Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ment úgy gyerkőcöd bölcsibe,...

Ment úgy gyerkőcöd bölcsibe, hogy még szopizott nappal is (elalvás előtt)?

Figyelt kérdés
Február 15.-én kezdjük a bölcsit, most megint cicin alszik el nappal mert beteg. Nagyon keservesen vettem el tőle, nem tudom, most addigra sikerülne-e újra.
2011. jan. 18. 13:10
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Azt szokták javasolni, hogy a beszoktatás és az elválasztás ne essen egy időbe. Még lenne 1 hónapod, hogy a babát leválaszd, vagy akkor is leválaszthatod, ha már beszokott a bölcsibe. De a beszoktatás és a elválasztás egyszerre ne történjen, mert az nagyon megviseli a gyermeket!
2011. jan. 18. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Szerintem emiatt ne aggódj.

Az én kislányom igaz nem bölcsis, de sokszor lepasszolom alkalmi kisebb munkák idején. Ilyenkor másnál alszik, és természetes, hogy ott nincs cici, mivel én sem vagyok. Minden gond nélkül le tudják őt fektetni, és mivel idegen helyen van, a sok inger miatt fáradtabb, és egyből elalszik, ahogy leteszik őt...


Van, hogy egész napokat nem vagyok vele, amikor vagyok, olyankor 6-8x minimum szopik még egy nap.

2011. jan. 18. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
köszönöm 2. Ez biztató. Majd meglátjuk. Nagyon nehezen akar kimászni a náthából, nyűgös, nem eszik. Így legalább eszik valamit.
2011. jan. 18. 13:21
 4/12 anonim ***** válasza:
A bölcsödei beszoktatásra ajánlani szokták, hogy a nappali elválasztást már előtte el kell végezni, mert az fog történni, hogy nem vagy ott és ugyanúgy követelni fogja a cicit, vagyis ordítani fog emiatt. Az egyébként is nagy problémája mellé, hogy nem vagy mellette, még egy nagyobbat társítasz azzal, hogy cicit sem kap. Nagyon nehézkesen fog beszokni az biztos, de meg fogja szokni 2 hét alatt azt is, hogy napközben nincs cici, csak reggel és este. Van még időd februárig, helyedben én megpróbálnám otthon elválasztani napközben. A szopizós gyerekek sokkal nehezebben szoknak be a bölcsibe, vagyis beszoknak, de hogy egész nap sirdogálni fognak az is tuti. Mi voltunk az utolsók a beszoktatásnál és volt alkalmam tapasztalni a szopizós kicsik követelőző és hiábavaló sírását, mert ellene tenni nem sokat tudnak a gondozónők.
2011. jan. 18. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
0%
miért szoptattok ilyen korú gyereket?! most komolyan...
2011. jan. 18. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
kedves utolsó azért mert igényli még, és nem is teher számomra.
2011. jan. 18. 13:28
 7/12 anonim ***** válasza:
48%

Kedves 13:24.

Mindenki maga dönti el, hogy meddig szoptat. A szoptatás addig jó, amíg mindkét félnek jól esik. A lányom 4 éves koráig szopott, és semmilyen kóros kötődés nem alakult ki benne. Simán oda lehetett adni a maminak 2-3 napra, nem kérte a cicit, tudta, hogy nincs, ha nem vagyok ott. 2 éves korától bölcsis volt. Reggel megszoptattam, amikor érte mentem, a gondozónő beengedett egy kis szobába, és ott szoptattam, mert akkor nagyon vágyott rá. De pontosan tudta, mik azok a helyzetek, amikor hiába is kérte volna.

Mindkettőnk számára nagyon szép időszak volt.

2011. jan. 18. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Számomra nem derült ki, hogy mennyi idős a gyermek...pedig ez lényeges.


A főnökasszonyom 4 hónaposan visszament dolgozni és bölcsibe adta a kicsit. Nála egyértelmű volt, hogy még sokáig szoptat (+fejt és tárolt)...és emlékszem, hogy gondja volt azzal, hogy két évesen még mindig az egész délutánt cicin töltötte a kicsi. Nagyon nehéz volt neki :(


Én 31 hónaposan adtam be és előtte 3 hónappal elváltunk gond nélkül.

A csoportjában több olyan kisgyerek is volt, aki még cicizett otthon (az idősebb 3-hoz közelítő gyerekeket rakták egy csoportba össze). A gondozónéniknek nem láttam, hogy gondot okozott volna. Az elalvást nagyon ügyesen meg tudják oldani, ettől ne félj!

Sőt emlékszem egy kisfiúra, akit direkt azért nem íratott oviba az anyukája (pedig már betöltötte a 3-at), mert nem akarta, hogy megszólják a szoptatás miatt...


Szóval ne aggódj, akármekkora is a csöppöd, a bölcsiben értenek hozzá, hogy hogyan altassák el cici nélkül és ettől otthon te még nyugodtan adhatsz neki...

2011. jan. 18. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
köszönöm utolsó. Egyébként 2 évesen kezdi a bölcsit. Majd látom, próbálom tőle elvenni a nappalit hátha szépen sikerül megbeszélnem vele, hogy nappal nincs csak este meg reggel.
2011. jan. 18. 16:18
 10/12 anonim ***** válasza:
Az én fiam is úgy ment bölcsibe hogy nappal még cicin aludt, de a bölcsiben simán elaludt. És éjjel még mindig szopizik. Most 2.5 éves, de annyi nyavaja van a bölcsiben, hogy ezt a telet még átszopizzuk:)
2011. jan. 18. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!