Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Érdemes egy visszahúzódó,...

Érdemes egy visszahúzódó, félénk, szelid gyereket mielőbb közösségbe adni? Előnyére válhat a bölcsi vagy ovi, segíthet a félénkségén vagy ront inkább rajta?

Figyelt kérdés
2010. dec. 10. 14:07
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

szia!

Nem érdemes!!Tapasztalat!Sokat ront rajta. Később érnek, kell nekik még idő, 1 év is nagyon sokat számít.

2010. dec. 10. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Fiam kèt èves mult, tartòzkodik az idegenektöl , egyàltalàn nem baràtkozòs. Engem is aggaszt valahol. Egyàltalàn nem nyitott kisgyerek. De emiatt nem adom bölcsibe, hogy ott majd megnyilik. Sajnos nem hinnèm, hogy ha ordittatom pàr hètig az elvàlàssal , nyitott ès baràtkozòs lesz. Talàn,mikor hàrom èves lesz, alakul majd, ès elèri az ovodaèrettsèget. Mert szerintem, nemcsak a sulira,hanem az ovira is meg kell èrni lelkileg. Ök kicsit èrzèkenyebbek,mint a tàrsaik. Èn elfogadom igy ès nem eröltetek semmit.
2010. dec. 10. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Én fokozatosan szoktattam társasághoz, mert tudtam, h 2 évesen bölcsis lesz.

Egy kisfiúval és az anyukájával összejártunk, aztán még eggyel, még eggyel.

Nem lett bandavezér típus, de már kifejezetten szereti a társaságot, és nagyon könnyen beszokott a bölcsibe. Mire eljutottunk ide, már kifejezetten szüksége volt a társaságra.

Kb. 1 évesen kezdtem el, és 21 hósan került végül bölcsibe.

2010. dec. 10. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Azt, hogy bölcsibe add, csak azért, hogy szokja a társaságot, nagyon nem ajánlanám!

Az én 2 éves kisfiam is visszahúzódó, bátortalan volt. Nekem is mondták, adjam be bölcsibe, ott majd "szocializálódik". De nem gondolom, hogy jót tenne neki, őt még egyszerűen nem érdeklik a kortársai. Ilyen típus, neki még leginkább én kellek. Sok babás barátnőm van, tehát lát maga körül kicsi gyerekeket és a játszótéren is állandó vendégek voltunk, amíg jó volt az idő, tehát nem arről van szó, hogy csak engem lát maga körül.

Amit javaslok, ha van rá módod, próbáljatok heti rendszerességgel például ringatóra vagy tornára járni. Mi hetente egyszer eljárunk baba-mama tornára, lassan 1 éve, ami nagyon jót tett neki. Ott is én vagyok a játszótársa, de szemlélőként jelen van a többi gyerek mellett. Nem kell erőltetni semmit, azzal csak rosszabb lesz.

Egyébként azt vettem észre, hogy amint én elfogadtam azt, hogy ő ilyen, úgy lett könnyebb neki is.

2010. dec. 10. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
nem érdemes! nem érett még rá sem a lelkük, sem az idegrendszerük, hogy nagy közösségben legyenek egész nap. 3-4 éves korra. az én kislányom 2 éves, nem vagyok biztos benne, hogy 3 évesen tűrni fogja az ovit. nem fogom erőltetni (szerencsére itthon tudok vele maradni ha arról van szó).
2010. dec. 10. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!