Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Rosszul étkező gyermekek...

Rosszul étkező gyermekek anyukái, nálatok hogy zajlanak a napi étkezések?

Figyelt kérdés
Oké, persze gondolom alig eszik, de milyen körülmények közt? Asztalnál, együtt, külön? Azért vagyok erre kíváncsi, mert az én gyermekem is ilyen volt, aztán egy szakember tanácsait megfogadva voalá! A lányom lassan egy hete rendesen étkezik a nagy meleg ellenére is, holott előtte 1,5évig alig volt hajlandó enni. Írjátok, utána megosztom veletek is a mi "titkunk", hátha nektek is segíthet!
2011. aug. 25. 20:44
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia!1 éves a kislányom,nagyon rosszul eszik,már tiszta ideg vagyok ha jön az etetés.

Etetőszékben ül,de mindig odaülők mellé,és én is eszek.

Most torok gyulladása van,és egyáltalán nem akar enni semmit.

Nagyon kíváncsi vagyok a "titokra"

2011. aug. 25. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk csak az vált be, hogy mesét olvasunk evés közben. Ha nem eszik, vége a mesének. Már a könyökömön jön ki az összes könyv! :( Mi a ti titkotok?
2011. aug. 26. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Elmondom nálunk hogy történt minden.

Szóval mindig rettenetes evő volt, válogatós, nyávogós.

Már nagyon kellett a segítség.

Mindent nem itthon, hanem máshol kellett kezdeni, ugyanis itthon esélytelen lett volna az egész!

Mi a mamához mentünk pár napra.

Az a szabály, hogy étkezés csak az asztalnál. szépen odagyűltünk mindig.

Reggeli, ebéd, vacsora szépen tálalva neki.

Apró katonák, kis adagok, stb, de a lényeg, hogy mi is kóstoljuk meg azt, amit eszik.

Dicsérjük az ételt, mondjuk mennyire finom.

Ha nem ízlik neki, vagy nem akarja megkóstolni sem, akkor tegyünk a tányérjára olyan dolgot is, amit szeret.

Pl nálunk egy egyszerű vajas kenyér megevése is már gondot okozott.

Szépen tettem mellé egy pici darab sajtot, majszolta, majd magától érzett vágyat arra, hogy megkóstolja a másikat is.

Nem erőltettem, azt nem szabad!

Ha nem akar enni, akkor semmi baj, következő étkezésnél ugyan úgy asztalnál, székben, megterítve, stb, de ugyan azt az ételt addig, amíg meg nem kóstolja legalább.

Ha megkóstolta és ízlett neki, akkor ugye többet fog enni.

Ha nem, akkor 3 tálalás után másik ételt rakjunk ki, de addig semmiképp ne váltsunk, míg meg nem kóstolja!

Ha nem eszik, akkor ne adj neki édességet vagy egyéb más nasit sem, max kiflit vagy néhány szem sós kekszet.

Ez így menjen 3-4 napig,tehát addig legyünk azon a helyen, mert csak így lesz hatásos!

Mikor hazamegyünk, akkor utalhatunk arra, hogy ott mit csináltuk, hogyan csináltuk és ugyan ezzel a módszerrel folytassuk.

FONTOS: ne korlátozzuk a gyermeket!

Tehát ne zárt rendszerben(etetőszék) egyen, magasabb széken ülve, asztalnál, mint a nagyok.

Ha feláll és el akarna menni, akkor engedjük, de szólogassuk vissza, ne kötelezzük az asztalnál ülést.

Állva is ehet, ha úgy akar, de a lényeg, hogy az étel az asztalon legyen.

Nekünk olyan etetőszékünk van, hogy a tálcát levéve az asztalhoz lehet tolni, biztonságosan és egyedül tud fel és le mászni a lányom(32hónapos).

Szóval nem egy nagy ördöngösség ez a módszer, de a lényeg, hogy ne otthon, a megszokott környezetben, hanem mint mondtam pl nagyszülőnél vagy nyaralnál kezdjétek így.

Mástól még ezt sosem hallottam, de nálunk bevált, lányom épp hív, hogy menjünk, reggelizzünk az asztalnál, hplott előtte se reggelizni nem nagyon akart, de azt is csak tévé előtt, mesét nézve.

Most még a kedvencét is ott hagyja ha étkezés van :)

A nő aki ezt mondta egészségügyis, nyugdíjas szakember, aki egész életében gyerekekkel foglalkozott, így nem halandzsa, és nekünk bevált!

Sok sikert!

2011. aug. 26. 08:33
 4/4 anonim ***** válasza:
Nagyon tetszik amit leirtal.Ki is probalom.Nalunk jlenleg ugy eszik hogy tv elott,ha apuka hazajon az o olebol mindent negkostol.uj kajcsikat egy ideje nem adok,mert meguntam hogy sosem evett beloluk,igy azt kap amit szeret,viszont gyumolcsot,zoldseget nem eszik.a heten kezdtem neki fozni a tejbe papit reggelire,o is kevergeti es kakaot szorunk tetejere,nagyon megkedvelte,es asztalnal esszuk.massal is megprobalom hatha bejon az egyutt fozes,asztalnal eves.sok sikert nektek.
2011. aug. 26. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!