Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit tegyek? Hagyjam figyelmen...

Mit tegyek? Hagyjam figyelmen kívül a sírását, vagy próbáljam megvigasztalni?

Figyelt kérdés
Az a helyzet, hogy az 5 éves unokahúgom itthon maradt, mert az anyja elvitte a húgát gyógytornára. Mondta a kislánynak, hogy menjen ő is vele, mert tudta, hogy 10 perc múlva már unatkozni fog, és hiányolja. Most a gyerek rákezdett a műbalhéra (biztos hogy csak műbalhé, mert nem először csinálja, tudjuk, hogy amint meg fog jönni az anyja lefogja tojni magas ívben őt), sír, és nem tudom, hogy mit kéne tennem. A gyerekkel tisztán lett közölve, hogy egyedül el kell játszania, mert előttem még sok nehéz vizsga van hátra, és tanulnom kell, nem érek rá vele játszani. Tényleg nem tudom mit csináljak. Én úgy érzem, hogy az lenne a legjobb, ha hagynám sírni, hisz tudta mit vállal, de még nincs gyerekem, ezért gondoltam megkérdezem itt a tapasztaltabbakat. A vigasztalással egy gond lenne, hogy így elérné amit akar, foglalkoznék vele...
2011. jan. 17. 15:42
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
35%

Nézd ez is egy szemlélet, megszülöm, idomítom, aztán ha nem olyan, mint amilyennek akarom, akkor ilyen stílusban bánok vele.

Nézd lehet ez nevelés, lehet, hogy pont ennek köszönhetően 17 évesen elköltözik és saját lábra áll, de azt ne mond, hogy egy ember, aki szeret egy gyereket, így beszél róla. És el nem tudom képzelni, milyen lehet egy anya, aki így beszél a saját gyerekéről. És ott hagyja valakire, akinek ilyen a hozzáállása a gyerekéhez. És az a jó a gyereknek, ha úgy bánnak vele, mint egy rühes kutyával, mert úgy lesz belőle ember, minek szeretni. Hát szerintem pedig pont a feltétel nélküli szeretettől lesz ember.

A kutyámat nem bíznám rád 5 percre sem, nemhogy a gyerekemet, akit imádok.


És egyetlen mondat:

Elérné amit akar, hogy foglalkozzak vele...

Tudod én nem kívánok neked gyereket, mert ilyen rosszat egyetlen ártatlan teremtésnek sem szeretnék kívánni, inkább egy neked fontos személyt, akitől vágysz a tőrődésre és hagyjon magadban hisztizni.

2011. jan. 17. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim válasza:

Miért, szerintetek az jobb lett volna, ha a gyereket a sírása ellenére is magával viszi? Mert akkor az anyja akarata teljesült volna a gyereké helyett. Így viszont a gyerek otthon maradhatott, ahogy szerette volna.


Szerintem inkább az az idomítás, ha akarata ellenére magával viszi a gyerekét, mint az, hogy ha figyelmen kívül hagyja a hisztijét/sírását.


A kérdező szerint 2 perc alatt abbahagyta a sírást, és énekelni kezdett. Akkor meg mi a gond?

2011. jan. 17. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!