Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 3 éves fiammal mit csináljak...

3 éves fiammal mit csináljak hogy ne nyafizzon állandóan, úgy értem sírós hangon kezd bele mindenbe? Beszédhibás de nagyon, szóval sokszor nem érteni mit akar, de mindig mintha épp hisztizni készülne, úgy beszél.

Figyelt kérdés
Elviselem nem arról van szó,(de más nem hiszem h értékeli) csak nem szeretném ha ez lenne az alap beszédje ez a nyávogós, hisztizős hang. Korábban láttam a Super Nanny-nak egy részét amiben ilyenről volt szó hogy a kisfiú mindig ilyen nyavajgó hangon beszélt és vmi olyasmi volt a taktika lényege hogy addig nem figyeltek rá amíg nem normális hangon beszélt. De nem emlékszem a részletekre pontosan, és nem tudom hogyan vezethetném rá a gyerekem hogy mit értek normális hangon, hiába mondom neki hogy nyugodjon meg, és halkan beszéljen, nem érti vagy csak úgy csinál mint aki nem érti? És kitör a hiszti.Segítsetek!
2010. dec. 11. 09:19
 1/4 anonim ***** válasza:
Én azt mondanám neki, hogy nem értem hogy mit mondd, mondja el szépen. És tényleg "ne értsd meg". Addig ne tedd amit kér, amíg nem mondja el érthetően.
2010. dec. 11. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ja, és csak úgy tesz, mint aki nem érti.
2010. dec. 11. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm. Momentán az van hogy nem kéri akkor se normálisan, ha azt mondom neki hogy így nem értem ha nyafog...hanem inkább kitör egy oltári balhé és kész...

Vajon mennyi idő alatt fogja fel hogy nem viccelek?

2010. dec. 11. 11:04
 4/4 anonim ***** válasza:

Elég hamar, ha kitartó vagy. Ha balhézik, akkor "lépd át". Soha nem beszél érthetően? Mert ha néha igen, akkor dícsérd meg, hogy pl "ugye tudod te szépen is mondani,így már megértem" és megkapja amit szeretne. Vagy amikor hiszti helyett normálisan beszél, akkor mondd el, hogy tudsz te így is beszélni, ez a szép beszéd. És így megtanulja, hogy milyen a normális.

Ezek szerintem csak hisztik.

2010. dec. 11. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!