Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyi idős kortól kezdenek a...

Mennyi idős kortól kezdenek a gyerekek kérdezgetni dolgokat?

Figyelt kérdés
Olyanra gondolok, hogy ez mi, miért, hova mész... Illetve mikortól kezdenek érdeklődni kérdésekkel, nemcsak elbeszélni a dolgokat, hogy az autó elgurult meg ilyenek.
2011. márc. 2. 17:47
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
a Mi ez? korszak nálunk 2 évesen és 2 hónaposan kezdődött. Ezt váltotta 2,5 évesen a miért? korszak. Lassan 3 éves, még mindig itt tartunk a kérdések terén. Jó, kérdez már mindent, de ami tömegesen jön mostanság, napi 60-70 kérdés, az a miért?
2011. márc. 2. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Az van, nem tudom aggódjak-e, mert júniusban lesz 3, de nem kérdez semmit, se egy mi ez, se egy miért...
2011. márc. 2. 17:59
 3/13 anonim ***** válasza:

A lanyom 2eves 3honapos es egy ideje mar megbolondit a kerdeseivel. Mindenre rakerdez 100fele keppen. Annyit beszel hogy az mar neha az idegeinkre megy, de azert jokat szorakozunk. Mar eleg reg kezdett beszelni az igaz. Masfel eves koraban mar jol megertettuk egymast.

Szerintem attol is fugg mikor kezdett rendesen beszelni.

2011. márc. 2. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Pont két évesen kezdett rendesen dumálni. Mindent mond szépen, a főzéstől kezdve a bevásárlós dolgokat, csak nem kérdez semmit.
2011. márc. 2. 18:43
 5/13 anonim ***** válasza:
Nekem 23 hónapos a fiam és már vagy 1 hónapja kérdezget,hogy hova megy a bácsi,mi ez,mit csinál apa stb.Mindent.....iszonyú kíváncsi.:-)A miért még nem kezdődött el.
2011. márc. 2. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Nálunk 2 éves korában kezdődött (akkor már egy ideje beszélt), most 2,5 éves lesz és minden 2. megnyilvánulása kérdés, de már nem csak, hova megyünk, mit csinálunk, hanem olyan igazi kisgyerekes megválaszolhatatlan kérdések. Pl. hol laknak a színek???és a lila? mit eszik a napocska? ilyesmik érdeklik mostanában...:)
2011. márc. 3. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Szia! az én fiam is most van a miért korszakban, 2 és fél éves. sokat és szépen beszél. De! szerintem ezen a téren is különbözőek a gyerekek. a kislányom 14 hónapos lesz, megragadt az aja (anya), tita (cica), kutttya (kutya) szavaknál. pedig a bátyja ilyen korában már mondatokat mondot. mégsem gondolom, hogy le lenne maradva, csak ő eddig nem ezen a téren jeleskedett (viszont 10 hónapos kora óta jár).

ha a fiad egyébként is későn érő tipus a beszédfejlődésben, szerintem egészséges, ha a miért korszak is később jön.

bocs, ha hosszú voltam, jó egészséget nektek!

2011. márc. 5. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

ui: a fiam ma megkérdezte, mi az az energia. abban maradtunk, apa majd ezt rendesen elmagyarázza :)

utcsó voltam

2011. márc. 5. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam 20 hónapos már most kérdezgeti" mi a?mi?
2011. márc. 5. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Az én fiam most 19 hónapos 17 hónapos kora óta amit tudni akar azt mondja – mimi-

Most már próbálja is utánunk is mondani. A ma megtanult új szavaink a hűtő és a chihuahua .

A hűtőt ki mondja a chihuahua helyet azt mondja, hogy vava:)

2011. márc. 5. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!