Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szoktátok a Mikulást, Jézuskát...

Szoktátok a Mikulást, Jézuskát nevelési célra felhasználni? "Ha rossz leszel nem hoz semmit, vagy virgácsot hoz"

Figyelt kérdés

Én szoktam emlegetni ezeket, csak az a gond vele, hogyha tényleg rosz a gyerek, akkor tényleg ne kapjon semmit?

Mert a következetesség ezt diktálná.


2010. nov. 29. 09:48
 1/9 anonim ***** válasza:

Nekem erről mindig az fog eszembe jutni, amikor pár évvel ezelőtt hallottam az alábbi beszélgetést:

-Ha nem viselkedsz jól, nem hoz neked a Télapó csak virgácsot!

-Az is jó, legalább megtudom vele verni a többi gyereket.


Kb 5 éves lehetett a kissrác. Anyuka csúnyán nézett rám, mert nem tudtam visszatartani a röhögést, hiába éreztem át a helyzetét, lévén nekem is hasonló "jó" gyerekem volt/van.

2010. nov. 29. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
nem.2 éves lesz,még örül a mikulásnak és nem is érti mit jelent igazán hogy rossz vagy.És szerintem egy ilyen piire még nem lehet azt mondani hogy rossz.De ha nagyobb lesz se fogom ezt mondani neki,max ha jobban viselkedsz kapsz tőle még mást is.
2010. nov. 29. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nem. 2 éves lesz kisfiam, igazán még nem érti a dolgot. De majd később, úgy fogom neki mondani, hogy lehet hogy a mikulás virgácsot is, mert nem voltál túl jó, vagy nem fogadtál szót stb.
2010. nov. 29. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Az enyém már 3,5 és ő sem rossz, csak szokott néha rosszalkodni. Ilyenkor mondom neki ezeket.

Tavaly még hatott rá, a cumit is letette a Mikulás kedvéért. Idén valahogy nem érdekli. Lehet teszek a csomagba virgácsot is, ha így folytatja...

Amúgy ha jól viselkedik (pl egyedül öltözik) akkor is szoktam mondani, hogy ezért biztos hoz valami meglepit a Mikulás.

2010. nov. 29. 10:25
 5/9 anonim ***** válasza:
A fiam már nagy, és kész listája van Mikulásra, és kitalálta, hogy jó nagy ajándékokat kell kérni, mert ezt nem nekünk kell fizetni, haenm csak a Mikulás hozza. Írtunk a Mikulásnak mit szeretne. Őt már nem hatja meg ez a ha rossz vagy, nem kapsz semmit duma sajnos. Van rá mindig egy tuti elmélete.
2010. nov. 29. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

2 és fél éves, nagyszerűen tudja, h ha jó lesz, akkor hoz neki a Mikulás könyvet, autót, cukrot, csokit, nem győzi sorolni:)))

Ha pl egyedül veszi le a zoknit, vagy ügyesen evett, akkor mindig el is mondja magának, h jön a Télapó és hoz...innen kezdődik a lista:)

A múltkor olyan jót nevettem, elől akart ülni a kocsiba, h majd ő vezet, én üljek hátra a gyerekülésbe. Mondtam neki, h akkor megbüntet a rendőrbácsi.

A válasza az volt, jön a rendőrbácsi, és elveri virgáccsal a fenekünket...:))))

2010. nov. 29. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

az enyém virgácsot kér mert sepregetni akar vele

voltunk mikulásvonatozni, kapott csomagot és tök csalódott volt hogy nem volt benne virgács... a miénkben tuti lesz:)

2010. nov. 29. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem...nem fenyegetem olyannal őket amit tudom,hogy úgysem tartanék be.(és így lőttek a következetességnek)


Furcsa már novemberben a Jézuskával "fenyegetni" a gyereket,mit tudja mi rosszat csinált a múlt hónapban.Inkább rövidebb távon jutalmazok-büntetek amikor még emlékszik is rá,hogy miért dicsérem,vagy éppen megrovom.

2010. nov. 29. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nem, mert nemsokára úgyis megtudja, hogy nincs is Mikulás, meg nem a Jézuska hozza az ajándékot.
2010. nov. 29. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!