Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Milyen büntit találjak ki...

Milyen büntit találjak ki kétévesemnek? Mostmár teljesen tanácstalan vagyok.

Figyelt kérdés

Elég sok rosszban sántikál, és mindig megszidom érte vagy büntetést kap érte. De őt ez nem hatja meg, poént csinál belőle.

Első bünti, az a büntiszék volt. Hát ez rohadtul tetszett neki, és ha rosszat csinált, én ránéztem mérgesen ő pedig bevonult a büntetőszékre imitálva egy kis nyekergést (mert ugye tesó az bömböl ha büntiszékre kerül), és addig ott ül amíg nem szolok, akár fél órát is elüldögél, közben játsza h sír. És ez utána rendszeres lett hogy magától ment a büntiszékre, leülte a büntetését és azt a rosszaságot amiért kapta ugyanugy megtette..értitek, nagy ívben tojt a büntiszékre, szabályosan kinevette.

Következő mérgemben járókát neveztem ki büntihelynek, mert eleve utálta mindig, mi nem szedtük még szét. Két alkalommal igazi üvöltés volt, rosszul esett neki, de ma pl már dobálta a tv-t ránéztem épp szólni akartam és ő meg irányt vett a járóka felé és elkezdett bemászni.

Most mit tegyek?????Én már mindent kipróbáltam de semmi nincs rá hatással. Ha ő valamit meg akar csinálni azt meg is teszi és a következményeit is viseli, de nem okul belőle!


2011. febr. 6. 17:29
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:

Valószínű, hogy az én fiam is megérti hogy nem szabad, hisz akkor nem menne automatikusan a büntibe. Csinálja, és megy viselni a következményeit....Ez olyan furcsa nekem.

A zsarolást viszont még nem érti meg, csak néz nagy szemekkel, még nincs kétéves teljesen. Később biztos jó lesz, mert ha a tesójának azt mondom nem megyünk ha nem pakolunk rendet akkor segít (ha előtte esze ágában se volt mondjuk) De a kicsinél ez még nem jön be.

2011. febr. 6. 19:14
 12/22 anonim ***** válasza:
100%

Tök egyértelmű.. ha jól gondolom a tesó a nagyobb. Féltékenység.

Nálunk is ezek a szabályok megvannak, úgyhogy nem vagy túl szigorú. De az biztos, hogy a büntivel nem fogsz semmire menni. Sokkal többet el fogsz érni, ha megpróbálod, hogy két hétig nem veszed észre, hogy rosszalkodik. Nem szólsz érte, nem kiabálsz, nincs bünti, hanem csendben, szó nélkül helyrerakod egy idő után a dolgokat. Ha nem lesz közönség, nem fogja produkálni magát.

A büntit hagyd, nála nem fogsz vele semmire menni. Minden gyerek más...

2011. febr. 6. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
Én már sokmindent próbáltam, ami talán hat: "Ha megcsinálod ezt vagy azt, nézhetjük a mesét vagy kimehetünk hintázni..." A folyamatos "Nem, ne, nem szabad" nem sokat ért. Büntetéstől csak dühösebb lett, kiabálástól szintúgy, ráadásul én is hamar felkapom a vizet, szóval nekem is jobb, ha nem veszekszünk.
2011. febr. 6. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:

A 22:01-essel teljesen egyet értek.

Én is kínlódok a 23 hónapos kisördöggel, és tényleg:

voltak napjaim, amikor nem szóltam, nem kiabáltam az őrültségei miatt. És lám! Abbahagyta, mert már nem volt "közönség", nem volt érdekes...

Nálunk nem marad meg büntiben sem, így a megvonás a büntetés. Ha nem kiabálva, szépen elmagyarázom neki némi indulattal, a szemébe nézve, hogy amiért ezt és ezt csinálod, azért ez és ez lesz.. aztán ha megcsinálja, akkor ugyanazt elmondom neki, csak már úgy, hogy a büntetés érvénybe lépett.

2011. febr. 7. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:

Nem érzem, hogy olyan lennék hogy mindig azt hallja hogy "nem, nem szabad" nyugodtan rámolhatja a dolgait, sok minden megvan engedve bizonyos határokon belül. Amiket felsoroltam szerintem nem olyan nagy kérések.

Hát igen minden gyerek más, az egyikkel bejött a másikkal nem. Kisördög föladja a leckét. De valószínű az lesz , hogy a szekrényeket lezárom, amiből tilos pakolni, ezzel már megúsztunk egy vihart, cipőkért balhé van, mert azt nem tudom elzárni. A tv-s dologért megpróbálok nem szólni. De ha tesó szemét nyomkodja, erre nem tudok mit tenni, az a baj hogy a nagyobb se sokkal nagyobb és így az utánzás oda vissza megy, és a végén marad két szem nélküli gyerekem...

A kicsi tanítja rosszaságra nagyot, nem gondoltam volna hogy ez így lesz.

De ahogy mondjátok megpróbálok nem figyelni rá és nem mérgesnek lenni. 2 hét próbaidő, majd beszámolok mi lett belőle :) Ha nem jelentkezek zártosztályon vagyok :)

Ez tűnik a legreálisabb megoldának, bár a büntitől ő nem lesz dühös inkább nevet rajta (egyébként is egy fülig vigyor gyerek), a zsarolást még nem érti , már próbáltam, nem hatja meg ezért gondolom nem érti. Szóval marad a "türelem". Köszönöm válaszotokat!

2011. febr. 7. 09:23
 16/22 anonim ***** válasza:

Kitartás, Anyuka, kitartás! :D

Szerintem tök okosan csinálod. Azt hiszem, példát veszek Rólad. Pedig amiket leírtál tényleg alap dolgok, de én is ezekkel küzdök, meg persze az orbitális disznóságokkal. :)

Követlek, ha másért nem, szolidaritásból.

Az előző voltam. :)

2011. febr. 7. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
Jah: és nem rossz gyerkőcöd. Az enyémet nem tudja überelni. :D (pl. virágföldet hord marokszám a narancsok közéééééé...)
2011. febr. 7. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:

Köszönöm az együttérzést ! :)

Nagyon kedves vagy egyrészt, másrészt meg "jó" tudni, hogy nem vagyok egyedül. Persze ezt ne értsd rosszindulatnak, mert tudom, hogy te is "megszenvedsz" meg más is Ez van, már magamat kezdtem okolni, hogy hol rontottam el. Ugyanazok a szbályok vonatkoznak mindenkire itthon, de hát látszik két gyerek se egyforma, még ha tesvérek is, akkorsem. :)

Hajrá nekünk! :)

2011. febr. 7. 15:09
 19/22 anonim ***** válasza:

Nálunk sem egyforma a két fiam. A 2 évesemmel semmi milyen gond nem volt, az 1 évesemen már most látom hogy korántsem lesz egyszerű. Más típusok, pedig mindent ugyanúgy csinálunk. El kell fogadni ezt.

Arra gondolj, hogy milyen jó, hogy az első gyerekeddel könnyű volt, ha fordítva lenne, és az elő csemete lenne a nehezebb eset, a pici is utánozná a rosszaságokban és hamar két rosszcsont venne körül :) Én erre szoktam gondolni!

A második hozzászóló vagyok, fenntartom amit ott írtam, én ezt követem, szerintem bejön. Kitartás!!!

2011. febr. 7. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

Na, szia, Kérdező! :)

Hogy megy?

Gondoltam, megosztom Veled, hogy az enyém két napja csak télikabátban hajlandó játszani a nappaliban, bárhogy is magyarázhatom, hogy melege lesz, az kintre való... Igen ám, de hozza a másik téli kabátját, hogy adjam rá az ELŐZŐRE(!!!)... ha pedig nem, akkor fuldoklásig tartó ordítás, bármit mondhatok neki. Ha véletlenül kibékülünk, fél óra múlva megjelenik a kabátjával... :(((

Kész. Feladom...

2011. febr. 10. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!