Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit szóltok hozzá, hogy nem...

Mit szóltok hozzá, hogy nem kaphat GYES-t, aki 8 órában dolgozik?

Figyelt kérdés
Férjem igényelte volna a GYED lejárta után,én meg táppénzt amíg meg nem születik a kistesó.Ennyivel beljebb lettünk volna.De nem!Visszaállították a 3 év GYES-t ami azoknak kedvez akik sose dolgoztak(bocs az előítéletért),mert ép eszű ember vissza megy dolgozni a GYED lejárta után,GYES-ből nem lehet megélni és inkább kitalálják,hogy csak max. 4 órás munka mellett kaphatod.Visszafelé fejlődünk????3 éve jobban éltünk állítom!!!Változtathatnak még ezen???
2010. dec. 23. 21:41
1 2 3 4
 21/38 A kérdező kommentje:
22:36 Ez nem dögöljön meg a szomszéd lova is?
2010. dec. 23. 22:41
 22/38 anonim ***** válasza:
16%

Azért olyan sok nincsen...de akkor csak szídd Őket hátha Neked könnyebb lesz, legalább kidühöngöd magad....


Egyébként meg: egy olyan szakközépiskolában ahol klímaszerelőket, vizvezetékszerelőket és faforgácsológépkezelőket tanítanak az állam minden hónapban az diákoknak fizet 10.000 forintot havonta. Akinek 4 es átlaga van az havi 30.000 forintot kap mert ezek hiányszakmák. Az iskolába szinte csak drogosok, balhés gyerkek járnak. A 4 es átlag arra értendő aki órán csendben van és van füzete.

Ezek után ugye nem gond ha ikresek dupla gyest kapnak?

Szerintem nem...

2010. dec. 23. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 A kérdező kommentje:
Érdekes megközelítés...
2010. dec. 23. 22:51
 24/38 anonim ***** válasza:
100%

Ne legyetek ilyen szigorúak a kérdezővel!Én is mint 2 gyerekes anyuka-kis korkülönbséggel a gyerekek között- teljesen egyet értek vele.Nem az a gond,hogy az ikresek duplán kapják a juttatásokat,jogosan jár nekik,hanem az,hogy mi miért nem???

Egyébként ma szavazták meg,hogy heti max 30 órát lehet Gyes mellett dolgozni,tehát napi 6-ot.Csak az a baj,hogy nálunk Mo.-on a részmunkaidős alkalmazás még eléggé kezdetleges,nem szeretik a munkáltatók,ami más országban teljesen simán működik.Pl Angliában az anyukák napi 4-6 órát dolgoznak,ami teljesen természetes,bár az is igaz,hogy ott és máshol is az életszínvonal messze magasabban van mint nálunk.

Nekem személy szerint valahol jó is a napi 6 óra,mert az egyik gyereket bölcsibe,a másikat oviba kell vinni-hozni,amit 8 órában dolgozva,még ha Gyest nem is kapnék-nem tudnám megoldani,mert apa reggel megy,este jön,szinte csak aludni jár haza.6 órás fizum+Gyes pedig kb annyi lesz,mintha 8 órában dolgoznék,és még a gyerekeket is tudom rendezni.

Mind ezeken kívül úgy gondolom,hogy én már dolgoztam annyit életemben,fizettem annyi adót és járulékokat,hogy ez az 1 évnyi Gyes,még ha 8 órában is dolgoznék kiérdemelt juttatás lenne,ami természetesen gyermekem érdekeit szolgálná.És igen nagyon sokan vannak,akik életükben nem dolgoztak még,mégis kapják a Gyest,mert ugye a gyereket valamiből etetni kell,plusz az ilyenek még mindenféle egyéb segélyekért állnak sorba az önkormányzatoknál,amit meg is kapnak,na ezeket én teljesen megszüntetném,akkor biztosan nem potyogtatnák a gyerekeket 10 havonta.

2010. dec. 23. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 anonim ***** válasza:
70%

Teljesen egyetértek azzal, hogy ne lehessen teljes munkaidőben dolgozni gyes mellett. (Magam ellen is beszélek, mert érint a dolog, de akkor is) Ha az alapelvekből indulsz ki, hogy miért jár a gyes -keresetpótló juttatás- tulajdonképpen be sem kellett volna vezetni..De hát kellettek a szavazatok..

Az ikres vitához pedig annyit, hogy akinek két közel egykorú gyermeke van, az saját döntése volt, hogy így legyen, tehát nem érhette váratlanul a helyzet anyagi nehézsége. Viszont az ikreseket a természet "tréfálta meg", kész helyzet elé állítva a szülőket.

2010. dec. 24. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 anonim ***** válasza:
64%
Szerintem mindenki úgy vállaljon gyereket, hogyha nem kapna egy fillért se, úgyis el tudná látni, tartani. Mi így vagyunk, voltunk egy évig. Most kaptuk meg egy összegben a pénzeket(családi és gyes)visszamenőleg. Ezalatt az egy év alatt rájöttünk, nem számíthatsz senkire, csak magatokra. Tehát Apuka függő a dolog. Az én párom szorgalmasan dolgozik, hogy el tudja tartani kis családunkat ( 4 fős). Tudod, ha megszoksz egy színvonalat azt tartani kell! :) ez van..
2010. dec. 24. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 anonim ***** válasza:
15%

nem értek egyet a felháborodással, mi jogon várod el, hogy csak úgy, meló mellett megdobjon az állam 28.000 ft-tal??

Tanulj sokat, dolgozz és akkor kapsz adókedvezményt.

2010. dec. 24. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 anonim ***** válasza:
81%

Jaj akadj már le az ikresekről. Te tudatosan vállaltál két gyereket, viszont akinek ikrei vannak, az egy terhességet vállalt és ezzel EGY gyereket tervezett, csak éppen ketten lettek. Természetes, hogy őket jobban kell segíteni, hiszen eleve sok dologból kettő kell, amit a nem ikrek esetében elég egyszer megvenni, plusz vannak dolgok, amik speciálisan ikreknek kellenek (pl. ikerbabakocsi), és ezek jóval drágábbak.

Én aztán csóró vagyok a javából, de pont az ikresektől egyáltalán nem sajnálom a plusz pénzt. Nem tudom miért kell irígykedni. Neked attól több meg jobb lesz? El kéne fogadni, hogy vannak, akiknek nálad is nagyobb szükségük van a támogatásra.

2010. dec. 24. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 anonim ***** válasza:
65%

Kérdező ,előbb kelett volna gondolkodni,és csak úgy potyogtatni két kölyköt egymás után ha eltudod tartani. Miért háborodsz fel,te döntötted el,hogy mennyi korkülönbség lesz a gyerekeid között.. vagy ez akkor nem jutott eszedbe,és ezért fikázol másokat?

Egyébként én egyetértek vele,mert ha te dolgozol 8 órában+családi potlék,az még minimálbér esetén sem két fillér,miért kéne segélyt kapnod arra,amit nem is csinálsz? Ugyanis a GYES azért van,mert otthon vagy a gyerekkel,és nincsen fizetésed,vagy csak minimális (4 ora) . Ha 8 orában dolgozol,akkor nincs szükséged a gyesre (elméletben). Ennyi erővel kapjon mindenki gyest aki dolgozik,az is akinek nincs gyereke,mert kevés a fizuja.

2010. dec. 24. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó!Miért kezdtél el személyeskedni?Ismerjük egymást?Nem.Én ezzel a döntéssel nem értek egyet,nem vagyok vele egyedül,akinek nincs rá szüksége persze,hogy azt mondja hogy jogtalan.A lényeg,hogy eddig járt,és hogy nem előrefelé fejlődik az ország,hanem vissza sajnos.Az ikresekről pedig még annyit,hogy sokan legalább annyira tudatosan vállalják(pl.beültetés),mint én egymás után a kettőt.
2010. dec. 25. 00:33
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!