Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyi idősen adtad gyerekedet...

Mennyi idősen adtad gyerekedet bölcsibe? Nehéz volt 'elengedned'?

Figyelt kérdés
2011. márc. 1. 12:03
 1/5 anonim ***** válasza:
16 hónaposan kezdtük a bölcsit, szerencsére könnyen beszokott,nekem a nagyobb gondom az állandó betegeskedésekkel volt, sok szülő bevitte a gyerekét taknyosan, köhögve is( igaz sokuknak nem nagyon volt más választása, a munkahelye nem engedte el)
2011. márc. 1. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

2 évesen kezdte, kb fél éve jár, illetve: kb két hetet jár, hét hetet itthon van betegen.

Igen, nagyon nehezen éltem/élem meg, hogy eddig szinte szimbiózisban éltünk, most meg azt se tudom, mi van vele egész nap :-(

Persze őfelé igyekszem ezt nem mutatni, mert annyira érzékenyek a kis antennáik, rögtön megérzik a bizonytalanságot és akkor ők is ennek megfelelően reagálnak... Nálunk szerencsére viszonylag gyorsan és jól ment a beszokás, már mindig örömmel indul reggel, sokat mesél a benti dolgokról, szeret ott lenni. Jól és biztonságban érzi ott magát, és így nyilván sokkal könnyebb a lelkemnek, mintha nem szeretné, és hátrányait tapasztalnám csak az egésznek. De még így se könnyű, nemtom hogy vajon én vagyok-e csak ilyen rosszul összerakva, vagy miért, de nekem nehezen megy ez az "elszakadósdi". Mondjuk lehet hogy az is belejátszik, hogy műtéttel és mindenféle nehézséggel bonyolított várandósságból született, korababa lett, rengeteget foglalkoztam vele hogy minden lemaradását behozza... nemtom. De tényleg össze voltunk nőve rendesen és most nehéz nekem nélküle .-)

2011. márc. 1. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Az én kislányom még nem bölcsis,de tavasszal tervezem beadni,mivel megyek vissza dolgozni nyár végén és még be is kell szoktatni,amit jó a nyári szünet előtt elkezdeni.Elmúlt 2 éves most febr. 14.-én és imádnivaló,kis cserfes és rettentő anyás,nem tudom hogy lesz majd az elválás.Most március 12.-én lesz majd a bölcsiben játszónap,amikor lehet ismerkedni a bölcsödével,oda elmegyünk,kiváncsi leszek,hogy fog tetszeni neki.Biztos nehéz lesz nekem is,főleg az elején otthagyni őt.Van 1 fiam is,ő tavaly óta ovis,vele simán ment a beszoktatás,nehéz volt őt is "elengedni",de most már hozzászoktam.
2011. márc. 1. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Augusztusban kezdjük a bölcsit. Júniusban tölti a 2. évet, de akkor már szünet lesz.


Kedves érdeklődő baba, a bölcsivezető és a védőnő szerint vele nem lesz gond. Hát velem szerintem igen. Szinte szimbiózisban élünk. Nagyon nagyon nehezen fogom tudni elengedni.


Tudom, hogy neki jobb lesz, nekem meg vissza kell menni dolgozni. De az igazság az, hogy utálom azt is ha valaki jön "segíteni" mert felborul a napirendünk, aztán a gyerkőc napokig nem eszik-nem alszik rendesen. Minden reggel amikor hajnalban megyek vinni neki a tejet-kakaót vele maradok, ott alszom amíg végleg fel nem kel. Imádom ezeket a hajnali összebújásokat. :)


Úgyhogy nekem nagyon nehéz lesz :( Ezért reggel apa fogja vinni, én pedig megyek érte. :)

2011. márc. 1. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
3. hete jár, 2 évesen kezdte. Reggelente sírdogál, de bent már jól elvan. Nekem nagyon nehéz volt, most már kezdek megnyugodni, hogy ő is jól érzi magát. De amikor reggelente nagyon sír és kapaszkodik a nyakamba, iszonyat lelkiismeret furdalásom van. De muszáj mennie,nekem meg dolgozni.
2011. márc. 1. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!