Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mikor mondjátok/mondtátok el...

Mikor mondjátok/mondtátok el a gyereketeknek, hogy igazából nincs Mikulás?

Figyelt kérdés
Mi mindig olyan jól trükköztünk, hogy még most 8 évesen is hisz benne. Az osztálytársai már többször elárulták neki, hogy nincs is Mikulás, de ő még ennek ellenére is hisz benne. Mondjam el neki, vagy trükközzünk még? Nem teszek kárt a kis lelkében, ha hagyom hogy higgyen még benne?
2008. nov. 15. 09:36
 1/7 anonim ***** válasza:
94%

A Mikulás létezik. Szent Miklós, mondd meg, hogy a Mikulás már olyan öreg, hogy nem tud jönni, ezzel nem fogsz hazudni neki és, hogy helyette tőletek kap ajándékot.

Jó sokáig elhúztátok, de annak örülj, hogy jobban hisz nektek mint az osztálytársainak, csak az a bibi, ha úgy mondod el, hogy semmilyen szinten nincs Miki, akkor lehet, hogy nagyot fog bennetek csalódni, és ezután már inkább az iskolásoknak fog hinni.

Mindenképpen fokozatosan kell.

A mikulás nem ér rá, a mikulás öreg...stb. A lényeg az, hogy tudja, hogy ezután esetleg tőletek kap ajándékot, mert azt nem mondhatod még szerintem, hogy volt egy öreg szent aki osztogatta a dolgokat, de már rég nem él.

Hú nem lesz könnyű dolgod.

2008. nov. 15. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi szépen, ez nagyon jó ötlet.
2008. nov. 15. 09:44
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Ezzel is lesz egy kis bökkenő, mert mi van akkor, ha találkozik kisebb gyerek ismerőseivel, akik majd újságolják, hogy mit hozott nekik a Mikulás, te meg közben elhitetted vele, hogy hozzá nem jön, mert öreg...

2008. nov. 15. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Akkor kombinálni lehet az előző kettőt, valahogy úgy, hogy a Mikulás már öreg, nem tud mindenhova eljárni, ezért akiknek már sokszor vitt ajándékot, azokat nem látogatja meg, hogy a kisebbekhez is el tudjon menni annyiszor, ahányszor a nagyobbaknál volt. Vagy valami hasonló. Sok sikert. Aranyos lehet a kicsid. :)

-Macska-

2008. nov. 15. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszi mindhármótoknak! Így lesz a legtökéletesebb, ahogy a 3. válaszoló összekombinálta az első két választ.
2008. nov. 15. 13:11
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha tudatosul egy gyerekbe, hogy nics se mikukás, se jézuska, akkor....én átverve éreztem magam...úgy éreztem, hogy komplett hülyére vettek és hazudtak nekem....
2008. nov. 16. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nagyon jó élmény volt mikor kiderült, hogy nincs Miki.

Észrevettem, mikor a szüleim rakták a csizmámba a csomagot. Akkor mondták meg, hogy mindig is Ők voltak. A mai napig bennem él, hogy mennyire meghatódtam, hogy így szeretnek, hogy Ők hozzák az ajándékokat és nem egy idegen. Azt tudom, hogy ovis voltam, talán középsős.

Nagyon sokáig vártatok szerintem. A suliban is elég sok kellemetlen helyzetbe kerülhetett emiatt.

2008. nov. 17. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!