Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Van, akinek a gyereke 2 éves...

Van, akinek a gyereke 2 éves kora után szokott rá a szülők szobájában való alvásra?

Figyelt kérdés
Pontosan mi volt a szitu? Hogy kezeltétek? Később visszaszokott a szobájába? Mikor és hogy?
2011. ápr. 11. 18:13
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Még a fiam, igaz ő csak 1,5 éves volt.

így kezdődött:

1,5 éves koráig a saját ágyban aludt, amikor is elmentünk nyáron kempingezni (Korzikára 2 hétre), ott véig egy légtérben aludtunk a sátorban.

Ahogy hazajöttünk, már nem akart külön aludni.

Velünk aludt majdenm 5! éves koráig, akkor lecseréltük az 2 összetolt heverőnket egy fém galáriaágyra, amire nem mert felmászni, mert magasan kell aludni és félt(t) a magasban.

Onnantól a saját helyénludt, igaz oda kellet mellé feküdni mesélni, beszélgetni

KB 6 éves korában csinált neki az apja egy fa -szintén galériaágyat.

Azóa sincs semmi gond, jó már 11 éves.



De hogy ne legyen ilyen egyszerű az életünk, amost 2 éves kislányunk, már jó ideje velünk alszik.

19 hónaposan pont kezdett rászokni, arra, hogy elalszik szépen helyén, amikor is beteg lett és minden borult.

Amúgy sem volt jó alvó, pici babának sem.

A gáz, hogy még kiságya van, ha belerakjuk, abból simán kimászik

Viszont ha vennénk neki egy heverőt, és mondjuk az éjszaka közepén felkelne, átjönne a mi szobánk, felmászna a 6 fokos létrán az ágyunkba...mondjuk megbotlik....



Most itt tartunk és nem tudjuk, hogyan tovább:-((((

2011. ápr. 11. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
nekünk most próbálkozik.2 éves fiú.pár hete kezdte,hogy amikor lefektetem,pár perc múlva keserves sírás,és anya gyere ide,anyuka gyere hozzám.nem merek nem be menni,mert még rácos ágyba alszik és félek hogy kimászna,mert már próbálta.igy bemegyek de még régen a szobába az ágyába megpróbálom megnyugtatni,most nem engedi ki akar menni az ágyból,igy oda teszem magunkhoz,van hogy ő kéri vissza magát a saját ágyába,van hogy pár perc múlva a mi ágyunkba elaszik és én beviszem az ágyába.Én nem tudok egy ágyba aludni a gyerekkel,igy ha 50 szer kell visszavinnem,akkor annyiszor viszem vissza az ágyéba.de hogy mi ütött most bele azt nem tudom.de ezt csinálja éjjel is,sír még be nem megyek,beviszem magamhoz,majd visszaviszem az ágyába.
2011. ápr. 11. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
1.5 éves volt amikor lecseréltük a rácsos ágyat,mert már nem nagyon fért el benne,ugyanis összevissza mozog éjszaka ezért apa csinált neki egy közepes ágyat amiről nem tud leesni(asztalos)addig mindig a saját ágyában aludt kívétel nélkül!viszont azóta éjjel fel kell és átjön hozzánk!ma már meg se próbáljuk lerakni a sajátjába mert mély álomban van és ahogy közelítünk az ágyához azonnal fel kell!nem tudom meddig lesz ez így de most már jó lenne megint kettesben aludni!
2011. ápr. 11. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, sorstársak!

Nálunk is az a szitu, hogy 2 éves 2 hós koráig szépen elaludt egyedül, sose volt ezzel gond (amúgy borzalmasan alszik, sokszor ébred, brutál korán kel, de az elalvás mindig simán ment). Szóval aztán egyik napról a másikra elkezdett kijárogatni, és azóta egyre rosszabb a helyzet. Most ott tartunk, hogy alig lehet elaltatni, és ha el is alszik, 1-2 óránként rohan át anyucihoz. Szóval most azt csináltuk, hogy beraktunk egy pokrócot a hálónkba - mellém a földre, és éjjel átjöhet, ha akar, és ott aludhat tovább. Eddig jól megy a dolog, persze nem jó, hogy "visszafejlődünk", de legalább így van egy kis esélyünk, hogy aludjunk, és ne bohóckodjunk órákon át hajnalban a visszaaltatással...

Aztán hogy mi lesz később azt nem tudom...

2011. ápr. 12. 08:43
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Ige,akkor költöztünk.Annyira felborított mindent,hogy beköltözött a szobánkba.Nem volt mit tenni.
2011. ápr. 13. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
két éves koráig remekül aludt egyedül a szobájában, azóta nehezen alszik el és inkább velünk alszik. ez az én lustaságom miatt van , így estére már szeretnék én is pihenni és nem mellette kuporogni 1-2 órát. ha elaludt átvihetném az ágyába, de minket nem zavar hogy velünk van, sőt jó érzés látni ahogy alszik, hallani ahogy szuszog. a férjem, aki úgye napközben csak keveset van velünk, estére tud a lányunkkal összebújni, beszélgetni stb. nekünk jó így. majd ha már nem lesz jó, akkor visszamegy éjszakára is a szobájába.
2011. ápr. 14. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!