Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért jó ha oviban is ülve...

Miért jó ha oviban is ülve pisilnek a fiúk?

Figyelt kérdés
Az óvónők állandó dilemmája ez, hogy a fiúknak is ülve pisiljenek, mert melléeresztik a vizeletet és a takarítőnő már nem hajlandó utánuk felmossi a követ. Ti ezt értitek?
2010. nov. 18. 11:07
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
57%

A takarítónak pontosan az a dolga, hogy feltakarítson, szerintem ez nem vitatéma.

Az ülve pisiltetés pedig ha már állva pisil valaki, kifejezetten káros is lehet a személyiségfejlődésre, hiszen mi pl azt tanítottuk, hogy nagyfiús dolog állva ügyesen pisilni, ülve csak a kicsit és a lányok pisilnek. Ezek után mit gondoljon szegény?

2010. nov. 18. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
39%

Méghogy káros a személyiségfejlődésére??? Hol élsz te?


Látszik hogy nincs gyereked.


A szexuális jellegű rajfilmek amikkel már elárasztották a tévéket pl az anime ilyen, már kisiskolás koruktól nézik és az nem szúr szemet a szülőknek?


Nem lesz bajuk ha ülve kell pisilniük, elvégre így biztosan beletalálnak. :) Sokkal higiénikusabb is. Nem lehet mindig ott a takarító, hogy felmosson és ha a te gyereked megy utána wcre, megfogja a pisis ülőkét, mit szólnál? Fertőzésveszélyes! Nem hiába olyan betegek az ovisok. Egymásra ragasztanak minden nyavaját.

2010. nov. 18. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:

Nálunk az oviban a fiúknak van egy wc, amin nincs ülőke, ők csak oda pisilhetnek állva.


Ez a takarítós duma elég hülyén hangzik, hiszen a nagydolog után is ki kell takarítani a wc-t, akkor inkább ne is kakiljanak???


Ettől függetlenül szerintem nem gáz, ha ülve pisilnek, sőt én itthon örülnék neki, mert naponta kb. 10x törlöm le a wc-t.

2010. nov. 18. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
36%

Egyrészt miből gondolod, hogy nincs gyermekem?

Szerintem igenis káros, hogy ha a szülők és az óvónők (A két fő tekintély) ennyire mást mondanak, hogy mi fiús és mi lányos viselkedés. Nem normális dolog, ha két felnőtt egy 3-4-5 éves gyereknek homlokegyenest ellenkezőt mond, mint követendő példa.

2010. nov. 18. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
41%
Én örülök, hogy nálunk állva pisiltek és így tanulta meg, itthon is így van, és egyáltalán nem tartom higénikusnak azt, ha ülve tanul meg pisilni..később ha nagyobb lesz akkor is így lesz? Mert így tanították neki?? Majd utazás során mikor egy benzinkúton kénytelen pisilni ott is higénikus ha ráül? Mert szerintem nagyon nem az, elég szegény lányoknak papírral körberakni vagy felégugolni..ha már van kukijuk használják ki, hogy úgy pisilnek, hogy nem ülnek rá mindenféle ülőkére.
2010. nov. 18. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 A kérdező kommentje:
Én is úgy látom hogy elég megosztott a szülő és a pedagógus véleménye. De azt is lehet látni, hogy két óvónő sincs sokszor ugyanazon a véleményen. Ez azért gond lehet szegény gyermeknek?
2010. nov. 19. 11:33
 17/33 anonim válasza:
87%

Utolsó hozzászólónak van igaza, a picik szempontjából nem jó, ha megszokják az ülve pisilést, a legtöbb helyen (nézzünk már körül az országban egy picit!) a legalapvetőbb szinten sincs a higiénia :(


Amúgy meg, férfiként én azt mondom, a nőknél ez a hozzáállás csak irigykedés és káröröm valamilyen szinten, amikor kötelezik a férfiakat, hogy ülve pisiljenek, jó, hogy nem kell alapozót is használnunk, mert ti azt is használtok :D


Hozzáteszem, az igaz ugyan, hogy nem fog mellémenni, de a fertőzésveszély, ami a koszos ülőkéről fenyegeti, sokkal nagyobb probléma. Egy pici gyerek amúgy eleve nem tartalmaz annyi pisit, amennyit egy átlag nagykamasz vagy felnőtt pasi ugyanúgy mellécsorgat, ugyebár, nem kell bemutatni a férfiakat :D

ILyen erővel az összes férfit lehetne kötelezni, meg kérni, hogy ülve pisiljen...

2010. nov. 19. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem inkább a takarítónőnek legyen több a dolga, mint a gyerekek kapjanak fertőzést. Legalábbis az én kisfiamnak sose semmi baja, csak a popiján, és nem itthon kapja.
2010. nov. 21. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 A kérdező kommentje:
De hát sok helyen takarítónő sincs?
2010. nov. 24. 16:17
 20/33 anonim ***** válasza:
NINCS takarítónő, csak dajka az óvodák 99 %-ában....
2010. nov. 24. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!