Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyi ideig lehet adni a...

Mennyi ideig lehet adni a babáknak /gyerekeknek az ún. bolti bébiételeket? Nem okozhat problémát, ha esetleg bölcsibe megy?

Figyelt kérdés
Néha ha túl pörgős napunk van, és nincs időm főzni, akkor fel szoktam bontani egy üveg bébiételt.Pár darabot még tartok itthon. Ilyenkor lelkiismeret furdalásom van, de viszont örülök is, hogy legalább jót eszik.Kisfiam 23 hónapos.Természetesen a legtöbbször főzök neki.
2011. febr. 25. 14:21
 1/6 anonim ***** válasza:

Volt, hogy a nemsokára 3 évesem is evett üvegeset, persze nem a 6hósoknak valót, hanem a juniort, vagy a 10hósoknak valót, ami ugye már nem 180 g, hanem 220 vagy 250g.

Van amúgy nagyobbaknak való is, főleg a HIPPnek van tálcás bébikajája is. Nem lesz semmi baja, ha néha eszik ilyet!

2011. febr. 25. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szerintem addig, amíg hajlandó megenni. Az én kislányom most 21 hónapos, kb. 10 hónapos korától nem kellett neki a bébikaja, azóta azt eszi, amit mi.

Szerintem nem baj, ha néha azt adsz neki, elvileg vannak olyanok is, ami 3 éves korig ajánlott az üvegen lévő felirat szerint.

2011. febr. 25. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ugyan! Az én lányom, ha beteg és egyébként nem akar enni, akkor még mindig megeszik egy ilyen üveg gyümölcsös bébiételt én meg örülök, hogy eszik! Ne aggódj, nyugodtan add oda az üveges bébiételt a kisfiadnak, csak annyit figyelj, hogy ha még éhes lenne akkor vagy egyen még egy üveggel vagy valami szedvicset, péksütit egyen még. A lányom májusban lesz 3 éves.
2011. febr. 25. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. Azt kifelejtettem, hogy egy ismerősöm 9!!! éves fia is van, hogy eszik bébiételt, igaz, Ő már csak desszertként, csoki helyett, sőt én is ettem már felnőttként. Szóval nem csinálsz semmi rosszat!
2011. febr. 25. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Bajnak nem baj, egeszen addig, amig nem CSAK azt hajlando megenni, mint nalunk az oviban az a 3 eves kislany, aki minden egyes etkezesnel olyan dramat rendez, hogy rankszakad a plafon, mert a kollegak megprobalnak egy-egy falat normalis etelt beletuszkolni.

Borzaszto! Hat had ne mondjam, nem is hisszuk el anyukanak, hogy otthon bezzeg mindent megeszik, na persze...

Van, hogy reggelente csokival jon be, az a reggelije :S

Egyebkent a HIPP-nek tenyleg vannak jo dolgai, olyan bebi spagettit gyartanak, hogy meg az en nyalam is elcseppen:)))

2011. febr. 25. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A gyümölcsöseket még én is megeszegetném nasinak, ha nem lenne olyan drága. :DDDD


Sztem nincs ezzel semmi gond. Én már nem tudom megetetni a 20 hós kicsivel. Bölcsiben majd megeszi amit ott adnak. Megszokja és kész.

2011. febr. 25. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!