Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Segítség, bepánikoltam a...

Segítség, bepánikoltam a bölcsitől, pedig nem is nekem kéne, hanem esetleg a gyerknek! Jól döntök?

Figyelt kérdés

Az a helyzet,hogy a kislányom (májusban lesz 2 éves) imádja a gyerekeket,ha tehetjük megyünk is társaságba. Okos,ügyes,szépen beszél,és én is sokat foglalkozok vele.

(Sőt,inkább rengeteget).


De azt vettem észre,hogy nagyon nagyon igényli a gyermek társaságot,és sokszor olyasmi érzésem van,mintha én már kevés lennék neki,mint játszó partner.


Így hát apával úgy döntöttünk,hogy heti 2 nap bölcsis lesz,ha tetszik neki.

1x már voltunk is megnézni,és azonnal elvegyült a gyerekek közt,oda sem jött hozzánk,haza sem akart jönni.


Én ugye nem megyek vissza dolgozni, abban a két napban próbálom a háztartást kicsit összekapni (jelenleg szinte 100%-ban leköt a lányom,még akkor is,ha sok mindent együtt csinálunk a ház körül is)és ezen kívül még pocakosan elkezdtem egy főiskolát,amire taulnom is kell néha,és gondoltam így arra is napközben lesz időm az eddigi éjszakázások helyett.


Ez eddig szép és jó.


De mi lesz,ha majd sírni fog utánam,vagy esetleg mégsem fog neki annyira tetszeni az hogy rendszeresen menni kell a bölcsibe?

Tudom,hogy ez általában megtörténik,és valamennyire normális is,de ha mondjuk dolgoznom kéne akkor könnyeben otthagynám,mint így,hogy közben én "csak" hazamegyek.


Ha nem tetszik majd neki vagy sír utánam akkor mégse járjon,és majd csak menjen oviba?

Vagy egy pár csepp könny megéri,azért hogy hamar közösségbe szokjon?

Jól döntöttem egyáltalán?


2011. ápr. 11. 14:41
 1/7 anonim ***** válasza:

Én ebben az esetben nem erőltetném a bölcsit.

A heti 2 nap mondjuk ideálisnak tűnik, de menet közben kiderül.

Ha minden nap vinnéd, nagyobb valószínűséggel besokallna, de így lehet hogy menni fog a dolog.

Szerintem ráérsz ezen gondolkozni akkor, ha nagyon nem akar majd menni a lányod.

(Sírás talán lesz, a gondozónők majd megmondják, hogy csak addig sír-e, míg lát téged, utána jókedvűen játszik, vagy aztán is kedvetlen, és nem találja fel magát. Utóbbi esetben nem vinném tovább.)

2011. ápr. 11. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Hol lehet heti két napra bölcsibe adni? Én inkább többet vinném babaklubba, úszásra, játszóházba, ugrálóvárba, bárhova, ahol gyerekek vannak. De nem adnám bölcsibe ezért, főleg nem két napra. Ha bölcsi, akkor legyen teljesen bölcsi.
2011. ápr. 11. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Magán bölcsöde,nem állami. Kultúrált,igényes,minden megvan.

Járok vele sok helyre,csoportos foglalkozásra is és együtt ketten is szoktunk menni mindenfelé.


Sok okos dolgot tanulhat ott,ha látja a társait.

Nagyon komolyan foglalkoznak velük.


A "csak" ezért nem adnám bölcsibe részt azért nem értem,mert legalább 3 okom van rá,és ráadásul más dolgokat is szoktunk együtt csinálni.

2011. ápr. 11. 15:53
 4/7 anonim ***** válasza:
Nyugodtan probald ki!!!!! Kisfiam (igaz kissebb mert meg csak 14 honapos) is bolcsibe jar es en nem bantam meg. Igaz en visszajottem dolgozni de nagyon szereti a bolcsit. Imadja a gyerek tarsasagot. Lattam es mai napig latom rajta, hogy otthon unatkozott mellettem hiaba neztunk kepeskonyvet, epitettunk egyut, pakoltunk, autokaztunk...Akkro nem unatkozott ha jatszoteren voltunk vagy tekeregtunk dehat nem ebbol all a nap. En is nagyon feltem az egesztol de imad festeni a kis kezeivel, nagyon szeret gyurmazni a gyerekekkel. Sokat tancolnak, mondokaznak. Ezt is nagyon szereti a kisfiam. Itt tanult meg egyedul enni kanallal kis asztalnal kis szeken. Olyan edes ahogy ott uldogel es eszik. Rengeteget foglakoznak veluk. Ha jo ido van kint vannak. A bolcsinek van kis jatszotere es ha rossz az ido van benti jatszoszoba, csuzdakkal, gumi ugralo varral... Szerintem nagyon jo. Nekunk az elejen azzal volt, gond, hogy tul izgatott volt es nem akart aludni. :) Annyira uj volt minden es a rengeteg jatek, hogy csak jatszani akart. Delutan 3-kor mentunk erte es mar annyira almos volt, hogy ahogy a kocsiba tettem bealaudt. Igy este nehezebb volt elaltatni de ezen is mar tul vagyunk most deltol alszik legalabb delutan kettoig minden nap. Na, meg arra keszulj fel, hogy az elejen lehet parszor beteg lesz es ez a resze eleg nehez de minden attol fugg, hogy mennyire vagy kitarto es eros. Persze minden anya ugy erzi es tudja, hogy otthon lenni a picivel a legjobb. En is tudom de hidd el nem olyan szornyu. Ez is egy resze a gyereke vallasnak, az eletnek. Igy kell felfogni nem katasztrofakent. Ugyesek legyetek! :)
2011. ápr. 11. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Jaj de jó volt ezt olvasni.

Köszönöm a bíztatást!

2011. ápr. 11. 16:38
 6/7 anonim ***** válasza:
Sírás az lesz de azt úgy se tudod elkerülni.Szerintem vidd. Alkalmazkodni fog de az eleje nem könnyű. De szerintem egy év múlva az oviban se lenne könnyebb.Mi is bölcsisek vagyunk igaz állami de az első két hónap után már nagyon szeretett menni. Szinte haza se akar jönni. (amit az első hónapokban nem gondoltam volna). Semmi hátrányunk nem származott belőle, hogy bölcsis. Egyedül a betegség ami probléma de mivel te otthon vagy olyankor meg tudod oldani azt, hogy ne vidd.
2011. ápr. 11. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

szia

2.5éves kisfiam is 2x jár bölcsibe egy héten.(mi is a társaság miatt járatjuk,szintén magánbölcsi)mi is most kezdtük, már 3x volt.már első nap úgy láttam jól érzi magát és ott hagytam.hát sírt, de "csak"5-10percig.ma már amikor a kabátomat vettem fel nem hallottam a sírását.

megszokják és már várni is fogja mikor megy (fóleg így hogy nem mindennap jár)

2011. ápr. 11. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!