Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ment úgy gyerkőcöd bölcsibe,...

Ment úgy gyerkőcöd bölcsibe, hogy még szopizott nappal is (elalvás előtt)?

Figyelt kérdés
Február 15.-én kezdjük a bölcsit, most megint cicin alszik el nappal mert beteg. Nagyon keservesen vettem el tőle, nem tudom, most addigra sikerülne-e újra.
2011. jan. 18. 13:10
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
A kislányom most szeptemberben kedte a bölcsit, 23 hónaposan, akkor még a délutáni az éjszakai elalváshoz is, sőt éjjel kétszer ébredt szopizni. Én is tipródta a leszoktatás miatt. Aztán felhívtam egy szoptatási tanácsadót, hogy mi lenne a helyes, leszoktassam a bölcsi miatt vagy sem. Ő azt mondta, hogy ha nem akarom nem kell, az ekkora gyerekek már remekül el átlátják, hogy ha anya nincs, nincs szopi sem és remekül alkalmazkodnak a helyzethez. Saját tapasztalatból, de a csoportunkban lévő más szopis gyerekek példájából is azt látom, hogy NEM IGAZ, hogy aszopós gyerek nehezebben szokik be. Az enyém az első ottalváskor, minden hiszti, nyafi nélkül elaludt cici nélkül, viszont hirtelen igényelni kezdte az alvóállatkát, amire addig rá se nézett. Ő sem sírt többet, mint a nem szopós gyerekek. Otthon viszont továbbra is igényelte a szopit alváshoz. Aztán 1-2 hét után elkezdte átaludni az éjszakát is. Most, karácsony előtt hagytuk el végleg a szopit. Bennem is megérett az elhatározás, mert úgy láttam, ő sem ragaszkodik annyira hozzá. Szerdán még volt esti szopi, csütörtökön már nem. Még 1-2 napig volt rövid nyafi emiatt, de hamar elfogadta a helyzetet. Tehát a szopi nem kérdés, egy a fontos, hogy bölcsi után, rendszeresen, számára kiszámítható módon és időpontban együtt lehessen anyával. Akkor könnyen átáll majd. Bocsi a kisregényért;)
2011. jan. 18. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:
semmi baj utolsó, sőt. Most megnyugtattál. Na akkor majd látom, hogy mi lesz.
2011. jan. 18. 22:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!