Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 3-4 éves gyereked ha nem...

3-4 éves gyereked ha nem vacsorázik a családdal, utána kap valami vacsifélét?

Figyelt kérdés
2011. febr. 3. 22:14
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:

Persze,hogy adok neki...muszáj,különben nem alszik el,és kiabál az ágyból,hogy éhes vagyok,éhes vagyok!!


Pedig napi 4 szer ülünk asztalhoz,mindenki együtt eszik,ehhez lett szoktatva amióta ülni tud az etetőszékben.

A rendszeresség sokat segít ezeken a dolgokon,de így is van,hogy nem eszik eleget vacsorára,mert nem ízlik annyira,vagy nem éhes pont akkor.

2011. febr. 4. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
Az óvodában sem kérdezgetik senki kis tündérkéjét, hogy amikor tízórai volt nem evett, utána fél órával ugyan enne-e egy falatkát. Ha külön enne a férjem, én, és a 2 gyerekünk napi 4x, az 16 különböző időpontban történő evés jelentene, amikor mindenki ülje körül az asztalt? Tehát ha a napból 16 órát vagyunk ébren, akkor óránként tiszteljük meg egymást azzal, hogy leülünk, mert éppen valaki enne? Semmi más nem történne mint ülnénk az asztalnál. Hát nem. Vannak étkezési időpontok, amiket egyébként mindenki megszokott, akkor ülünk le mindannyian, és lehet enni.
2011. febr. 4. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
vajon miért lettek jol lepontozva azok akik azt írták,hogy nem adnának?nem olyan nagy baj,ha egy kis rendet tanul a gyerek.én úgy intézem a vacsit,hogy akkor eszünk amikor ő már éhes lehet,és kb mindig ugyanabban az időben.ha akkor ép nem kér enni,mi is elcsúsztatjuk a vacsit.fél óra múlva ismét megpróbálom,és akkor együtt eszünk ismét.éhesen nem fektetem le,igy szoktatva van egy kis rendhez,de azért rugalmas is vagyok vele.
2011. febr. 4. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
68%
Valakinek az okoz örömöt, hogy lepontoz. Pedig valóban igaz, hogy sem a bölciben, sem az oviban nem kérdezgetik a gyereket, hogy éhes-e. Sőt. Ha éhes, közlik vele, hogy kellett volna időben enned kisfiam. A rugalmasság nagyon jól hangzik, de van olyan gyerek, akinél ez sem válik be. Az én fiamnál biztosan nem. Én vagyok az, aki a játék, TV megvonás kilátásba helyezésével járok el. Ha a fiamnak rugalmas időt adok, akkor visszaél vele. Képes akár éjfélkor előjönni azzal, hogy akkor ő most éhes és enne. Vannak uralkodóbb, főnök típusú gyerekek, és vannak simulékony, szófogadóbb gyerekek. Nekem jutott ebből is, abból is. Pedig ugyanabban a családban nőnek fel. És mivel 4-en vagyunk - egyszer leszünk még 5-en is - nem lehet megengedni, hogy össze-vissza együnk. És higgye el mindenki, hogy neveléssel, következetességgel megoldható ez a kérdés. Aki pedig lepontozott, annak azt kívánom, hogy élje át azt, amit már én is. Azaz munka mellett, 5.20-as keléskor, nem vacsorázó gyerekkel, akinek éjjel jut eszébe, hogy nagyon éhes, és nem hajlandó aludni addig, amíg nem kap enni! Köszönöm szépen, akkor inkább szigor pár napig, és nyugalom van!!!
2011. febr. 4. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
48%

Igazad van utolsó.

És én is utálom, amikor csak és kizárólag azért pontoznak le, mert más a véleményem. De a kérdésre válaszoltam, kultúrált voltam, senkit nem sértegettem. Mégis jöttek a piros kezek. Sose legyen a lepontozóknak nagyobb öröme ennél!

2011. febr. 4. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
88%

Hihetetlen, hogy le lett pontozva mindenki, aki nem ad.

Még nem írtam, szóval nem vagyok közöttük (eddig).

Szerintetek miért van ennyi elhízott gyerek?

Mert akkor és azt esznek, amennyit és amit akarnak.

Nálunk is megvan az evések ideje, persze nem percre pontosan, de +- fél óránál nincs nagyobb csúszás. Életében mindig akkor volt a vacsi pl, így beállt rá a szervezete, akkor éhes. A rendszertelen evés nem tesz jót a felnőtteknek sem, nem hogy a gyerekeknek.

Kiválaszthatja, hogy mit kér enni és mennyit, kérhet még vagy ott hagyhatja. De bárhogy dönt is, a következő étkezéskor kap legközelebb.

Sőt, evés időben ha tehetjük, otthon vagyunk és leülünk az asztalhoz, sosem evett úgy, hogy a játszótéren szaladgáltam utána a falatokkal.

Alapvetően jó evő, de volt pár rossz hónapja, amikor szinte semmit nem evett, de nem halt éhen, rájött, hogy nem jó cirkusz és azóta újra rendesen eszik.

Mi is együtt ülünk az asztalhoz és beszélgetünk, elmeséljük, mi történt aznap.

Nem hiszem, hogy rosszabb sorsa lenne a mi fiunknak, mint azoknak, akik a nap 24 órájában eszegetnek valami apróságot, hogy aztán sose egyenek meg egy rendes adagot.


Bizony volt, hogy elmentünk a nagyszülőkhöz, és egész nap lógott valami a fiam szájában, egy kis ropi, egy cukor, most két kanál puding, és a nagyszülők aztán sopánkodnak, hogy nem eszi meg az ebédet.

Nem állítom, hogy mindenki!, de szerintem van olyan család bőven, ahol ezért "rossz evő" a gyerek, mert kap egy kis ezt meg egy kis azt, csak hogy ne legyen éhes. Van ilyen ismerősünk. Amint leállt ezzel, hirtelen jó evővé vált a gyerkőc.

2011. febr. 4. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
100%

Előre bocsájtom, nem pontozok, de lehet, hogy én most le leszek rántva. Nem baj, azért leírom, hogy szerintem miért nem jó, ha nagyon szigorú rendhez van kötve az evés.

Én nagyon sokat adok az étkezésekre, szépen megterített asztal, reggelire, vacsira többféle választék, az ebéd előre mindenkivel leegyeztetve. Így mindenki tud választani. Az vacsi alkalmával nálunk mindenki elmeséli milyen napja volt, mi történt vele... A férjem nagyon értékeli ezt, azt mondja sose gondolta volna, hogy ilyen jó dolga lesz egyszer. :) Remélem a gyerekek is értékelni fogják akkor, amikor már lázadó tinik lesznek. Én úgy gondolom fontosak a közös pillanatok, még ha a hétköznapokban ez az étkezésekben nyilvánul meg.

Az unokatestvéreméknél láttam az ellenpéldát. Ott szigorúan le kellett ülni enni, és amit kiszedtél azt meg kellett enni, akkor is, ha egész este fetrengtél a gyomorrontástól. Sejtitek mennyire utáltak a lányok leülni enni. Mikor nálunk voltak teljesen feloldódtak, és jól tudták érezni magukat. Nálunk semmi sem volt kötelező, ha valami megmaradt, szépen ment a műanyag dobozba, be a hűtőbe, és mikor megkívánta, aki meghagyta meg tudta enni. Én ezt láttam otthon, és igyekszem ezt követni.

Nem vagyok szuper anyuka! Tény, hogy itthon vagyok a gyerkőcökkel, és megtehetem, hogy sok energiát fordítsak a családi életünkre, de az én véleményem szerint fontos, hogy az étkezéssel, családdal töltött idő stressz mentes legyen.

Nem szeretnék senkit megbántani, akinek más a vélemény, csak leírtam az én nézeteimet.

2011. febr. 4. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Amikor a kérdést feltettem csupán a kiváncsiság vezérelt, mert nálunk most állt elő ez a probléma.

December végén nagyon beteg volt a fiam, egyáltalán nem volt étvágya. Amikor kezdett felépülni, és végre 3 nap után enni, azt kapott amit épp akart, és akkor amikor épp akart. Két hete teljesen jól van, bölcsibe is jár, de azóta úgy gondolja, h nem muszáj neki velünk együtt vacsizni. Odaül az asztalhoz, de "nem éhes", fél óra múlva meg már enne. Ezt viszont én nem támogatom, mert ilyenkor tud leülni együtt a család, és megbeszélni a nap eseményeit.

Akkor szépen visszatérítem a régi rendhez.


Senkinek semmilyen pontot nem adtam. Számomra minden válasz hasznos!

2011. febr. 4. 13:29
 19/22 anonim ***** válasza:
12.32-es.Amiről te beszélsz az teljesen más mint amiről a kérdés szólt.A kérdés nem vonatkozott a vacsik hangulatáról stb,feltételezem és tudom is sőt nálunk is igy van.viszont ha szépen megterítesz és nem kérnek enni a gyerekeid,fél óra múlva is ugyanúgy megterítesz nekik?a kérdés erre irányult.épp ezért mi akkor eszünk amikor a gyerek éhes,ehhez időzítjük a vacsit ebédet is.és azok akik ragaszkodnak az időponthoz,azok se biztos,hogy nem teremtik meg a kellemes légkört csak épp nincs ahhoz szoktatva a gyerek,hogy fél óra múlva majd újból eszünk.
2011. febr. 4. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
Kedves ma "13:49"-es válaszoló! Igazad van, de mivel korábban már válaszoltam, így most arra tértem ki, hogy miért tartom fontosnak, hogy ne erőltetett legyen a közös étkezés. De igazad van, tehetem volna utalást a korábbi válaszomra, hogy egyértelmű legyen.
2011. febr. 4. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!