is üvöltött, amikor főztem, elmondtam neki, hogy ez miért fontos, pár napig még hisztizett, mindig elismételtem a szövegemet. Aztán amikor látta, hogy csinálom a dolgom ha üvölt ha nem, rájött, hogy felesleges a cirkusz. A többi házimunkába bevonom, szereti nagyon. Az éjszakáról (éjfélig) annyit, hogy a lányom 5-fél 6-kor kel, úgyhogy inkább időben lefekszem én is :)
2011. ápr. 21. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

nem történ vmi egy hónapja? ami szeparációs szorongást válthatott ki belőle. ez az egyik.

a másik: az enyém 16 hós korára megértette, hogy amikor anyának dolga van, akkor dolga van. előtte nagyon nem értette, de akkorra már tisztába jött azzal, mi az h mindjárt, meg előbb aztán, stb. erre kéne megtanítani, ha egyéb baja nincs, ha hiszti árán akkor úgy. amit muszáj megtenned, azt muszáj, és hosszú távon neki is érdeke, hogy megrtse, néha magában is el kell lennie.

2,5 éves kislány anyukája + 21 hkm

2011. ápr. 21. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Az éjfélig házimunka szerintem baromság kedves első válaszoló.

Ma 1/2 6-kor kelt a gyerkőc, amúgy általában 6 - 1/2 7 körül kel.

Szóval én is inkább pihenek este.

2011. ápr. 21. 16:09
 5/10 anonim ***** válasza:
Azt kipróbáltad már meddig üvölt ha otthagyod? Csak elfoglalja magát egyedül is. A közösség vagy egy patás gyógyír lenne.
2011. ápr. 22. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
j
2011. ápr. 22. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
első válaszoló vagyok: Enyém is fél 6-kor kel mindennap hidd el, sőt éjszaka többször is ébred, és így sem esik nehezemre este 22-kor mosogatni. Persze egy gyerekkel még feküdj le Te is időben, a másodiknál hidd el már nem így lesz.
2011. ápr. 22. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Mivel panelba lakunk és a gyerekszoba mellett van közvetlenül a konyha, így biztosan nem fogok nekiállni csörömpölni mikor elaludt a gyerekem.

Mivel 5 óra alvás édes kevés, így nem fogom kikészíteni magamat azzal, hogy nem pihenek eleget.

2011. ápr. 22. 11:37
 9/10 anonim ***** válasza:
Első válaszoló: Mikor már nem fogsz vele otthon ülni és közösségbe fog járni, hidd el, nem lesz időd lefeküdni 22.00 előtt pihengetni, de ki sem fog készíteni, mert örülni fogsz, hogy játszhatsz egy kicsit vele este az egész napos hajtás után. Nem bántásként írtam azt, hogy este is lehet mosogatni, mert van idő éjfélig, te írtad, hogy kikészít a gyerek, mert nem hagy egy percet sem Neked, hát tessék én csak ajánlottam a szabadidőt, amikor csak Magaddal tudsz foglalkozni.
2011. ápr. 22. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Szia! Az én fiam is hasonlóan viselkedett, mint a tiéd, olyan másfél-kétéves korában. Én úgy oldottam meg, hogy mindenbe bevontam. Imád feladatokat teljesíteni, így segít mosógépbe bepakolni, ő önti a mosószert, főzésnél mellém áll egy székre, adja a sót, megkósolja a fűszereket (hát, ez van amikor vicces). Így oldódott a dolog, most 2 és fél éves és remekül elvan egyedül is. Így vészeltük át ezt az időszakot..
2011. ápr. 23. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!