Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 3-4 éves gyereked ha nem...

3-4 éves gyereked ha nem vacsorázik a családdal, utána kap valami vacsifélét?

Figyelt kérdés
2011. febr. 3. 22:14
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
4%
Én nem adnék inkább ahhoz szokjon hozzá hogy a családal időben kell enni.
2011. febr. 3. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%
miert ne kapna? micsoda kerdes?
2011. febr. 3. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%
Igen, éhesen semmiképp nem engedem lefeküdni. Van, hogy amit magunknak főzünk, az neki nem ízlik, ilyenkor neki szokott lenni "B-menü" (tejbegríz, virsli, ilyesmi), amit szeret. Tudom, hogy nem túl szerencsés engedni, hogy válogasson, de így sem nagy étvágyú, és nem szeretném, hogy még kevesebbet egyen.
2011. febr. 3. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
28%
Mindig együtt eszünk,és nem válogathat. Ezt már 1 évesen megszokta.
2011. febr. 3. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
35%
Nálunk is 3 éves kor körül jött elő, hogy nem hajlandó akkor enni, amikor mi. Ovis már, és ott repetázik folyamatosan, szépen eszik stb. Én azt vezettem be, hogy oké, nincs evés, de akkor játék sincs, mese sincs, semmi sincs. Mert általában neki jobb dolga akad az evés helyett. Ilyenkor megy a hiszti, de lecsendesedik 40-50 perc alatt :), és máris éhes lesz. Az is be szokott még válni, hogyha nem akar enni, akkor is ott ül az asztalnál, majd amikor megéhezik, akkor azt a vacsit kapja, amit mi is ettünk. Nincs "C" menü :) "B" még van, de "C" már nincs. Rengeteg türelem és következetesség kell hozzá. Kitartást!
2011. febr. 3. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
44%
Nem kap. Akkor ehet, amikor mindenki. Napi 4x leülünk az asztalhoz, ha akkor nem tud jóllakni, utána már nincs evés.
2011. febr. 3. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
35%

Nálunk e tekintetben vasszigor van. Akkor eszik, amikor mindenki, ha "nem éhes" (értsd: inkább játszana), akkor is végig kell ülni a vacsorát, úgyhogy általában inkább esznek.


Muszáj következetesnek lenni, mert 4 gyerkőc mellett, ha az egyiknek kicsit is engednék, hamar azon kapnám magam, hogy négyen négyféle időpontban, négyféle kaját esznek. Na ilyen nincs. Azt és akkor esznek, amit és amikor mi.


Annyi a "kedvezmény", hogy a menübe beleszólhatnak, persze csak az én jóváhagyásommal, mert ha az 5 éves fiaimon múlna, pizzát ennénk pizzával. :)

2011. febr. 3. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
0%
nem.
2011. febr. 4. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
Eszembe nem jutna éhesen letenni aludni. Egyrészt, mert milyen alapon várom el, hogy pont akkor legyen éhes mikor mi? Én pl. délben soha nem eszek, mert még nincs étvágyam, viszont teljesen egyértelmű, hogy a kisfiamnak szépen megterítek, és ő megebédel. Addig én elrágcsálok egy kis gyümölcsöt, hogy ne egyedül egyen. Viszont, ha apával együtt vacsorázunk, és ő még nem éhes, akkor eszik egy fél óra múlva, de akkor is odaülünk mellé, és jó hangulatban telik a vacsi. Én úgy vagyok ezzel a kérdéssel, hogy én sem örülnék, ha vezényszóra kellene ennem, akkor a gyerekemtől sem várom el. Viszont megtiszteljük egymást azzal, hogy ha valaki leül enni, odaülünk mellé. Az oviban úgyis együtt esznek, ebből soha nincs probléma.
2011. febr. 4. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%
utolsonak! teljesen egyetertek veled! szerintem is nagyon fontos a jo hanglat az evesnel el tudom kepzelni azt a vacsorat ahol a 3 eves gyerek eroszakkal eszik!brrrr! nem szeretnek annal az asztalnal ulni!
2011. febr. 4. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!