Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit szóltok hozzá, hogy nem...

Mit szóltok hozzá, hogy nem kaphat GYES-t, aki 8 órában dolgozik?

Figyelt kérdés
Férjem igényelte volna a GYED lejárta után,én meg táppénzt amíg meg nem születik a kistesó.Ennyivel beljebb lettünk volna.De nem!Visszaállították a 3 év GYES-t ami azoknak kedvez akik sose dolgoztak(bocs az előítéletért),mert ép eszű ember vissza megy dolgozni a GYED lejárta után,GYES-ből nem lehet megélni és inkább kitalálják,hogy csak max. 4 órás munka mellett kaphatod.Visszafelé fejlődünk????3 éve jobban éltünk állítom!!!Változtathatnak még ezen???
2010. dec. 23. 21:41
1 2 3 4
 11/38 anonim ***** válasza:
24%

Nem csak egy mondatot ragadtam meg csak ez annyira jellemző: ha nekem sem akkor senkinek vagy ennek annak miért...

Én is a másodikat várom mielőtt azt gondolnád nincs gyerekem....

2010. dec. 23. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/38 A kérdező kommentje:
Mint mondtam a GYES semmire sem elég.Az se igazságos,hogy aki nem biztosított ilyen-olyan oknál fogva semmit nem kaphat GYES-en kívül,mégha dolgozott is.
2010. dec. 23. 22:19
 13/38 anonim ***** válasza:
49%

Igazat adok a kérdező válaszának,ez az ikres dolog eszembe se jutott,de nagyon igaz.

Mi is elég szegényesen élünk.Tegnap már semmi pénzünk nem volt,ma kaptunk kölcsön,és így tudtunk csak venni gyógyszert a beteg gyerekemnek.

Nekem már nagyon elment a kedvem mindentől.

2010. dec. 23. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/38 anonim ***** válasza:
75%
Most ne hogy azt mondjátok hogy az ikresektől annyira sajnáljátok a pénzt! Amugy meg Te 2x kapsz 64 ezret egyszeri anyasági tám.-ként Ők meg talán 76.000. csak hogy akkor örüljetek, hogy nekik sem minden olyan jó.
2010. dec. 23. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/38 anonim ***** válasza:
50%
Nekem az a mondatod nagyon nem tetszik,hogy ép eszű ember visszamegy dolgozni 2 év után. Én, ha akarnék sem tudnék, mert a környéken akkora a munkanélküliség, hogy az csúcs. Szerintem erről sokan tudnának mesélni. A munkahelyem megszűnt, de vissza sem vettek volna, még ha nem is csődölnek be, akkor sem, mert már elegen voltak ott nélkülem is. Úgyhogy maradok még egy évig GYES-en, 2 éves a kisfiam, mellette még ott van két gyerek. Addig nyújtózkodunk, amíg a takarónk ér, mást nem tehetünk. Sokan össze-vissza trükköznek, nekem meg az nem tetszik.
2010. dec. 23. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/38 A kérdező kommentje:
Ikrek esetén 2 x 85.000.- egyszeri anyasági támogatás jár!És még valami!Az ikrek utáni GYES továbbra is a teljes munkaidőben történő foglalkoztatás esetén is jár!
2010. dec. 23. 22:32
 17/38 anonim ***** válasza:
100%

Ez tényleg olyan dögöljön meg a szomszéd tehene is hozzáállás...

az ikresek miért kapnak duplán, dupla babakocsi,dupla ágy,dupla pelenka,dupla tápszer,majd dupla iskolakezdés,ststb..

Míg,ha van 1-2 év különbség,a kisebbik örököl a nagytól,babakocsit,ruhát,sulis cuccot...stbstb.Szerintem azért nem olyan könnyű ikreket nevelni...

2010. dec. 23. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/38 A kérdező kommentje:
Lehet,hogy nem vesznek vissza,de valószínű nem nyugszok bele és elmegyek valahova dolgozni.Az is igaz,hogy vidéken nagy a munkanélküliség.Én Pesten élek,Bp.fele vidéki,mert csak itt van munkalehetőség.Megértelek.Ha lehet trükközni,akkor ugyan miért ne?Már nem csak saját magamra kell gondolnom.
2010. dec. 23. 22:36
 19/38 anonim ***** válasza:
76%
jó de most akkor is, miért kell piszkálni a másikat? Neked szar, sajnálunk is. De attól más örülhet hogy ikrei vannak nem?
2010. dec. 23. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/38 A kérdező kommentje:
Azért álljon meg a menet, hogy a gyerekek 7 éves korukig kapjon anyuka először 2 év gyedet, majd 5 évig (!) a dupla gyest, azaz nem 27ezret, hanem majdnem 60 ezer forintot!!! Én összesen a 2 gyerekem után messze nem kapok ennyit és nekem ne mondja senki, hogy nekem könnyebb 2 terhességet kiviselni és itt állni egy 2 évessel és egy 3.5 évessel, mint 1 terhesség után két 3.5 évessel??? Vagy akár azt mondom, hogy itt állni egy 3 évessel és egy 4.5 évessel és akkor én már SEMMIT nem kapok az államtól, de az ikresek meg kapnak még 2.5 évig havi 60ezret úgy, hogy van a nagyovis két 4.5 éves? Nem értem, ez senkinek nem szúr szemet? Rengeteg ikres van.
2010. dec. 23. 22:40
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!