Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Más anyuka is tapasztalja,...

Más anyuka is tapasztalja, hogy a gyereke mellett szinte senkivel sem tud komolyan beszélgetni?

Figyelt kérdés

Hétköznap a férjem fáradtan hazajön, és már nyomul is rá a fiam. Így nyilván csak 'túlkiabálással' sikerül valamit mondanom. Aztán ha jönnek a nagyszülők, ők elsősorban az unokára kíváncsiak (ami természetesen érthető), így nekem megint csak pár odavetett mondat jut. A játszótéren is elsősorban a gyerekeket figyeljük, tehát az sem az a komoly, odafigyelős beszélgetés.

Észrevettem, hogy az utóbbi időben szinte senki sem beszél velem úgy, hogy teljes figyelmét nekem szenteli.

(Jó, azért a férjemmel szoktam normálisan beszélgetni... azért remélem, érthető, mire gondolok.)


2011. febr. 11. 15:54
 1/8 anonim ***** válasza:

sajnos én is át tudom érezni a szitut.

a gyerek mellett folyamatosan butulok. mert ugye próbálok neki minél egyszerűbben , érthetőbben beszélni, tőmondatokban, kevés szóval.

azt vettem észre, hogy nem tudok komoly összefüggő mondatokban beszélni. sajnos.


én is a férjemmel szoktam leginkább beszélgetni, meg anyukámmal, persze ő olyan típusú ember, aki mellett nehéz szóhoz jutni...


azért szeretek ide járni,mert oké, hogy gyerek témában, de legalább valami beszélgetés szerűségben van részem.


imádom a gyermekem, de ez tényleg borzasztó.

2011. febr. 11. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Na ilyenkor kell néha-néha apukára vagy nagyiékra bízni a gyereket egy órára és elmenni a barátnőkkel egy felnőtt beszélgetésre!:)
2011. febr. 11. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Minden hétvégén tartok kimenőt, akkor szoktuk a barátnőmmel megváltani a világot. Meg hétköznap este a húgommal telefonon. Nem érzem úgy, hogy beszűkültem volna társadalmi érintkezések terén.
2011. febr. 11. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

A nagyik messze laknak, a barátnőim szintén mind kisgyerekesek.


Én is fórumokat olvasgatok (szintén pótcselekvés).

2011. febr. 11. 16:07
 5/8 anonim ***** válasza:
valahogy én sem.De talán azért mert én most a nyugis életemet élem,és imádom,hogy nincs nyüzsi az életembe,imádom,hogy nincs munkahelyi stressz,imádom,hogy nincs hajnali fagyoskodás.Elég nagy a rokonság,és a születésnapok,névnapok mindig adnak okot arra hogy egy kicsit beszélgessünk,ünnepeljünk,ilyenkor felváltva foglalkozik a gyerekekkel valaki,igy én szinte mindenkivel tudok beszélgetni.A családdal naponta telefonálunk,barátokkal telefon+skype.és most nekem valahogy ez most elég is.totálisan elvagyok a családommal,és a gyerekeimmel,és a legcsekélyebb mértékben se vagyok beszűkült.
2011. febr. 11. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Igen, ez így van.

Egyik barátnőmmel már meg is beszéltük, hogy mi akkor beszéltünk utoljára komolyan egymással, amikor még csak feküdtek egymás mellett a lányaink a nagyágyon, 2-3 hónapos korukban. Most 2 évesek a lányok, szóval nem ma volt :)

2011. febr. 11. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Igen, ráadásul nálunk az van, hogy ha hazaér a párom és megbeszélnénk vmi valóban fontosat, a nagyfiam (4 éves) nekiáll hisztizni. Pl. vmelyik nap fürdésre ért csak haza a párom. A gyerekek tök jól elvoltak a kádban, pnacsoltak, játszottak, de ahogy elkezdtünk beszélgetni a párommal, elkezdték kilocsolni a kádból a vizet, magyarul nem hagyták, hogy beszélgessünk...
2011. febr. 12. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Most akkor mit szóljak én? egyedül nevelem a lányom..Itthon rajta kívül más társaságom nincs, ha meg elmegyünk/jönnek a nagyszülők, akkor mi is alig tudunk tőle rendesen beszélgetni. Nagyon magányos is vagyok, mert így a magánéletem szinte nulla.
2011. febr. 12. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!