Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Elég ha gyümölcs joghurtot...

Elég ha gyümölcs joghurtot vacsorázik 19 hós kislányom?

Figyelt kérdés

elég rossz evő, ill. többnyire csak gyümölcsöt és zöldséget eszik, meg tésztát.(kenyérféléket ,péksütiket, felvágottakat, húsokat, sajtokat nem eszi)

reggel este kapott 3-3deci tejet (kakaót) de úgy tűnik attól lett kiütéses ezért azt most el kell hagynunk. nem igazán tudom mit adjak neki vacsorára?!


2011. máj. 18. 19:01
 1/9 anonim ***** válasza:
Ne adj neki semmit. Ha éhes lesz, megeszi a felvágottat is. Ha mindig kiszolgálod az igényeit, sosem növi ki ezt a válogatást, márpedig nem élhet gyümölcsön, zöldségen és tésztán. Szerintem szoktasd le a válogatásról.
2011. máj. 18. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Enyém nagyon szerette a tejbedarát is, két éves koráig ette, Milupásat. Az jó laktató.

Próbáld meg, hogy más etesse, vagy egyszer-egyszer máshol vacsorázzatok, hátha kedvet kap, főleg, ha más gyereket is lát jóízűen enni. Az enyémek egyébként sokszor csinálják, hogy az én kajámból esznek, a sajátjukból meg nem akarnak.

2011. máj. 18. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
És ha Milumil tejitalból készítenéd a kakaót?
2011. máj. 18. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Azért mégsem fektethetem le éhesen, még ha válogatós akkor sem ?! :(

Próbálgatom folyamatosan, hogy az enyémből egyen, de az sem válik be, amúgy nem mindig én etetem, hol a nagyszülők, hol az apukája.

Próbáltam már megkenni a kenyeret vajkrémmel, májkrémmel, de sehogy sem kell neki.

2011. máj. 18. 21:15
 5/9 anonim ***** válasza:

Próbáld meg a tejpépet,vagy tejbegriz.Az én lányom is nagyon rossz evő,de ezeket Hála Istennek megeszi!

Úgy is észre veszed rajta,hogy elég volt -e neki a joghurt,vagy nem.

2011. máj. 18. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Miért gond, ha joghurtot eszik vacsorára? A fiam, szintén 19 hónapos, alig eszik. De: jókedvű, energikus, egész nap rohan, mászik át a bútorokon, győzzem elkapni... És mit eszik? Reggel max! 1,5 deci tej (macikávé), vagy 1,5 deci tejből tejbedara. Napi egy 2 dl-es joghurt, valami kevés gyümölcs, falatka kenyerek kis sajttal, zöldséggel. Mindent megkóstol (gulyás, pörkölt, rétes, palacsinta, házi pizza...), de mindenből annyit eszik, mint egy kismacska. Vacsira van, hogy kb 3 korty tejet! (Vagy tápszert, amíg azt megitta - tejitalt nem tudok neki adni, szorulása lesz tőle...). Eleinte próbáltam tukmálni, de semmi értelme. Inkább ráhagyom, persze úgy, hogy megkérdem 5x is, nem kér-e még. Ha nem, nem. (Ráadásul még alig beszél, szóval győzzem kitalálni, mit szeretne. Bár ami hűtőben van, azt ki tudja választani :) )

Hány kilós a csajszi? A fiam valamivel 11 kg fölött van, meg talán olyan 86 cm.


Nálunk ma pl. bejött a sima kukoricapehely (a Sparos most egész finom) + egy kis méz +kb egy deci tej. Ugyanezt ugye megcsinálhatnád tejitallal is. Tejbedarát is lehet főzni tejitallal vagy tápszerrel. (A fiam 1,5 éves koráig itta a sima 2-es tápszert és október óta most volt először beteg, szóval nem hiszem, hogy gond lenne...)

2011. máj. 18. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ja, és úgy vagyok vele, amíg nem éhes éjjel, addig nem érdekel :) Reggel 7-8 között reggelizik (ezt a brutális 1,5 decit...), úgyhogy nem hiszem, hogy farkas éhesen ébred :D
2011. máj. 18. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a részletes leírást! Megnyugtattál :)

Amúgy a csajszim 13 kiló és 89 cm, tehát duci de nem is sovány, pont tökéletes :D És ő is pörög egész nap, úgyhogy emiatt nem is aggódtam, csak azt hittem, van erre a "rossz evésre" vmi megoldás.

2011. máj. 19. 18:53
 9/9 A kérdező kommentje:
...tehát nem duci....
2011. máj. 19. 18:54

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!