Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Bal kezes gyermekek anyukái!...

Bal kezes gyermekek anyukái! Hány éves korában tudtátok biztosan hogy bal kezes a kicsi?

Figyelt kérdés

21 hónapos a kisfiam, és szerintem bal kezes lesz. Ami egyáltalán nem baj, nem ezért kérdezem. Hanem mert azt olvastam, hogy ez ennyi idős korban még nem dönthető el, és a védőnő is csodálkozott, amikor mondtam, hogy már kialakult a dominancia? A kisfiam szinte mindent a bal oldalával csinált először. balra fordult, úgy kúszott sokáig, hogy csak a bal oldalát használta, a jobbat meg inkább csak húzta. És most bal kézzel rajzol, kalapál, stb.

köszi a válaszokat!


2011. ápr. 15. 23:17
 1/9 anonim ***** válasza:
3-4 éves korában sose tudta eldönteni melyik kezében fogja a ceruzát, eleinte mindkét kézzel rajzolt, firkált, később észrevettem, hogy először a bal kezével rajzol. Voltunk ilyen iskolai felkészítőnél, aki egyértelműen megállapította, hogy bal kezes és bal lábas. Lassan 6 éves lesz, de kezd egyértelművé válni. Néha használja a jobb kezét is, de csak akkor ha elfárad a bal. Ti még ráértek, lehet átszokik a jobbra.
2011. ápr. 15. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Másfél éves korában már erős gyanúnk volt, az biztos. Mire oviba került (3 évesen) addigra tutira megállapítható volt nálunk. Erős balkezes, ballábas, balszemes.

Egyébként az sem ritka, hogy csak sulikezdésre derül ki a gyerekeknél, hogy melyik a domináns oldala, mert mindkét kezét használja.

2011. ápr. 16. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Másfél évesen vettem észre, hogy az esetek 80%-ban a bal kezével csinál mindent. Most 26 hónapos, és ugyanez a helyzet. Igencsak meglepődnék, ha kiderülne, hogy jobbkezes...
2011. ápr. 16. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
A kisfiam 16 hónapos, de kb. 10 hónapos kora óta következetesen bal kézzel nyúl a dolgokért, ballal rúgja a labdát, a bal szemmel néz az ajtón a kukucskálóba stb... Számítottunk rá, mert én alapból balkezes voltam (átszoktattak), nagymamája pedig 2kezes. Szerintem ha váltogatja a kezét, akkor még kialakulóban van, de semmiképpen nem kell ösztönözni, hogy vmelyik kezét többet használja.
2011. ápr. 16. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
26 hónapos a kisfiam. Egyenlőre mind két kezét használja, de a balt többször. Apa is bal kezes.
2011. ápr. 16. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Kb. másfél évesen már szinte 100% volt.Mindenért csak bal kézzel nyúlt, az evőeszközt,fogkefét,ceruzát csak ballal fogta, stb.Májusban lesz 3 éves,és balkezes.
2011. ápr. 16. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Most 5évesen már nagyon valószínű, hogy jobb kezes. Eddig szinte mindent ballal csinált. Ballal rajzolt, evett, nyúlt tárgyakért, dobott, rúgott. Mint az összes többi felmenője a családban. Fel sem merült bennünk, hogy jobb kezes is lehet. Aztán fél éve elkezdett váltani, és a másikkal mégtöbb sikerélménye lett. Ma már szinte alig használja a bal kezét.
2011. ápr. 16. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 bucibabuci ***** válasza:

apuka, anyuka, lányom balkezes, kisfiam 2 éves és tuti jobbkezes :)

lányom csak a balkezét használta, mióta tud fogni, kisfiam pedig a jobb kezét.

2011. ápr. 16. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a válaszokat!
2011. ápr. 18. 21:54

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!