Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mondtatok már a gyereketeknek...

Mondtatok már a gyereketeknek csúnyát?

Figyelt kérdés

annyira szégyellem magam, de a kisfiam (2éves) azzal cukkolt fel, hogy a kezét a szájába tömte (lenyúkált), és ezzel játszott, hogy öklendezteti magát.

Rácsaptam a kezkére, de csak csinálta tovább, ekkorra már annyira felbosszantott, hogy azt mondtam neki, hogy fulladnál már meg.

Titeket felbosszantott már a gyereketek ennyire, hogy ilyet vagy hasonlót mondtatok neki?


2011. jan. 28. 21:45
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
57%

Ilyet és ehhez hasonló kijelentést soha nem mondtam a gyerekemnek.

Viszont ha valami mással pl játszunk egyet közösen kijelentessél tuti elérted volna azt,hogy ne a torkán akarja a kezét lenyomkodni.

2011. jan. 28. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
69%

erre elmosolyodtam. mert vicces mit hoz ki belölünk anyákbol a düh.


nekem még csak 4 hós, de ha nem akar aludni egyböl kiköpi a cumit és visít akkor is ha álmos. ha fáradtabb vagyok és közben leesik a cumi volt hogy mondtam hogy a kacsa valagába dugom és úgy adom neki vissza. ma pedig mikor kiköpte és leesett, fogtam és bele rugtam egy akkorát hogy nem találtuk, persze dühömben.


mondjuk fulladj meg-et tuti nem mondanék, de más csúnya lehet kijönne a számon.

2011. jan. 28. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
66%

Én se mondtam még ilyet sosem, és asszem hasonlót sem. Tudod a szavaknak teremtő ereje van, én hiszek ebben, és nagyon odafigyelek mit mondok nekik, és bárki másnak is.


Ha öklendezteti magát az a figyelemfelkeltés egyik eszköze is lehet. Próbáljatok kicsit többet foglalkozni vele. Ténylegesen. Nem kell egész nap, de legyen pár óra, amikor csak őt figyeled, vele játszol. Se tévé közben, se egyéb.

2011. jan. 28. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Várj még, kedves második, mire kétèves lesz a négyhósod, fogsz még cifrábbakat is mondani vagy csinálni, el sem hiszed:) igen, mondtam, hogy válaszoljak a kérdésre. Igy levezetem a hirtelen robbanó haragomat, nem pedig odacsapok. De ilyenkor el is töprengek azon, hogy jó, hogy senki nem hallotta, mit is mondtam, mert ilyet nem mondunk senkinek, nemhogy a gyerekünknek. Nehéz, hogy is vezessük le a hirtelen jött indulatot. Korábban müködött a nagy levegővétel, de ez kb 1,5 éves kora után nem segitett rajtam...
2011. jan. 28. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

A torokra lenyúlkálás nem feltétlenül a figyelemfelkeltés jele, puszta szórakozásból is csinálhatja. Ahogy az én fiam is csinálta, bár ő még kisebb.

Igen, néha nekem is kiszalad csúnya szó a számon, ha valami olyasmit csinál, bár nem ilyen formában, ahogy te leírtad.

Bár ők valószínűleg nem minden jelentést értenek, hanem inkább a hangsúlyt. Én amúgy az "aztakutyafáját" használom legújabban és elég határozott hangnemben, ebből általában érteni szokott. De muszáj mérgesen is ránéznem, mert különben azt hiszi, viccelek.

2011. jan. 28. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Én már mondtam neki, hogy az "any.dat" de vmi butaságot csinált -mentségemre. Nagyon szégyelltem magam, még a páromnak is mondtam. Próbált vigasztalni, aztán mondta, hogy "végül is az vagy, nem??"...:):S
2011. jan. 28. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Előfordul ilyen ne félj, de azért nagyon kell vigyázni, nem rászokni. Egyébként a csúnyabeszéd felér a rácsapással is ha már durva bánásmódnál tartunk, főleg később mikor nagyobb. Sokszor egy rossz kijelentés nagyobb csapás, mint egy pofon.

Gyakorolj valamit erre a helyzetre. A kutya meg a mája, A fene enné meg... Mármint nem a gyereket a szitut, valami hasonló.

Egyébként ha kérdésként tesszük fel a csúnyaságot a gyerek azt is szidásnak veszi nem kérdésnek. Pl. Hülye vagy ?

Szóval előfordul, de azért csak óvatosan !

2011. jan. 28. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Előfordul sajnos, de nagyon igyekszem, hogy ez minél kevesebbszer történjen. Egy olyan gyerek képes kihozni az állatot az anyukából.
2011. jan. 28. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Ez amit mondtál neki, ez nem csúnya szó, hanem nagyon durva!De ne aggódj ő még ugysem érti, és gondolom te sem gondoltad komolyan,hogy fulladjon meg!(legalábbis remélem)Én egyszer a lányomnak azt mondtam, hogy kapbe a seggem.:D Erre ő jött és beleharapott szó szerint a fenekembe.:D Azóta nem mondok neki semmi csúnyát.Amúgy 2 éves.
2011. jan. 29. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
nekem is 2 éves a gyerekem,és nem mondtam még ilyet és ehhez hasonlót sem.talán a francba volt a legdurvább.Nekem nagyon durva még dühből is azt mondani neki,hogy fulladnál meg.még csak 2 éves mit mondasz neki ha 12 lesz?
2011. jan. 29. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!