Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Verekedős kisfiú jön látogatób...

Verekedős kisfiú jön látogatóba! Mit tehetek?

Figyelt kérdés
Rokongyerek, hároméves, az én kicsim másfél. Az anyával jóban vagyok, de a gyerekek még sose találkoztak, viszont az anya gyakran panaszkodik, hogy a fia üti a kisebbeket. Nem akarom, hogy bántsa az enyémet, de a látogatást nem tudom lemondani. Mit csinálhatok, ha mondjuk odaüt a gyerekemnek? Nem tudom, az anyja mit fog szólni a helyzethez!
2011. aug. 8. 12:55
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
82%
Én ilyen helyzetben simán rászólok más gyerekére, pedig alapból sosem szoktam, de az ütés más tészta. És azt is elvárom, hogy az anyja utána megnevelje a gyerekét, rászóljon legalább, hogy nem szabad.
2011. aug. 8. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
82%
Erélyesen rá kell szólni (nem üvölteni és hisztériázni), hogy világos legyen, a ti házatokban így nem viselkedhet.
2011. aug. 8. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
78%
Mit csinálnék? Én rászólnék más gyerekére is, ha bántja az enyémet, nem tart vissza, ha hallja az anyja. Szólj rá mindenképpen!
2011. aug. 8. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
95%

Szia! Szerintem amikor csak tudod fogd a gyermekedet vagy ülj mellette, hogy kivédhesd az esetleges "támadásoktól". Egyszer eljött hozzám a barátnőm a kislányával, aki majdnem egyidős az én lányommal (másfél évesek voltak akkor). Az a kislány nagyon szereti ölelgetni, puszilgatni a gyerekeket, az én kislányom pedig pont az ellentettje...szereti megtartani a három lépés távolságot. Teljesen ki volt borulva, amikor meg akarta ölelni őt. A vendég leányzó a szőnyegen játszott, az enyém pedig a kanapéról figyelte. Én pedig ott ültem mellette....

Remélem azért jól fog elsülni a vendéglátás!

2011. aug. 8. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
66%

Tapasztalat, hogy még az ilyen égedelem lurkók is meg tudnak szeppenni, ha idegen szól rájuk. Magyarán: legyél határozott, és ha bármilyen jelét látod annak, hogy a nagyfiú bántani akarja a kicsit, szólj rá! Nem kell lekiabálni a haját a fejéről, de tudatosítsd vele, hogy nálatok a ti szabályaitokat kell betartania a vendégeknek. Magyarán, aki verekszik, az hazamegy, vagy legalábbis beáll a sarokba. Az anyukának ezen nincs joga felháborodni, hiszen az ő felelőssége, hogy verekedős a gyereke...


Az, hogy a fiú a kisebbeket bántja, abszolút nevelési hiba, amit sosem lett volna szabad tolerálni. Mert még ha a nagyobbal szemben megvédi magát, azt valahol értem. No de egy kicsivel erősnek lenni - az gyáva dolog... (Írom ezt úgy, hogy az én 3 évesem is "verekedős" sajnos (bár ő inkább lökdös, mint üt), de kizárólag a nagyokkal, a kicsikre és a lányokra vigyáz, sőt, megvédi őket.)

2011. aug. 8. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
De kedvesek vagytok! Köszönöm a sok választ! És mit csinálnátok, ha az anyuka a gyereke mellé áll? (Nem hiszem, hogy megtenné, de már pánikolok...) Vagy nem elég erélyes vele...
2011. aug. 8. 13:11
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

1.vagyok.

Ne parázz előre, nem is biztos, hogy meg fogja ütni a gyermekedet :)

Figyelj, hogy ne hagyd őket kettesben, mindig legyetek körülöttük.

Ha megüti, akkor szólj rá, hogy ilyet nem szabad csinálni, aztán vigasztald meg a tiedet.

2011. aug. 8. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Köszi, én is remélem, hogy nem lesz gond.


Egyik szomszéd gyerekre már rászóltam egyszer, mert közelről a gyerekemre üvöltött, hogy megijessze, az anyja teljesen kiakadt, hogy miért avatkozok bele, ez normális, és az ő gyerekét majd ő neveli...

2011. aug. 8. 13:15
 9/17 anonim ***** válasza:
65%
Igy van,neked fog kelleni kivédeni. Persze ott lesz a másik anyuka is,de annak annyira nem érdeke figyelni hogy megelőzze a bajt,azzal meg nem mész sokra ha utána rászól hogy ejnye bejnye.Amúgy elég gáz ha 3 éves létére ilyen.
2011. aug. 8. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Ha az anyuka a gyerek mellé áll, akkor kérd meg szépen, hogy kezelje le ő a helyzetet de úgy, hogy te is biztonságban tudhasd a gyerekedet! A lényeg a "tálaláson" van, először még legyél higgadt, és csak szépen magyarázd el a nagynak, hogy a kicsikre vigyázni kell, hiszen ők még kicsik. Lehet, hogy már ez is elég lesz ahhoz, hogy felpiszkáld a nagyfiú egóját, és ne az agresszió, hanem a "nagyobb vagyok" érzés büszkesége öntse el. :) Figyeld az anyukát is, és ha úgy érzed, hogy nem tetszik neki, hogy te szólsz a nagyra, akkor kérd meg őt. Vagy kérdezz rá: "Ugye nem baj, hogy rászóltam a fiadra?" Ezek után nem hiszem, hogy kiakadna az anyuka.
2011. aug. 8. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!