Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit tehetek, ha a lányom nem...

Mit tehetek, ha a lányom nem szereti az egyik óvónénijét?

Figyelt kérdés
Szept. óta ovis és nagyon nehezen indult a dolog. Reggelente mindig sírt, nem akart bemenni. Aztán kicsit jobb lett, de a karácsonyi szünet után újra kezdődött az egész. És nem csak pár napig tartott, hanem már 2 hete megy a reggeli cirkusz. Most ott tartunk, hogy amikor az egyik óvónéni van, akkor szívesen van ott, de amikor a másik, akkor nem. Közli, hogy nem szereti XY nénit. Már többször próbáltam megtudni, hogy miért lehet ez, de csak olyanokat mond, hogy azért nem, mert rászól X gyerekre, amikor rossz, meg Y gyerekre, amikor nem alszik. Azt azért hozzáteszem, h elsőre nekem sem volt valami szimpi a nő, de szerintem csak kicsit szigorúbb a másiknál. vajon ez megoldódik idővel, vagy ovit kellene váltani? (nem mintha erre sok esély lenne a mai helyzetben)
2011. jan. 16. 21:52
 1/6 anonim ***** válasza:
Te mennyire vagy szigorú, következetes vele? A leirás alapján nem tetszik neki, hogy szigorú az óvónő. Ezek alapján esetleg te nem vagy az és ezért nem szimpi neki a nő. Szerintem ekkor az óvónővel nincs gond.
2011. jan. 16. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Az az érdekes, hogy én is szigorú vagyok vele. És amiket mesélt eddig az óvónéni dolgairól, azzal egyet is értettem. Meg látom is, amikor érte megyek, hogy nem az a nagyon nyájas fajta, és rászól a gyerekekre, de úgy vettem észre, hogy jogosan és nem kiabál. Szóval nekem úgy tűnik, hoyg nincs baj az óvónénivel, de a lányom mégsem szereti.
2011. jan. 16. 22:21
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Akkor szerintem minden rendben, nem keresgélhetsz addig oviscsoportot, amig mindkét óvónő megfelel neki :-) Majd megszokja. Az isiben aztán végképp nem válogathatja meg a tanárokat...
2011. jan. 16. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanez a helyzet. Az egyiket szereti a másikat -a szigorút- nem. De felnőttként pontosan tudom, hogy ha a szigorú óvónő nem lenne olyan szigorú, akkor a másik óvónéni nem lehetne olyan tündibündi édes...vagy elszabadulna a csoport.

Kell aki rendet tartson. A szigorút ugyanannyira respektálom - talán még jobban is -, mint a kedveset.

2011. jan. 17. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Igen, egyetértek veletek. Tudom, hogy nem cibálhatom oviból-oviba, amíg mindkét óvónéni tökéletes. De vajon mikor fogadja el, hogy ilyen az óvónénije? Mikor nem csinálja a reggeli cirkuszt?

Aki tapasztalta már ezt, náluk hogyan alakult?

Ráadásul most megint beteg, így jövő héten ismét nagyobb lesz a hiszti :(

2011. jan. 18. 14:37
 6/6 anonim ***** válasza:

Megint én...

Nálunk csak az jön be, hogy nem engedem panaszkodni. Ahányszor csak mondja (és sokszor mondja), hogy "Ági néni rossz, Ági nénit nem szeretem" etc... egyszerűen azt mondom neki, hogy "ez nem igaz, Ági néni jó és te nagyon szereted, ahogy én is". Persze ettől még duzzog...de idővel talán rájön, hogy feleslegesen...

2011. jan. 18. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!