Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy lehet nyugodt maradni,...

Hogy lehet nyugodt maradni, mikor gyermekünk sír vagy hisztizik?

Figyelt kérdés
Jó lenne megtanulni..
2011. febr. 3. 20:16
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Nekem gyakran sehogy sem megy...

És valahogy úgy veszem észre, hogy ahogy telik az idő, egyre türelmetlenebb vagyok, mert egymást froclizzák egész nap, és folyamatosan megy a "buli"... :o/


két kislány anyukája

2011. febr. 3. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
54%
ha hisztizik, akkor fogom magam, és kimegyek a szobából. olyankor általában jön utánam, merthát mégis nekem szól a műsor. én levegőnek nézem, teszek-veszek, néha még dudorászok is közben, na arra mindig abbahagyja, mert tudja, hogy nem ér el semmit a hisztijével.
2011. febr. 3. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
62%
kicsit próbáld meg magad beleélni az Ő kis lelkivilágába s máris megérted,milyen nagy információhalmaz éri őket,pedig még Ők milyen kicsik....:-)
2011. febr. 3. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
65%

Én sem figyeltem rá,ha hisztizett. Sőt,ha nem akarta abbahagyni,sokszor szóltam neki,hogy hangosabban ordítson,mert a szomszédok nem hallják.

Egy-két nap alatt leszokott a hisztiről,mert rájött arra,hogy semmi értelme. Úgysem éri el amit akar.

Nem a sok információ miatt hisztiznek,sem azért mert az anyuka hiányzik nekik.Hanem azért,mert a saját akaratukat akarják érvényesíteni.

Ha engedünk a hisztinek,akkor később nem lehet róla leszoktatni őket.

2011. febr. 3. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Teljes közönnyel.

Sír, tombol, toporzékol, földre vágja magát... nevetek egyet és átlépek rajta. Előbb-utóbb abbahagyja. Nem állok le vele vitatkozni, hogy értsd meg kicsim nem szabad, megvágod magad, elesel, lerántod, forró.... stb stb... egyszerűen nem veszek tudomást róla. Otthon ez megy.

Utcán kicsit nehezebb. Pl az én 20 hónapos fiam a buszon akarja állandóan a leszállásjelzőt nyomkodni, ami az alacsony padlósokon van, ott a babakocsis résznél... üvölt a buszon "nyomd meg, nyomd meg nyomd meeeeg"... itt sem vitatkozom, csak elfordulok, nem nézek rá, amint ránézek újrakezdi. Aztán előbb-utóbb talál magának más elfoglaltságot, nézi a néniket, bácsikat, babákat... mindig az ajtófelé fordítom, hogy lásson is valamit.


Szóval közöny és kitartás! :)

2011. febr. 3. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Én nevetni szoktam, persze úgy hogy ő ne lássa.Amúgy meg figyelmen kívül hagyom, de először próbálok vele beszélni.
2011. febr. 3. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

én megkérdezem mi a baja? fáj hasa, pelus? szomjas , éhes?


ha csak szimplán műsorozik akkor beültetem a szobába a nagyágy szélére ( nem a saját ágyára!) és megmondom neki, ha befejezte a hisztik jöjjön, mert kint várom.


egy percen belül mosolyogva jön, a bünti is így zajlik nálam, de utána bocsánat puszi is jár.

így nem idegesítem halálra magam, ő sem érzi, hogy tiszta feszült vagyok

2011. febr. 3. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Hát, vannak fokozatok. A sima hiszti, toporzékolás könnyen lekezelhető, ha pl. rácsukom az ajtót. De ha annyira behergeli magát, hogy elmegy a hangja, hány, azt már nehezem bírom...
2011. febr. 4. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Mennyi idős a gyerkőcötök? olvasom itt a válaszokat,de ezek a dolgok nekünk valahogy kimaradtak. Kisfiúnk nemsoká 3 éves,de Ő nem szokott hisztizni. Biztos azért,mert ez olyan "lányos dolog",gondolom én.. Vagy még lehet ezután fog hisztizni?
2011. febr. 7. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nekünk az ovis időszaktól volt jellemző...
2011. febr. 7. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!