Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit tegyek? Hagyjam figyelmen...

Mit tegyek? Hagyjam figyelmen kívül a sírását, vagy próbáljam megvigasztalni?

Figyelt kérdés
Az a helyzet, hogy az 5 éves unokahúgom itthon maradt, mert az anyja elvitte a húgát gyógytornára. Mondta a kislánynak, hogy menjen ő is vele, mert tudta, hogy 10 perc múlva már unatkozni fog, és hiányolja. Most a gyerek rákezdett a műbalhéra (biztos hogy csak műbalhé, mert nem először csinálja, tudjuk, hogy amint meg fog jönni az anyja lefogja tojni magas ívben őt), sír, és nem tudom, hogy mit kéne tennem. A gyerekkel tisztán lett közölve, hogy egyedül el kell játszania, mert előttem még sok nehéz vizsga van hátra, és tanulnom kell, nem érek rá vele játszani. Tényleg nem tudom mit csináljak. Én úgy érzem, hogy az lenne a legjobb, ha hagynám sírni, hisz tudta mit vállal, de még nincs gyerekem, ezért gondoltam megkérdezem itt a tapasztaltabbakat. A vigasztalással egy gond lenne, hogy így elérné amit akar, foglalkoznék vele...
2011. jan. 17. 15:42
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
0%

Tudja mit vállalt? Fogalma sincs róla.

Nézd, törvényesen egy gyerek 14 éves kora felett vonható felelősségre, mert ettől kezdve várható, hogy lássa a gyerek a tetteinek következményét előre, képes legyen előre gondolkodni. Egy 5 éves gyerektől elvárni ezt, butaság. Ő nem tud, nem képes előre gondolkodni és döntést hozni. Nem is hozhat semmilyen döntést egy gyerek 14 éves kora előtt. Sajnos, de attól ez tény marad. Az amikor azt mondta, ott marad és te elmagyaráztad neki felnőttesen, mi vár rá-át se tudta gondolni. És az abban a percben átgondolatlan reakciója, hogy jó maradok.

Úgyhogy ne hagyd figyelmen kívül, próbálj neki feladatot adni, amivel lefoglalja magát. Mert egyedül el kell játsznia, de lehet nem tudja mi legyen az a játék.

2011. jan. 17. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
0%
Pedig ha nem akarod hallgatni a sírást, amit öt percnél tovább ugysem fogsz bírni, ha nincs gyereked, akkor öltözzetek fel és irány a játszótér, a levegőn megnyugszik, felesleges bent bőgetned, abbahagyni nem fogja,ha nem foglalkozol vele. Unatkozik, ennyi.
2011. jan. 17. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Tudja mit vállalt, mert nem először hagyják itthon, tudja milyen érzés. De ezt minden alkalommal eljátsza.

De köszönöm a választ, azóta felhívtam az anyukáját és megkérdeztem őt is, és mondta, hogy hagyjam, majd megunja. Alig fél perc múlva abbahagyta a sírást, és csak azt hallottam, hogy énekel -.- szangvinikus egy csöppet....

2011. jan. 17. 15:53
 4/12 anonim ***** válasza:

Örülök hogy megoldódott, de nem hiszem hogy nincs egy óra szabadidőd foglalkozni vele!?

Máskor akkor inkább nem vállald el a felügyeletét.

Vagy kapcsolj be neki mesét az szokott használni főleg egy 5 évesnél.

2011. jan. 17. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Ja, az édesanyja eleve nem is kérte tőlem a gyerek felügyeletét. Végülis lett volna rá időm, csak ő mondta, hogy a gyerek akarta így, és hogy utasítsam el ha jön pitizni. Így fogalmazott. Amúgy anyucit se ítéljétek el kérlek, nem ismeritek a gyereket....Nem egy gyereknél jött már be a családban ez a jó, akkor otthon maradsz dolog. Ez mindnél egyszer volt csak, úgy 3-4 éves koruk körül, onnantól kezdve 10-szer meggondolták otthon maradnak e, és inkább mindig mentek anyukával. Szóval ez eddig egy bevált taktika, csak ez a gyerek szereti, ha körülötte forog a világ, és az történik amit ő szeretne, tehát kérlek ne ítélkezzetek az anyuka felett. Én pedig részemről nem kívánok beleszólni a nevelésébe, ezért is dilemmáztam annyira.
2011. jan. 17. 16:16
 6/12 anonim ***** válasza:
Tudod, a gyerekek 90 %-a szereti, ha ennyi idősen körülöttük forog a világ. Tehát anyuka ugy neveli, hogy ha otthon akar maradni, akkor had unatkozzon, legyen ez a büntetés, mert nem ment vele , neki ellent mondott. Anyuka nem egy kompromisszumkereső lény... De ha kifejezetten kéri, hogy ne foglalkozz vele, igy rájön, hogy jobban jár, ha legközelebb vele megy, akkor tegyél így. Bár én biztos kivittem volna kicsit, tök érthető, hogy vergődik. Sokáig nem lesz csendben, csak figyeld...
2011. jan. 17. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
15%
Remélem nem is lesz gyereked, csak kutyád, azt legalább elég idomítani. Anyukának üzenem, ő is jobba járt volna.
2011. jan. 17. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Ezt inkább nem köszönném meg, és nem kommentálnám le...
2011. jan. 17. 17:47
 9/12 anonim ***** válasza:
49%
Nos a döntés hozatalról nekem annyit, hogy az én lányom 2,5 éves. Adok neki választási lehetőséget. Ő választ. Ha bőg bőgjön. Tanulja meg ha valamit mond, vagy cselekszik annak következménye van.
2011. jan. 17. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ, ez már lényegesen kedvesebben hangzik :) Egyébként őszintén szólva nem értem a mai szülőket, akik egyáltalán nem merik nevelni a gyerekeiket, mert ilyen-olyan lelki sérülésük lesz, vagy nem tudom. A mi generációnk is fölnőtt kevesebb féltéssel, és itt vagyunk, normálisak vagyunk. Édesanyám sose emelt rám kezet, de hasonlóképp mint az unokatestvérem édesanyja, következetesen arra nevelt, hogy a döntésemnek következménye van. És szerettem édesanyámat, a világ legjobb anyukája volt :) Őszintén szólva egy ilyen agyonféltett unokatestvérem már fölnőtt, na hát a túlféltéssel, óvással azt érték el, hogy egy életre nem való, töketlen fiú lett belőle, aki még egy csekket sem tud feladni. Ja, és mindemellett magas ívben tojik a szülei fejére. Se nem segít otthon, sem pedig felelősségérzete nincs. Csak a pénzt tudja elkérni bulira... Na hát így ne neveljétek a gyerekeiteket!

Bocsánat a nem ide tartozó kifakadásomért, de ki kellett írnom magamból a véleményemet.

2011. jan. 17. 20:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!