Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit szóltok hozzá, hogy nem...

Mit szóltok hozzá, hogy nem kaphat GYES-t, aki 8 órában dolgozik?

Figyelt kérdés
Férjem igényelte volna a GYED lejárta után,én meg táppénzt amíg meg nem születik a kistesó.Ennyivel beljebb lettünk volna.De nem!Visszaállították a 3 év GYES-t ami azoknak kedvez akik sose dolgoztak(bocs az előítéletért),mert ép eszű ember vissza megy dolgozni a GYED lejárta után,GYES-ből nem lehet megélni és inkább kitalálják,hogy csak max. 4 órás munka mellett kaphatod.Visszafelé fejlődünk????3 éve jobban éltünk állítom!!!Változtathatnak még ezen???
2010. dec. 23. 21:41
1 2 3 4
 31/38 anonim ***** válasza:
41%
Egyetértek azzal aki azt mondja hogy igenis jogos hogy 8 óra munka mellett ne járjon a gyes.A gyes egy segély hogy nem dolgozol és a gyerekkel vagy.Ha te 8 órában is dolgozol akkor nincs szükséged segélyre.És igen nekem is van egy 3 éves lányom mielött valaki írná hogy nem tudom mi az ilyen kevés pénzből élni.Nem akarok senkit sem megbántani a véleményemet mondom.
2010. dec. 25. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/38 anonim ***** válasza:
Attól még, hogy szerinted sokan tudatosan vállalják, hogy ikreik legyenek, ez azért eléggé megoszlik az emberek között. A beültetés nem azt jelenti, hogy tuti ikrek lesznek, a legtöbben csak azért vállalják, hogy végre már legyen gyerekük, és nem azért, mert hogy akkor majd úgyis ikrek lesznek (és jaj de jó, dupla gyes). A másik pedig, hogy ettől még rengetegen vannak olyanok, akik akartak EGY azaz EGY gyereket, de kettő lett belőle. Nyilván való, hogy jobban rászorulnak a támogatásra, ezt azért még neked is be kell látnod, bármennyire is nem szeretnéd.
2010. dec. 25. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/38 anonim ***** válasza:

Most nem azért, de itt többen is arra hivatkoznak, hogy aki teljes munkaidőben dolgozik, annak miért is járna a gyes. Mert ugye nem gyereket nevel. Heti 30 óra az ugye napi 6 óra. Tehát napi 2 órával kevesebb, mint a 8. Namármost ha az anyuka 6 órában dolgozik és pl utazik a munkahelyére, akkor nem ugyanott van, mint egy olyan anyuka, aki 8 órában dolgozik és a munkahelye közelében lakik? Mert hát ugye biztos van ilyen is. Tehát pont ugyanannyit foglalkozik a gyerekével a két anyuka. Most akkor miért jogosabb a 6 óra. Meg ugye hány olyan lesz, aki feketén dolgozza le a plusz 2 órát. Az a baj, hogy itt 2 óra a különbség, és mindenki úgy csinál, mintha a 6 órás anyuka egész nap a gyerekével lenne, holott nem.


Tehát valahol jogos a felháborodás.

2010. dec. 25. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/38 anonim ***** válasza:
50%

Én a hat órával sem értek egyet,aki dolgozik,annak nem jár ez a segély,aki otthon van a gyerekkel,az tegye össze a két kezét,hogy kapja.

Mi úgy vállaltuk be a babát,mint ahogy valaki írta korábban,mintha gyes és egyéb juttatások nem volnának.Szerencsések vagyunk,vannak szüleink,akik maximálisan támogatnának,ha rászorulnánk,de mielőtt valaki azt mondja,hogy az ő nyakukra szülök gyereket, elárulom,hogy nem,magunkat tartjuk el a férjemmel. Csak,mint lehetőség vannak,ha pedig nem lenne rá keret,akkor nem vállalnék be még egy babát úgy,ahogy pl. a kérdező,trükközve,stb....

2010. dec. 25. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/38 anonim ***** válasza:
54%
Ja,amúgy mielőtt azt írod,hogy visszafelé fejlődik ez az ország,akkor kérlek nézz körül a nyugati országokban,vagy Amerikában,azaz a fejlett társadalmakban. Ott milyen juttatások járnak,csak a "két szép szeméért"(azaz alanyi jogon) az embernek...
2010. dec. 25. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/38 anonim ***** válasza:
22.05-ös vagyok. Szerintem nem háborogna senki, ha nem napi két óra miatt esne el valaki a járandóságoktól. Akkor ne járjon senkinek, főleg mert ez nem minden munkahelyen választható dolog. Már a részmunkaidő. Lassan már annak kell kellemetlenül éreznie magát, aki tesz is valamit, hajlandó is dolgozni a könnyebb megélhetésért. És valahol jogos, hogy aki dolgozott szülés előtt, és fizette az adót, (én pl nem is keveset havonta (kb. 50.000 Ft-ot)) miért esik el egy olyan támogatástól, amit eddig bárki megkaphatott. És ismétlem, engem csak az zavar, hogy sokan meg fogják oldani trükközve a dolgokat, nekem meg még a nagyszülők sem segítenek, mert ők szorulnak inkább a mi támogatásunkra. Nem csak anyagiakra értem, hanem mindenre. Én meg csak fizetem az adót, és tartok el másokat belőle, ahogyan szülés előtt is. És valahol nem másoktól sajnálom, mert aki rászorul, persze, kapja meg a gyest, csakhogy ki az aki eldönti, hogy ki szorul rá? Nem rászorultsági alapon adják, hanem egy olyan dolgot szabtak korlátként, amit sokan ki fognak játszani. Mint ahogy írtam, sokan feketén fognak dolgozni, mert régen is az volt, pont azért törölték el az időkorlátozást.
2010. dec. 26. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/38 A kérdező kommentje:
22:14-es! Kezdjük az elején. Én nem trükközve és nem felelőtlenül vállaltam a kistestvért! Magát minősíti aki ilyet feltételez! Másodszor pedig,ha úgy vállalnának gyereket az emberek,ahogy írod,még annyi se születne mint eddig. Mindenki azt nézi,hogy jöhet ki jobban anyagilag és mindent megtesz érte! Aki nem,az hülye! Ha pedig(de ebből is látszik,hogy kizárt dolog)valaki igazságosan és jóindulattal végiggondolná ezt az egész kérdést rájönne,hogy az gondol csak igazán a gyerekére,aki visszamegy dolgozni rendes munkaidőben,rendes fizetésért,amiből adót is vonnak,amiből arra az egy évre alanyi jogon járna a 8 órában dolgozóknak is a GYES ahogy eddig a gyerek 3 éves koráig és nem csak ikreseknek,és nem csak azoknak,akik otthon maradnak ilyen-olyan okból és azt állítják nekik jár csak igazán,mert ők foglalkoznak a gyerekükkel a rendesen dolgozók adójából! Szóval az az anya,vagy szülő aki bölcsödébe/óvodába adja a gyerekét és visszamegy dolgozni ne kapjon semmit??? Ilyet is csak az feltételez,aki otthon ülve várja a sültgalambot és veri a mellét,hogy neki 5 gyereke van,ő aztán minden támogatást megérdemel,miközben lehet,hogy az egészet elcigarettázza,a gyerekek meg éheznek! De ő elmondhatja,hogy főállású anyuka!!!
2010. dec. 26. 12:00
 38/38 anonim válasza:
100%

Nagyokos anyukák!


Jogos a kérdező felháborodása, és igencsak nevetséges azon választ adónak a nyilatkozata, aki azt írta, hogy tanulj többet, dolgozz és stb. stb.

Én 3 diplomával és nyelvvizsgával kerültem utcára ahogy terhes lettem és most meg nem kapok munkát sehol, mert nem elég hosszú a nyelvem, nem bújok ágyba nagymenőkkel, és sorolhatnám.

Még azt a nyamvadt GYEST is elvették, akkor most a férjem fizetése mellé dobjam oda a 12.000 családit?

Nem irreális kicsit?

2011. márc. 31. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!