Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy oldottátok meg ezeket a...

Hogy oldottátok meg ezeket a problémákat, bölcsi? Lent Nálatok hogy van?

Figyelt kérdés
Szóval ha nem bírnak 6 órába visszavenni, akkor nem lesz aki elhozza kisfiamat a bölcsiből. Reggel még apa elvinné azzal nem lenn gond.( 3 műszakba dolgoznék egyik nap 6-ra, majd 8-ra illetve 9-re járnék) Csak akkor lenne gond, ha 9-re kellene mennem, mert akkor 5-ig dolgozok, de akkor zár a bölcsi is, ez egyik héten 1x, a másikon 2x lenne így. Csak az egyik mama jöhetne számításba, mert ő van hozzánk a legközelebb. Ő fél 12-ig dolgozik, 12-re leérne hozzánk, elhozná a kicsit a bölcsiből, de ha nem alszik el vele, akkor az gond, mert akkor fél 6-ig csak nyüglödne neki.Ezt nem akarom. A mama meg nem is egy városba lakik velünk, csak itt dolgozik. Vagy nem megy a kicsi a bölcsibe, de akkor nem tudom, hogy mi lesz, mert a gyes az nagyon kevés.
2010. dec. 21. 14:52
 1/8 A kérdező kommentje:
ráadásul nagyon anyás, így is félek a bölcsitől, hogy mi lesz ha nem szokik be. Ha ki kell vennem ezért de már a szabikat elhasználtam, akkor meg nem marad szabi az ovis beszoktatásra. Nem tudom, olyan nehéz.
2010. dec. 21. 14:57
 2/8 anonim ***** válasza:
Hm, erre a kérdésre engem is érdekel a válasz, mert hasonló a gondom. Én ezért lettem vállalkozó, ami persze azért rossz ilyen szempontból, mert ha nem dolgozom, akkor nincs bevételem. És most konkrétan 3. hete vagyok itthon a gyerekekkel, mert SENKI nem tud besegíteni.
2010. dec. 21. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Felkéred az egyik bölcsis nénit, hogy azokon a napokon vigyázzon fél órát a gyerekre, te kifizeted természetesen. Adsz alkalmanként 500 Ft-ot, tuti vállaják. Ez havi 3000 Ft-odba kerül és minden meg van oldva. Akár mindig a délutános ott marad vele...
2010. dec. 21. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

5-kor zár a bölcsi?

Nem 6-ig vannak nyitva?

2010. dec. 21. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Nálunk 5-kor zár bölcsi is, meg az óvodák is. Egyébként valakinek ki kellett venni a gyerkőcöt mert nem szokott be?
2010. dec. 21. 15:25
 6/8 anonim ***** válasza:

Basszus én eddig azt hittem 6-kor zárnak, rég volt fiam bölcsis, ovis.

A lányom jövő szeptemberben megy, jó lesz utánakérdezni.

2010. dec. 21. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Az én kislányom október második hetében kezdte a bölcsit. Semmi gond nincs, nagyon szeret járni, szépen eszik bent, sosem pisilt be, mindig szól ha vécéznie kell, nem keveredett konfliktusba, örömmel megy. Viszont mikor még csak beszoktatás alatt volt, talán a második napon, nagyon kétségbe esett, hogy a gyerekeknek le kell feküdniük aludni. Neki nem kellett, nem is szándékoztunk bent altatni, amúgy is délben hazajárós. Két napig tiszta lelki beteg volt, hogy a gyerek ott alszanak, és ő nem akar. Biztos vagyok benne, hogy ha muszáj lenne, be lehetne szoktatni ott alvásra, igaz az már erőltetéssel sikerülne csak (én erre alkatilag képtelen vagyok). Volt bent egy kisfiú, aki három héten keresztül sírt. Mikor beszoktatáson voltam, akkor is, mikor reggel vittem be a gyereket akkor is, mikor délben mentem érte akkor is. Három hét után mintha elvágták volna, ő is ugyan olyan lelkesen megy be, mint a többi gyerek. Biztos vagyok benne, hogy a Te gyereked is beszokna, szerintem minden gyerek vágyik gyerekek közé, a Tiéd is szeretné (max. neki is egy picit több odafigyelésre lesz szüksége). A délutánra tényleg a legjobb megoldás az lenne, ha beszélné a gondozónőkkel, hogy a hét melyik napján lenne ilyen gondod, és nem tudnának akkor egy kicsit tovább bent maradni a gyerekkel. Persze kihangsúlyoznám, hogy meghálálnám a fáradozásukat. Vagy másik megoldás, hogy egy csoporttárs szülőjével kéne jóba lenni, vele is meg lehetne beszélni, hogy vigye magukhoz haza a gyereket, és oda mennél érte. Sokan csinálják így, hidd el. Én is simán megtenném, ha megkérnének rá.
2010. dec. 21. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Tényleg jó ötlet a csoporttárs anyukája, pénzért miért ne vigyázna rá egy órát? Ha nem vállalják a dadusok.
2010. dec. 21. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!