Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mikor nem pisilt már be...

Mikor nem pisilt már be gyermeked alvás közben?

Figyelt kérdés

Délutáni és éjjeli alvás érdekelne.


Normális válaszokat várnék. Köszönöm.


2011. jan. 16. 14:16
 1/7 anonim ***** válasza:

Nagyobb fiam másfél évesen már nem pisilt be sem az éjjeli, sem a délutáni alvásoknál, előbb lett ágytiszta, mint szobatiszta.


Kisebb fiam 2 évesen lett szobatiszta, kb. 2 és fél éves kora óta nem pisil be alvásnál, most 3 éves, és az éjjeli alvásnál még mindig vannak balesetek. (kb. 1 héten egyszer)

2011. jan. 16. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Mi a titok?


Nálunk még bepisil délután is pedig alvás előtt pisil. Fél éve szobatiszta, márciusban lesz 3 éves, de alváskor bepisil.

2011. jan. 16. 14:58
 3/7 anonim ***** válasza:

Szerintem nincs titok. Gyereke válogatja, idegrendszer fejlettsége vagy ilyesmi. Erre nem lehet szerintem rászoktatni, ha még nem érett rá.

az enyém 2,5 évesen lett nappal szobatiszta (fiú), de még több mint háromnegyed évig kellett pelus déli alváshoz. aztán amikor láttam nincs a palusba, levettem róla. akadtak balesetek néha. Éjszakára is levettem, 1 héig áztunk a pisibe minden éjjel, de föl se kelt rá, nem zavarta. Aztán elkezdtem 2 óránként ébreszteni majd 1 hétig, de ugyanúgy bepisilt. Visszaadtam rá a pelust. 3,5 évesen amikor már láttam fogy a pisi a pelenkából, újra levettem. 3 napig volt baleset, és a 4diken már semmi!! Azóta ott tartunk hogy olyan havi 2 alkalommal bepisil, de föl is kel rá és engem ébreszt, hogy cseréljünk pizsamát. Ő most lett rá érett.

Kipróbáltam azt is, hogy "erőltetem" a dolgot, mert hát persze ilyenkor mindenki 2 éves gyereke már ágyszobatiszta, az enyém meg 3 évesen nem, de rájöttem nem szabad mások "dicsekedésével" törődni, majd jön magától a dolog! az én fiam meg másba jeleskedik. Ezzel rendeztem le.

2011. jan. 16. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszi, akkor megnyugodtam picit:)


Sosem erőltettük neki a dolgot, nagyon ügyes napközben, egyedül felül a wcre elvégzi a dolgát, és utána szól.

Most megy oviba, de így nem alhat ott, hogy alváshoz még nem szobatiszta. Mindegy, meglátjuk mit hoz a jövő:)

Nappalra amúgy 1 hét alatt szobatiszta lett.

2011. jan. 16. 21:04
 5/7 anonim ***** válasza:
Sosem pisilt alvás közben. Mindig csak ha ébren volt. Ezért kb. 8 hónapos korától levettem róla a pelust, ha aludt...
2011. jan. 17. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Utolsó...


Te miért is írogatsz? Szerinted hazugságokra vagyok kiváncsi?

Szánalmas vagy!

2011. jan. 17. 13:41
 7/7 anonim ***** válasza:
Volt nekem gyerekkoromban egy jutka nevű játékbabám, az se pisilt be képzeld:) Nyilván a kedves válaszoló is itt tart.
2011. jan. 17. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!