Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért jó ha oviban is ülve...

Miért jó ha oviban is ülve pisilnek a fiúk?

Figyelt kérdés
Az óvónők állandó dilemmája ez, hogy a fiúknak is ülve pisiljenek, mert melléeresztik a vizeletet és a takarítőnő már nem hajlandó utánuk felmossi a követ. Ti ezt értitek?
2010. nov. 18. 11:07
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:

Nálunk az oviban is ez a rendszer, lányok és fiúk egyaránt ülve pisilnek. Piszoár még úgysincs az óvodákban, ezért nincs is értelme hogy állva végezzék.

Talán az a baj, hogy könnyen mellécéloznak és úszik a pisiben minden, de az is előfordul hogy kifröcsög és olyankor még a radiátor is elkezd rozsdásodni tőle, otthon számtalaszor takarítottam már.

2010. nov. 24. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
8%
Amikor én jártam oviba a fiúk állva pisiltek (az itteni óvodában még mindig így van). Nem értem az indokot. Hogyhogy nem hajlandó takarítani (dajka, takarító egyre megy... hiszen a gyerekek kakis fenekét kiscsoportban is ő törli ki, nem? Egy felmosótól viszont leesik a gyűrű az ujjáról?) Nem értem.
2010. nov. 24. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
95%
Én abszolút megértem. A felnőtt férfiak nagy része is ülve pisil, miért lenne baj, hogy már az oviban rászoktatják őket a higénikus pisilésre? Szerintem kifejezetten hasznos, ne csak otthon vigyázzanak a férfiak és fiúk erre.
2010. nov. 24. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
46%

Bár az oviban ez a veszély nem áll fent, de tudod milyen kellemetlen, amikor - otthon - leülsz a wc-re, és érzed, hogy az ülőke nem száraz. Az öcséd/fiad pisilt.


Először elmondod kedvesen, másodjára is elmondod kedvesen, aztán egyre rosszabb lesz.

Szerintem légy hálás érte, én értem, és támogatom.

2010. nov. 24. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
71%

Ki kell rúgatni a takarítónőt, miért nem tanult, ha nem hajlandó takarítani???

Fel kell venni egy olyan takarítót, aki örül, hogy dolgozhat és ezért el is végzi a rábízott feladatot.

2010. nov. 24. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
54%
A kislányoméknál úgy van hogy az utolsó wc-t a fiúk használják,de ők állva pisilnek.Ebből nem volt gond soha.A takarítónőnek meg az a dolga hogy takarítson.
2010. nov. 24. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
45%

Én nem takarítanék pisit, mert más a szakmám. De például ha a fiam mellé pisil itthon feltakarítom, sőt ha egy kis vendégünk tenné ugyanezt, azt is feltakarítanám. Nem egy nagy dolog, gumikesztyű, Domestosos kendő és kész. Ma már nem kell nyúlkálni a felmosó vízbe sem. Attól, hogy belemártogatja a vízbe a pamacsot és feltöröl, meg gumikesztyűben végigtörli a WC ülökét, nem lesz nagy baja.

Ez tipikus hozzáállás Magyarországon, a dajka, a takarítónő feladatkörébe beletartozik a WC takarítás, fenékkitörlés, más pisijének feltakarítása. Ez a dolga, ezért dajka. Ha nem akarja ezt csinálni, szerintem legalább 1 millió más munkakör, más szakma, más munkahely a rendelkezésére áll.


De a kérdésre, én itt olvastam ezt először, megkérdeztem az óvónőket, azt sem értették mit kérdezek. Ülve egy fiú? Végül, azt mondták, felőlük, ha a Botond ülve pisil otthon, nyugodtam pisilhet ülve. Liberalizmus van, mindenki úgy pisil, ahogy jól esik. Mondjuk ez egy nagyon jó ovi, mindenki tudja mi a dolga és miért választotta ezt a szakmát.

2010. nov. 24. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
100%
Hát nekem még csak 2 éves a fiam és pelusos, de most elgondolkoztam. Egyrészt tényleg rossz egy gyereknek ha mindenki mást mond. Másrészt azért az érdekelne hogy otthon hogy oldják meg az állva pisilést amikor általában még fel sem érik a wc-t. Az ovit is megértem, nem a takaritónő szempontjából, hanem abból hogy ha minden fiú állva pisil ott és mindegyik csak egy kicsit csurgat mellé, és ha van is takarítónő, gondolom nem áll ott egésznap hogy felmossa, csak maximum 1-2x . Tehát ott aztán szépen pangó vegyes közös baktériumok szaporodhatnak addig, és nem tudom hogy ott külön van e már szeparálva a lány és fiú részleg de ha ebbe a vegyes pisis cuccba még egy kislány bele is ül...szóval nem igazán higénikus az biztos. Ezt is megértem. Szóval én nem csinálnék ügyet ebből szerintem. Vagy nem tudom,de megértem mindkét oldalról.
2010. nov. 26. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:
39%

Utolsó, ahányszor elmennek a gyerekek a mosdóba, takarítanak is. Nem áll ott pangó vizelet. Nem össze vissza szaladgálnak vécére, persze erre is van lehetőség, de többnyire egyszerre mennek el. És utána a dajka nénik takarítanak. (legalábbis a mi ovinkban)

A másik pedig nálunk, van fellépő, arról felérik a vécét.

2010. nov. 26. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
90%

Most komolyan én nem értem mi a problémájuk egyeseknek az ülve pisiléssel? A férjem, az exem, a bátyám az apám mind ülve pisilnek. Számomra ez a normális. Férjem azt mondta ő azért szokott rá, mert sokkal higiénikusabb.

20:31-es voltam

2010. nov. 26. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!