Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 5 éves fiam órákig képes...

5 éves fiam órákig képes hisztizni, hogy miért nem hajlandó felhúzni ezt, vagy azt a ruhát, valami pszichiátriai problémája lehet?

Figyelt kérdés
Télen még rosszabb,mert kizárólag trikóban és rövidnadrágban akar lenni,sír,hogy kényelmetlenek a ruhák,cipők,zoknik.Úgy szenved mint akire legalábbis tüskés rózsabokrot akarnék ráhúzni,megrémül attól,hogy felhúzzon például olyan zoknit amiben varrás van,vagy hosszú nadrágot...
2011. júl. 16. 11:23
 1/6 anonim ***** válasza:
Lehet pszichiátriai probléma, vidd el nevtanba vagy gyerekpszichiáterhez.
2011. júl. 16. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Csak ezen visit? Semmi más rigolya nincs? Fuuuu, én szigorú lennék...először felkésziteném, hogy most fel fogunk öltözni, mert pizsamában nem mehet játszótérre. Rezzenéstelen arccal felöltöztetném, akárhogy ordit. Ha folytatja a visitást, a szobában hagynám és egyetlen szót nem szólnék hozzá, mig örjöng. Ha kérdez közben, akkor sem. Ha kezd lecsillapodni, elmagyaráznám, hogy igy nem ordirunk, anya ezentul más lesz, ha igy orditasz, levegőnek nézlek!

Nagyon durva lehet, sajnállak:( nem szentelsz neki tul nagy figyelmet, ha orákig ordit? Ha kikerülöd, nem unja meg?

2011. júl. 16. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Próbáltam már sokféleképpen.

A szigortól kétségbeesetten ordít,mintha egy szakadékba akarnám taszítani,hogy rá akarom adni a számára nem kényelmes ruhát.

Ha a kopott régi kedvenc trikóját és rövidnadrágját húzhatja fel,akkor egy perc alatt egyedül felöltözködik.


Arra hivatkozik,hogy nem kényelmesek a ruhák,nagyon rossz bennük lenni,a legjobb pamut anyagból készült ruhákal veszem meg,de ezekre is azt mondja,hogy fáj bennük lenni.

2011. júl. 16. 13:02
 4/6 anonim ***** válasza:

Szerintem nem pszichiátriai problémája van, viszont elképzelhető, hogy igaza van és valami van a bőrével, mondjuk vékonyabb, mint az átlag, szárazabb vagy valamiért fájdalmat érez.

Én bőrgyógyászhoz vinném, nézze meg.

2011. júl. 16. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nagyon sokáig atópiás volt,most nagyon vékony ,áttetsző a bőre,száraz is,folyton vakarózik szegény.Az erek nagyon áttűnnek a bőrén,az orvosok már sokszor rácsodálkoztak erre.
2011. júl. 16. 14:01
 6/6 anonim ***** válasza:
Én ekcémás vagyok, de a ruhák nem irritálnak. Ha tényleg ilyen a bőre, az is lehet, hogy az idegvégződései fedetlenek, és minden érintést többszörösen érez a kelleténél. Jajj szegényke:( akkor tényleg nem csak hiszti, tehát hiába öltözteted erőszakkal:( a fiam az uj ruhákban orditott. A kedvenc unokatesoja már 12 éves. Azt mondtam neki, hogy ez a farmer vagy póló Keviné volt. Sok szeretettel küldi neked, hogy mostantól te hord és vigyázz rá. Igy egyből felvett mindent.
2011. júl. 16. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!