Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Milyen büntit találjak ki...

Milyen büntit találjak ki kétévesemnek? Mostmár teljesen tanácstalan vagyok.

Figyelt kérdés

Elég sok rosszban sántikál, és mindig megszidom érte vagy büntetést kap érte. De őt ez nem hatja meg, poént csinál belőle.

Első bünti, az a büntiszék volt. Hát ez rohadtul tetszett neki, és ha rosszat csinált, én ránéztem mérgesen ő pedig bevonult a büntetőszékre imitálva egy kis nyekergést (mert ugye tesó az bömböl ha büntiszékre kerül), és addig ott ül amíg nem szolok, akár fél órát is elüldögél, közben játsza h sír. És ez utána rendszeres lett hogy magától ment a büntiszékre, leülte a büntetését és azt a rosszaságot amiért kapta ugyanugy megtette..értitek, nagy ívben tojt a büntiszékre, szabályosan kinevette.

Következő mérgemben járókát neveztem ki büntihelynek, mert eleve utálta mindig, mi nem szedtük még szét. Két alkalommal igazi üvöltés volt, rosszul esett neki, de ma pl már dobálta a tv-t ránéztem épp szólni akartam és ő meg irányt vett a járóka felé és elkezdett bemászni.

Most mit tegyek?????Én már mindent kipróbáltam de semmi nincs rá hatással. Ha ő valamit meg akar csinálni azt meg is teszi és a következményeit is viseli, de nem okul belőle!


2011. febr. 6. 17:29
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
29%
édességmegvonás, nincs mese, nincs tv...
2011. febr. 6. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:

Beszélj vele, mert valami baja van, azért hívja fel magára a figyelmet. A büntetést csak a legvégső esetben szabad alkalmazni, 2 éves gyerek ha mindig büntetik bevadul. Ha nem nagy butaságot csinál, mondd el neki, hogy ez nem volt jó így és tereld el a figyelmét. Így nem lesz ideje poénkodni és fokozni a hangulatot. És gondold át mi lehet amiért ennyire a középpontban akar lenni.

A büntetéssel kapcs. jó könyv a Ross Campbell Életre szóló ajándék

2011. febr. 6. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:

Nem tv-zik...és édességet se nagyon eszik.

Tv egyáltalán nem köti le. Van hogy napokig nincs édesség, nálunk nem divat. Szóval nem tudna ok-okozatot levonni belőle.

2011. febr. 6. 17:36
 4/22 anonim ***** válasza:

Próbáltál már elbeszélgetni vele, hogy miért csinálja?

Tudom, hogy két éves, de talán juttok valamire.

2011. febr. 6. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
Mi az amit nagyon szeret?
2011. febr. 6. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim válasza:
50%
Szerintem válaszd ki azokat a dolgokat, amiket tényleg nem engedsz, és csak azokért büntesd meg. Ami annyira nem fontos, azt hagyd rá. Lehet hogy kis dolgokért is megbüntetted már ezekkel a módszerekkel, és így már nem vesz komolyan. Nálam ez vált be, pl az én fiam a szemetesből akart minden áron enni, semmi nem vált be, így mondtam neki, hogy ehet onnan, csak mielőtt bármit megenne mutassa meg hogy megmoshassam. Ezt így is csinálta, és krupli héját, meg ilyeneket evett, amit meg nem akartam hogy megegye, azt becseréltem valamire.
2011. febr. 6. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim válasza:
Mindent beszélj meg vele, hogy miért ne csinálja, miért nem szeretnéd. 2 éves, már mindent meg fog érteni.
2011. febr. 6. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:

Miért-re még nem válaszol, mert nem nagyon beszél csak szavakat.

Nem vagyok egy házisárkány(viszont szabályok vannak) amiket tiltok:

-ételt nem dobálunk

-tesó szemét nem nyomkodjuk

-konyhaszekrényből nem pakolunk (műanyagosból dierkt megvan engedve, ez a tesónál bevált, nála nem), tudom le lehet zárni, de gondoltam nála is sikerül megoldani

-ruhákat a szárítóról nem dobáljuk le

-cipőt nem hordjuk be a szobába, van benti ciőő azzal lehet szórakozni

-zoknis fiőkból a zoknikat nem hordjuk szanaszét a házba (van saját fiókja, azzal azt csinál amit akar)

-távirányító, tv, mobil nem játék (van saját igazihoz hasonlitó mobilja). Sajnos a tvt nem tudjuk máshová rakni, a távirányitó meg néha ott marad szem előtt.


szerintem ez nem olyan túlzott szigorúság, nem...ezek alapvető dolgok azt hiszem. Egy gyerekkel sikerült betartatni, ő bünti nélkül is megértette. De itt már a szép szó, figyelemelvonás, beszélgetés nem segített :(

Egyébként meg olyan furcsa mert nagyon értelmes, fogékony, imád nekem segíteni. Hagyni is szoktam, mosogatunk, kavarja pl a palacsintát, együtt teregetünk, szóval be van vonva, de borzasztóan megállíthatatlanul megy a saját feje után. Következetesség kezd összeomlani :(

2011. febr. 6. 18:10
 9/22 anonim ***** válasza:
Nálunk csak a zsarolás jön be. Pl. Nem megyünk a mamához, nem hintázunk, nem kapsz csokit, nem fürdik veled apa. Ilyenkor megáll és inkább visszahozza az elcsórt mobilt, slusszkulcsot, visszapakol a szekrénybe.
2011. febr. 6. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
Ja és a kisfiam már folyékonyan beszél, nagyon értelmes, megérti, hogy nem szabad, mégis csinálja. Utolsó voltam.
2011. febr. 6. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!