Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Egy 2 éves kislány meddig...

Egy 2 éves kislány meddig emlékezne az édesanyjára?

Figyelt kérdés

A kérdés csak elméleti, de érdekelne a vélemyénetek. Most az esti alvás előtti játék közben elnéztem a kislányomat. Nagyon anyás, velem van születésétől fogva egész nap (nincs kire rábízni amúgy sem), sokáig együtt aludtunk, mert enyhén szólva nem aludt túl nyugodtan stb. szóval nagyon-nagyon ragaszkodik hozzám (persze én is hozzá). :)))

Felmerült bennem, ha most hirtelen valami miatt eltűnnék az életéből, hogy viselné, mennyi idő alatt felejtene el. Ha mondjuk 3 évesen újra találkoznánk, emlékezne rám? vagy 4 évesen? bocs, ha hülyének tűnik a kérdés, néha szoktam ilyeneken agyalni. :)


2010. nov. 10. 20:35
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Nem biztos, hogy emlékezne rád 4 évesen. Van erre valami elmélet, de most így nem tudom.
2010. nov. 10. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
Jó kérdés... az enyém is 2 éves... Szóval: Az ő emlékezetük még nem túl hosszú idejű, de ami, aki számukra fontos, az elég sokáig megmarad a kis agyukban. Az én lányom pl. júniusban volt megkeresztelve és még máig emlegeti, hogy a bácsi leöntötte :) Vagy áprilisban voltunk unokahúgoméknál, ahol 3 gyerek is van, azóta először 2 hete találkozott velük. Amikor megjöttek, a két nagyobbnak, akikkel ott is játszott, mondta a nevét. Szóval biztosan gyerekfüggő is, de szerintem elég sokáig emlékezne ránk, bár egy idő után homályosodna a kép... de az biztos, hogy nagyon megviselné a gyereket...főleg, hogy az enyém is legtöbbet velem van... csak a tesókkal és apával volt eddig rajtam kívül, de akkor se hosszú ideig. Remélem, nem lesz ilyen sem nálatok, sem nálunk :)
2010. nov. 10. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:

Nagymamám 2éves volt, amikor meghalt az apukája. Egyáltalán nem emlékszik rá.

Ha most eltűnnél az életéből, s egy év múlva újra találkoznátok, egy idő után biztos érezné, hogy ismerős vagy neki. Bár erre a kérdésre nyilván senki sem fog tudni biztos választ adni. Állítólag a három éves korunk előtti dolgokra nem emlékszünk.

2010. nov. 10. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

Fejlődéslélektan. Ha nagyon érdekel nézz utána. A gyermek egy éves koráig 2 hét alatt teljesen elfelejti az anyukáját. 2 évesen már néhány napra, hétre vissza tud emlékezni, meg tud jegyezni pl mondókákat is, és az egy éves korhoz képest viszonylag nehezebben felejti el az édesanyját, de még nem elég fejlett ahhoz az emlékezete, hogy akár 4 évesen vissza tudjon emlékezni rá.

Remélem kielégítő választ adtam :)

2010. nov. 10. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
Igen, igaza van az utolsónak, de a fejlődéslélektanban az is benne van, hogy ami a gyerekbe mélyen bevésődik (pozitív vagy negatív élmény), az bizony akár már 3 éves kor alatt is annyira erős nyomot hagy, hogy akár később is felidézhető. De ehhez tényleg nagyon mély dolognak kell lenni. Én pl. máig emlékszem egy dologra, ami kb 2 éves koromban történt a szüleim elmondása szerint, pedig már 39 éves vagyok. Nem azt mondom, hogy azonnal hozzád futna évek után, de biztos, hogy rémlene neki, hogy ismer téged :)
2010. nov. 10. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat! én abban szeretnék hinni, hogy valahonnan érezné, ha más nem, tudat alatt, hogy engem ismer és szeret(nie kell). :))) ha máshonnan nem, az én hangomat hallotta 9 hónap+2 évig. és a hangok a legerősebb emlékfelidézők tudtommal. de én is remélem, hogy soha egyikünknek sem kell ezt megélnie. :)))
2010. nov. 10. 21:01
 7/19 anonim ***** válasza:

ez érdekes kérdls.Nekem is két éves a kislányom,és bizony ki merem jelenteni,hogy nagyon sokáig emlékezne.Egyrészt nagyon anyás,másrészt olyan dolgokra emlékszik,hogy csak na.Március derekán mentünk a buszmegállóban,és egy bácsitól kapott egy botot.Ma arra sétáltunk,és mondta,hogy anya nézd,itt kaptam a pálcámat a bácsitól.Én köpni nyelni nem tudtam.Meg sok ilyen dolog van

Pl emlékszik olyan mondókákra,amit már kb két hónapja nem mondtam neki,és hibátlanul elszavalja,igaz legalább 15-20 mondókát tud kivülről,de akkor is sok ilyen érdekes dolog van.

Meg mikor én ey éves voltam,meghalt a mamám.És van egy kép az emlékezetemben róla,ami teljesen tiszta.Látom magam előtt,ahogy megyünk be a bejárati ajtón,ő pedig a szobában feküdt,felemelte a fejét,ránknézett,és mosolygott.Ezt elmeséltem anyunak,mikor már akkora voltam,és mondta,hogy akkor láttuk utoljára. :( Szóval kiskorból is vannak fontos emlékeink.

2010. nov. 10. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
Az elméletet leírták előttem. A gyakorlat meg az, hogy egy gyerek közel 9 hónapig egy test -egy lélek az édesanyjával!! Ha tudatosan nem is, de tudat alatt hiányozni fog az édesanyja és ez végigkíséri. "Anya csak egy van. "
2010. nov. 10. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

a babáknak nincs 3 éves korukig hosszú távú memóriájuk. 3 éves koruk után kezdenek csak emlékképeket is raktározni, akkor kezdenek pl. álmodni is.

(Prof. Ranschburg.)

2010. nov. 10. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
73%

Sokkal korábban kezdenek álmodni, mint 3 évesen. Ez tuti. Csak mivel a hosszú távú memóriájuk nem annyira jó, mint már írták, ezért nem emlékszenek rá, de attól még vannak jó és rossz álmaik. Kisebbik lányom hangosan sírt és kacagott is már álmában kb. fél éves korában.


Egyébként szerintem itt csődöt mondhat mindenféle elmélet, mert nagyon keveset tudunk ezekről a dolgokról, és kevéssé vizsgálható is.

Az emberi agy nagyon különleges, a gyerekeké is. :o)


Kedves kérdező, ilyeneken meg inkább ne agyalj, ha kérhetlek... :o)

2010. nov. 11. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!