Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2 évesen elhagyjuk a délutáni...

2 évesen elhagyjuk a délutáni alvást?

Figyelt kérdés
Ebben a hónapban tölti a fiam a 2 évet. Az a gondunk, hogy mostanában reggel 9-ig alszik, régebben 7 max. 8kor kelt. Viszont akkor simán le tudtam tenni dél-1 óra körül aludni, 2 max. 3kor kelt fel az alvásból, este legkésőbb 10kor már aludt. Most hogy 9kor kel, nem tudom letenni időben délután, tegnap még fél 3kor ébren volt, végül aztán nem raktam le délután aludni és így este 9kor már aludt. Előző napokban letettem délután 2 körül, 4-5körül ébredt és este 11-12 volt mikor elaludt. Most nem tudom mitévő legyek, mert hiába aludt el tegnap este időben (9kor), így sem kelt fel a régi rend szerint (7-8kor) csak 9 órakor. A lényeg, hogy ha ragaszkodom a délutáni alváshoz, akkor éjfél lesz mire este elalszik, ha meg nem.... hát azért fáradt volt már este felé, nem volt könnyű vele a nap... Mit tegyek? Elhagyjuk a délutáni alvást? Nem korai még?
2011. jan. 15. 13:37
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Még annyit, hogy márciustól bölcsis lesz, akkor ugye reggel 6- fél7 körül ébresztve lesz, így biztos vissza fog szokni a délutáni alvásra, csak azt nem tudom addig mitévő legyek?
2011. jan. 15. 13:38
 2/16 anonim ***** válasza:
52%

nálunk 1 éves kora óta ez van, én elhagytam az alvást, mert jött a másik kicsi is, és egy szoba, plusz én is szeretek sokáig aludni, de szerintem erre a kis időre ne kavard be a gyereket, hanem embereld meg magad, és ébreszd 7-körül fel.

27/N

2011. jan. 15. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
94%
Szerintem ne hagyjátok ki. Én helyedben reggel felébreszteném, hogy ne zökkenjen át más programba, pláné ha kezdődik a bölcsi.
2011. jan. 15. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem bőven kell neki még a délutáni alvás. Kisfiam is két éves, de ha nem alszik délután, akkor hat körül már nem biztos, hogy szépen kivárja a fürdetést, tiszta hisztis, esik-kel, akaratos, sír, nyűgös. Nálunk ráálltunk arra, hogy hétköznap Ő is ébred hét körül, amikor a tesói mennek suliba. Délig elvagyunk, séta, házimunka, udvar, aztán ebéd után alszik kb. másfél órát. Fél nyolc körül fürdik, de még így is kell egy óra szerintem, hogy elaludjon. Fél órás csúszások még beleférnek.
2011. jan. 15. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
66%
2,5 éves a lányom és ugyanez.Délután nem alszik, de nem is álmos.Este 10 órakkor még nem álmos.De reggel 8-9-ig alszik.
2011. jan. 15. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Mi az hogy embereld meg magad?!? Nem hiszem hogy nyavalyogtam volna hogy nekem kényelmetlen az egész, az érdekelt hogy szerintetek a gyereknek mi a legjobb!

Egyébként ma sem aludt délután, ma már nyűgös se nagyon volt, többet szokott hisztizni amikor alszik délután... Viszont este szépen elaludt,nem kellett közelharcot vívni, mint amikor van délutáni alvás. Sokkal kiegyensúlyozottabb volt most. Nem igazán szeretném felkelteni reggel, nem azért mert lusta vagyok felkelni, hanem mert nem akarom a saját bioritmusát az én beidegződésem miatt megpiszkálni. Egyenlőre marad így és meglátjuk később hogy fog működni a dolog!

Köszi a válaszokat!

2011. jan. 15. 22:12
 7/16 anonim ***** válasza:
45%

Szia!


Mintha rólunk írtál volna, pont ez megy nálunk és az én fiam is ebben a hónapban lesz 2 éves (23-án)

Én még nem mertem elhagyni a délutáni alvást, de lehet hogy kipróbálom mert az esti több órás hiszti, hogy nem akar aludni nagyon durva. :(

2011. jan. 15. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Szia!

Az enyém 22-én lesz 2 éves! :)) Őszintén szólva nálunk nagyon nyögve nyelősen ment a délutáni meg az esti alvás is. Délután fél óra-óra, este volt hogy 1,5-2 óra is volt az altatás. Folyton ment a harc, hogy ne beszéljen már annyit, feküdjön le, a végén már tiszta ingerült voltam, a gyerek meg hisztis, esténként robbanni tudtam volna mire elaludt szegényem. Most minden olyan gördülékenyen megy! A délutáni egyenlőre kimarad, este fürdés olyan 8 körül, mese és fél 9-9 körül már alszik is. Mondanom sem kell 10 perc alatt elalszik. Első nap volt kicsit nyűgösebb délután, de tegnap már semmi gond nem volt, kiegyensúlyozott, nyugodt gyerek volt, magam is meglepődtem! Azt mondom egy próbát megér!!! Majd írd meg hogy alakultak a dolgok! :)

2011. jan. 16. 09:06
 9/16 anonim ***** válasza:
44%

Na szeretném látni a bioritmusát mikor elkezdi a bölcsit és már kimarasztottátok a délutáni alvást. Akkor lássál majd hisztis gyereket a bölcsiben is, otthon is.

Mi az, hogy nem turkálsz? de igen ezzel turkálsz. Egy 2 éves gyereknek még nem annyira erős az idegrendszere, hogy kibírja alvás nélkül. Valld be magadnak őszintén neked nem esik jól egy kis pihenés napközben, hát akkor neki.

Egyszóval csak neki csinálsz rosszat azzal ha most elhagyod az alvást, aztán két hónap múlva megint muszáj lesz neki, mert nem fogja bírni.

2011. jan. 16. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Amikor két hónap múlva "muszáj" lesz neki, akkor majd akarja is mert szüksége lesz rá! Most nincs rá szüksége, mert ha lenne, akkor nem kínlódnánk órákat mire elalszik!

Csak kezdetben voltam megijedve, hogy mi lesz így, de látom hogy neki ez így jó! Ma is megpróbáltam elaltatni délután, megint nem ment! Most minek kínozzam???? Kinek jó az!!?? Annak aki szerint egy két évesnek MUSZÁJ aludnia délután!!! Most nagyon jól működik ez így, aztán majd meglátjuk! Ha reggel hatkor kel a bölcsi miatt, akkor úgyis jól fog esni neki a délutáni alvás és igényelni is fogja, addig meg én fel nem keltem azért reggel, hogy délután aludjon!!! Miért jobb ha reggel van ébresztve, annak ellenére hogy még aludna?!?!?! Hülyeség!!!

Nem kioktatást kértem, hanem tanácsokat!!! Úgy látszik ezen a fórumon ez nem mindenkinek megy...

Ja, és innentől kezdve nem vitatkozom, úgyhogy ilyen stílusban kár írni...

2011. jan. 16. 15:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!