Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Két és fél éves gyereketek...

Két és fél éves gyereketek már meg tudja mondani a nevét?

Figyelt kérdés
Ha megkérdezik, hogy hívják, érti egyáltalán a kérdést, vagy azt se tudja mit akarnak tőle?
2011. jan. 5. 12:17
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Még csak most kezdett el beszélni,de mondja a nevét,pedig nem egyszerű:)

2011. jan. 5. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Persze hogy érti! A legtöbb gyerek meg tudja mondani a nevét. Ilyen korban már elég sokmindent tudnak mondani, persze ha van velük foglalkozva.
2011. jan. 5. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
22 hónapos lányom, ha kérdezem tőle, hogy hívnak, mondja a keresztnevét.
2011. jan. 5. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
74%

első vagyok,

szerintem nem sokat számít,hogy mennyit foglalkozik velük az ember,én állandóan beszélek hozzá,olvasunk,és csak most érett meg a beszédre.barátnőm alig foglalkozik a kisfiával,mégis már majdnem 1 éve beszél,pedig egy idősek a fiaink.

2011. jan. 5. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Igen tudja mondani a nevét,és érti is ha kérdezik.Legalább 2éves korátol.
2011. jan. 5. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Hát az én fiam nem értette:) pedig semmi baja sokat foglalkoztam vele, mégis csak 2 és fél volt mikor beszélni kezdett. Most 3 éves persze mostmár az egészet megmondja (vezeték és két keresztnév) meg címét életkorát:)
2011. jan. 5. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Sőt szól, ah azt mondom, picurkám gyere-nem vagyok picur, Zalán vagyok. Egyébként meg tudja mondani. Most megkérdeztem tőle, hogy hívják a testvéredet? És azt is meg tudta mondani.

Ő még nemrégiben kezdett beszélni, de a nagy fiam, aki 18 hónapos kora óta beszélt az összes családtagnak meg tudta mondani. Anyja neve, apja neve, testvére neve, nagyszülők neve, keresztszülők neve.

2011. jan. 5. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is meg mondja a nevét már elég rég óta. De szerintem ez attól függ, hogy mikor kezdett el beszélni. Mert ha csak mostanában akkor ne lepődj meg rajta. Szerintem nem az életkortól függ inkább attól, hogy mikor kezdte a beszéd tanulást.
2011. jan. 5. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Az én 23 hónapos fiam már egy hónapja megmondja a teljes nevét ha megkérdezik tőle hogy hogy hívnak.
2011. jan. 5. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
az én kislányom 2 éves, mi nem a nevén szólítjuk, hanem egy becenéven, amit ő talált kis magának kb. 3 hónapja, elkezdte magát így hívni. szóval ő ezt tudja mondani, de ha elkezdik kérdezgetni, akkor megmakacsolja magát (hajh dackorszak) és nem mond semmit...szóval 2,5 évesen tutira minden gyerek tudja a saját nevét és érti is a kérdést. az más kérdés, hogy nem mondja meg. :)))
2011. jan. 5. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!