Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit szóltok hozzá, hogy nem...

Mit szóltok hozzá, hogy nem kaphat GYES-t, aki 8 órában dolgozik?

Figyelt kérdés
Férjem igényelte volna a GYED lejárta után,én meg táppénzt amíg meg nem születik a kistesó.Ennyivel beljebb lettünk volna.De nem!Visszaállították a 3 év GYES-t ami azoknak kedvez akik sose dolgoztak(bocs az előítéletért),mert ép eszű ember vissza megy dolgozni a GYED lejárta után,GYES-ből nem lehet megélni és inkább kitalálják,hogy csak max. 4 órás munka mellett kaphatod.Visszafelé fejlődünk????3 éve jobban éltünk állítom!!!Változtathatnak még ezen???
2010. dec. 23. 21:41
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
100%

Valahol jogos a felháborodás, de valahol nem.

A gyest azért adja az állam, hogy neveld a gyermekedet, de ha Te elmész dolgozni, akkor a kicsi megy bölcsibe, tehát nem Te foglalkozol vele egész nap.

Másik dolog, hogy igen, engem is nagyon irritál, hogy zömében megint azok fognak jól járni, akik nem tettek bele a közösbe.

De ez van, az ország 3/4-e ezt szavazta meg.

Az én fiam is betöltötte a 2 évet, itthon vagyok, mert jön a tesó. Papíron visszavettek, kivettem a szabiakt és elmegyek táppénzre. Anyós meg megigényli a gyest.

2010. dec. 23. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
65%

Ez kivételesen jogos! A Gyest azért adják,hogy otthon légy a gyerekkel! Ha 8 órában dolgozol,akkor nem vagy vele otthon.

Már az is engedmény,hogy 4 órában dolgozhatsz.

2010. dec. 23. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
50%

a másik kérdéshez is irtam aki 4 órás az jóval kevesebbet kap mint a 8 órás. Akkor oda jobban kell a pénz.

Aki dolgozik annak tulképp ez jó kis csúszópénz egy évig holott lehet hazavisz több mint 100.000t...

2010. dec. 23. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
59%
Szia! Szerintem is jogos, aki dolgozik, miért kapjon GYES-t is, ráadásul a családi pótlék mellett. Én is dolgozom, de nagyon furcsa érzés megkapni minden hónapban, már eddig is gondoltam rá, hogy ez nem igazságos.
2010. dec. 23. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 A kérdező kommentje:
Jah,hát mi nem állunk túl jól,hónapról hónapra élünk,félretenni egy fillért nem tudunk.Én aztán nem érezném rosszul magam,hogy megkapom a GYES-t munka mellett,úgy kéne mint egy falat kenyér!Ha már itt tartunk.Miért kapnak az ikresek mindenből dupla pénzt?Miért iskolakezdésig jár a GYES?Akinek kis korkülönbséggel születnek a gyerekek,az miért nem kap kettő után ellátást?Legalább 1 évig vagy valami.Áh,tényleg megkeserítik a családok életét!
2010. dec. 23. 22:01
 6/38 anonim ***** válasza:
80%
"Miért kapnak az ikresek mindenből dupla pénzt?" ez azért durva, szerintem elég nehéz ikrekkel. Ez nem szép dolog tőled...
2010. dec. 23. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 A kérdező kommentje:
Miért 2 gyerekkel nem nehéz?Olvasd az egészet,ne csak egy mondatot ragadj meg.
2010. dec. 23. 22:09
 8/38 anonim ***** válasza:
83%

És ha nagyobb a gyerek,akkor is adjon állambácsi és ő nevelje fel?

A GYes,mint a neve is mutatja,egy segély...Akinek van munkája nincs szüksége segélyre..

Amúgy arra,hogy az kapja,aki sosem dolgozott,16 éves korom óta folyamatosan diákmeloztam,fősuli mellett is,aztán végeztem,nem kaptam munkát,idénymunkára mentem...terhes lettem,így már senki nem alkalmaz(ami valahol érthető),viszont GYED-et nem fogok kapni,mert nincs meg a megfelelő számú biztosított napom..Magam után fizetem a tb-t,nem önkormányzattól meg munkaügytől igényeltem..(szerencsém van,férjem nem keres rosszul). Akkor én is egy semmirekellő vagyok,mert csak gyest fogok kapni?amint tehetem majd,elmegyek dolgozni,és egyáltalán nem érzem kitolásnak,hogy nem kapok majd meg egy olyan segélyt,ami akkor jár,ha otthon vagyok a gyerekkel...

2010. dec. 23. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
65%
Szerintem ha már életünk végégig /mivel ebbe a stresszes életbe még a nyugdíjkort se éljük meg/, dolgoznunk kell,akkor igenis ez kevés kis juttatás abból,amit mi befizetünk.
2010. dec. 23. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
60%

Szia! Én 2009-ben szültem. Először még abban a hitben ringattam magam, hogy 2010 május előtt születettekre ez nem vonatkozik :( De rájöttem, hogy igen. Mi is elesünk ettől a pénztől, szemétség ez a "családbarát" politika. Egyik kutya, másik eb...

Mi is hónapról hónapra élünk sajnos. és én még bölcsibe senm adom, mert úton a kistesó :)

De én speciel szemétségnek tartom, hogy elvették. A csp-ot meg befagyasztották, fizetés sem nőtt, mióta nem dolgozom (bár most még gyed-en vagyok), az árak viszont..

Nekünk nagyon nehéz, de tudom, másnak is.

Szégyenletes, ami ebben az országban megy, komolyan (nemcsak a gyes miatt).

2010. dec. 23. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!