Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyi tgyást, gyed-et kapok?...

Mennyi tgyást, gyed-et kapok? Mi alapján számítják?

Figyelt kérdés
Kisfiam márciusban lesz 2 éves. Tervezzük a másik babát. Ha megszületik az alatt az idő alatt, míg gyes-en vagyok, mennyi tgyást, gyed-et kapok?
2011. jan. 6. 15:16
 1/6 anonim ***** válasza:
Én is ebben a cipőben járok; nekem azt mondták a munkahelyemen, hogy a besorolási alapbérem alapján.
2011. jan. 6. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nekem azt az infót adták,hogy 2.gyerkőcnél az előző évben kapott gyed-gyes értéke adja a 2.TGYÁS alapját.Mondjuk ezen kicsit kiakadtam,és reménykedem,hogy nem így van.Szóval ha valaki ebben meg tud cáfolni a további válaszokban,annak tökre örülni fog:)
2011. jan. 7. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Én is hallottam már mindkét lehetőséget, ezek szerint nincs egységes álláspont, pedig aki gyereket tervez, fontos lenne, hogy tudja mennyi pénzre számíthat.
2011. jan. 8. 14:15
 4/6 Kriszti83 ***** válasza:
A munkáltatóm mondta, hogy a bruttó béremből számolják.(Második babámat várom én is, GYES-en vagyok.)
2011. jan. 10. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nekem pont ma írta a munkáltatóm:

mondjuk az én kérdésem az volt, hogy ha táppénzre megyek és nem kérem a gyedemet:ha 2011 ben táppénzre mégy akkor az a gyed-alapján lesz számítva, a gyermek születése után a minimálbér 2X-resének a 70%-ka lesz az alap!

Az azt követő gyed alapja már viszont a gyes-összegével megegyező minimálbér utáni alap lesz!

Nagyon változtak a jogszabályok , sajnos a második gyereknél így anyagilag rosszabbul jársz!

2011. jan. 10. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nekem pont az előzőekben leírt kedvezőtlen szabályok miatt javasolták, hogy vegyem ki először a bent maradt szabimat, aztán menjek betegszabira, majd táppénzre szülés előtt. Így valamivel jobb lesz a TGYÁS és a GYED összege.
2011. jan. 11. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!