Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért jó ha oviban is ülve...

Miért jó ha oviban is ülve pisilnek a fiúk?

Figyelt kérdés
Az óvónők állandó dilemmája ez, hogy a fiúknak is ülve pisiljenek, mert melléeresztik a vizeletet és a takarítőnő már nem hajlandó utánuk felmossi a követ. Ti ezt értitek?
2010. nov. 18. 11:07
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
30%
Te feltakarítanád más pisijét?
2010. nov. 18. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
96%

Nem értem, mi a baj azzal, ha egy fiú ülve pisil. Tényleg sokkal egyszerűbb utána a WC-t takarítani. Főleg oviban-bölcsiben, ahol a picik még inkább lőnek gondolom mindenhova.


Igaz, nekem lányom van, úgyhogy ez a kérdés nem érint.

viszont otthon a férjem is ülve pisil, otthon apukám is ülve pisil, asszem a bátyám is.

2010. nov. 18. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
99%

Az alapkoncepciót értem, az indokot nem.

Ott van tizenakárhány fiú, ha csak a fele csurgat mellé, mi lehet ott? Ezért kelljen a fiúknak is ülni, nem azért, mert a takinéni nem takarítja fel.

2010. nov. 18. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
48%
Húú, nálunk nem pisiltek ülve, nem is hallottam még ilyenről, hogy ülve pisiltetik őket máshol. Épp, hogy ott kezdték el a fiamat tanítani arra, hogy a fiúk állva pisilnek, otthon azelőtt sosem akart, de itt,hogy látta a többi kisfiút boldogan pisilt állva.
2010. nov. 18. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
33%

Gondolj bele, neked kedved lenne feltakarítani utánuk a wc-t?

Ha a lányok tudnak ülve pisilni, akkor a fiúk is nyugodtan megtanulhatják, nem lesz tőle semmi bajuk. 24/L

2010. nov. 18. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
67%
Én szó nélkül feltakarítanám, mint írtam nálunk állva pisiltek a fiúk, és nem hiszem, hogy nagy gondot okozott ott ez valakinek, egy felmosóvödör , fertőtlenítő és öt perc felmosás.Otthon is felmosom a wc-t főleg eleinte mikor tanult a gyerek célozni, de könyörgöm nehogy már ekkora áldozatot ne lehessen vállalni.
2010. nov. 18. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
70%
Milyen takarítónő az, aki nem hajlandó feltakarítani a mellécsurgott vizeletet?!?! Ez nekem teljesen felháborító, kirúgnám, az tuti. Nem esne le az ujjamról a karikagyűrű még ha dajka lennék sem, mert nálunk bizony sokszor a dajka mos fel a mosdóban.
2010. nov. 18. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
61%
De érdekes..a mi ovinkban meg pont azt erősítik, hogy a kisfiúk állva pisilnek:) Én gyerekem 2 és fél éves korától jár oviba, 2 hó alatt nagyon szépen megtanították "célozni" :)) Itthon én mindig ráültetem-ráül magától. De már mondta hogy a kisfiúk állva pisilnek :) szóval nálunk ez épp fordítva van.
2010. nov. 18. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
97%

EGyre több helyen terjed, hogy a fiúk is ülve pisiljenek-a nagy fiúk, férfiak is-, mert sokkal higéniusabb! Nem förcsög szerte szana a a felpriccelő pisi...

(nálunk radiátor van a vécé mellett, látom, miről beszélek... tiszta rozsda már..)

2010. nov. 18. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
88%

Egyrészt a legtöbb óvodában nincs takarítónő, csak dajka. Másrészt a gyerekek nem kizárólag egyszerre végzik el a pisilni valójukat, szinte mindig van egy egy kisgyerek ép a wc-n, így az az "5 perc" felmosás édes kevés, folyamatosan moshatja a mellékhelységet a dajkanéni, ha nem akarják, hogy vizeletben tocsogjon a csoport.. Az meg ugye, hogy folyton a mosdóban legyen az nem lehetséges.

Nem fogok problémát csinálni belőle, ha az óvodában arra kérik, hogy ezért pisiljen a kisfiam ülve.


Egy óvónő, nem mellékesen egy kisfiú boldog anyukája.

2010. nov. 18. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!